Domů > Turnaje > Výsledky

28.1.23 GPA U13, Praha

O víkendu 28. a 29. ledna se v Praze odehrál celostátní turnaj GPA kategorie U13, na kterém startovali Elen Perníková, Zuzana Černá a Václav Půlpán.

Ve dvouhře chlapců Václav Půlpán nestačil v prvním kole na Viléma Čavojského (TJ Slovan Vesec) po setech 12:21, 19:21 a skončil na děleném sedmnáctém místě.

Ve dvouhře dívek se dokázaly Elen Perníková a Zuzana Černá probojovat přes první kolo. Elen přehrála ve dvou setech Dorotu Kastnerovou (TJ Montas Hradec Králové) 21:16, 21:15. O postup do čtvrtfinále pak nestačila na svou jmenovkyni Elen Ondrouchovou (BC Lokomotiva Kunovice) po výsledku 18:21, 16:21. Zuzana v prvním kole porazila Lindu Vajdovou (TJ Orlová - Lutyně) 21:15 a 21:17. O postup do nejlepší osmičky hráček pak Zuzana podlehla Maie Weberové (TJ Sokol Radotín) 13:21, 6:21. Obě děvčata tak skončila na děleném devátém místě.

Václav Půlpán s Lukášem Klapalem (Badminton Rychnov nad Kněžnou) ve čtyřhře v prvním kole přehráli dvojici Jaromír Kotek - Jakub Šolc (TJ Slovan Vesec) 9:21, 21:18, 21:12 a postoupili do čtvrtfinále. V zápase o medaili kluci nestačili na nasazené dvojky Kristiána Bíbu a Vladimíra Svobodu (SK Prosek Praha) 10:21, 3:21 a skončili pátí.

Ve čtyřhře dívek Elen Perníková s Šárkou Dvořákovou (TJ Sokol České Budějovice) dokázaly projít až do semifinále, kde nestačily na nasazené jedničky Martinu Czajovou a Annu Kábrtovou (TJ Orlová - Lutyně - Sportovní centrum Nové Město nad Metují) 9:21, 5:21 a vybojovaly tak bronzové medaile. Zuzana Černá s Theou Kalkusovou (Super Stars Most) nestačily v prvním kole na dvojici Kristýna Gerbelová - Agáta Maixnerová (SK Prosek Praha) 18:21, 9:21 a umístily se na devátém místě.

Ve smíšené čtyřhře nejlepšího umístění dosáhli Elen Perníková s Jaroslavem Rothbauerem (SK Dobrá Voda u Českých Budějovic), když skončili na pátém místě. V zápase o medaile nestačili na pár Kristián Bíba - Agáta Maixnerová (SK Prosek Praha) po výsledku 14:21, 14:21. Naopak Václav Půlpán s Denisou Audy (Badminton Mníšek pod Brdy) v prvním kole podlehli páru Daniel Schwank - Zuzana Pechová (TJ Astra Zahradní Město) po výsledku 12:21, 11:21 a umístili se na sedmnáctém místě.