Domů > Turnaje > Výsledky

28.11.21 Extraliga 2. kolo, Český Krumlov

Českokrumlovské extraligové družstvo odehrálo uplynulý víkend na domácích kurtech druhé kolo nejvyšší tuzemské soutěže, Extraligy smíšených družstev dospělých.

Po sobotní těsné prohře 3/4 přivítali domácí v neděli brněnský tým BADMINTON FSpS MU. 

SKB Český Krumlov x BADMINTON FSpS MU 4:3

 • Maňásek Pavel – Bruun Jepe 6:11, 6:11, 1:11
 • Janáček Jaromír – Dostál Martin 11:7, 11:4, 9:11, 11:4
 • Černá Lucie – Krulová Lucie 11:13, 11:9, 5:11, 11:8. 8:11
 • Janáček Jaromír, Švejda Tomáš – Dostál Martin, Helar Ondřej 11:3, 11:3, 11:2
 • Maňásek Pavel, Fuciman Patrik – Bureš Jiří, Bruun Jepe 7:11, 3:11, 8:11
 • Černá Lucie, Ausbergerová Berta – Vargova Katarína, Krulová Lucie 11:8, 14:12, 11:9
 • Švejda Tomáš, Ausbergerová Berta – Bureš Jiří, Vargova Katarína 12:10, 11:7, 11:4

Nedělní utkání bylo zahájeno smíšenou čtyřhrou a dvouhrou žen. Tomáš s Bertou zvládli po pomalejším rozjezdu dodržet aktivní pojetí a ve třech setech porazili Bureše s Vargovou. Lucka bojovala na vedlejším kurtu proti Krulové, ve zcela vyrovnaném zápasu, jenž šel do pěti setů, však nakonec vzešla lépe Krulová.

Dalším zápasem byla 1. dvouhra mužů, ve které nestačil Pavel na velmi dobře hrajícího Dána Bruuna.

Pokračovalo se 2. dvouhrou a čtyřhrou mužů. Míra i přes prohraný třetí set byl lepším a ostřílenějším hráčem na kurtu a po vítězství získal druhý bod. Pavel s Patrikem se snažili co nejvíce držet krok, ale zkušenější dvojici Bruun / Bureš podlehli ve třech setech.

Posledními zápasy utkání byla 1. čtyřhra mužů a čtyřhra žen.

Míra s Tomášem potvrdili své kvality a pod kontrolou zvítězili nad dvojicí Dostál / Helar ve třech setech. Utkání gradovalo rozhodující čtyřhrou žen, která přinesla nespočet kvalitních a dlouhých výměn.  Lucka s Bertou po famózním výkonu a třech vítězných setech vybojovaly čtvrtý bod a domácí se tak mohli radovat z celkové výhry 4:3!

Radek Votava, trenér našeho extraligového týmu dodává: “Jsem moc rád, že se nám podařilo odehrát dvě vyrovnaná utkání, bohužel proti Hradci je konečné skóre 3-4, a to mě, a myslím si, že celé družstvo moc mrzí. Přece jenom mohlo být naše postavení v průběžné tabulce o něco lepší a do dalších bojů o udržení se nám mohlo jít lépe. Ještě nás čekají tři utkání a tři silní soupeři – TJ Sokol Klimkovice „A“, SK Stavos Brno Slatina a Sokol Radotín Meteor Praha „A“. Z pozice předsedy klubu mohu být lehce nabručený, že Tomáš nezvládl sobotní dvouhru, ve které ještě v polovině 5. setu točil s náskokem, že v Plzni nebyla prohra 3-4 a v utkání proti Brnu jsme nevyhráli 5-2. Ale to by muselo sednout u všech na 150%. Z pozice trenéra vidím lepšící se výkony obou mladíků (Pavla s Patrikem) i Berty a to mi dělá radost. Stoupá i Lucka, hlavně v domácím prostředí a očekávané hrají Mirek s Tomášem, kde jim vůbec nezávidím, že jeden z nic chodí na dvouhry, které už netrénují. Ale Mirek tento víkend odehrál skvěle i dvouhry! Jsem moc rád, že i za stávající situace dorazilo do haly několik desítek lidí a viděli naše nejlepší v akci a zápasy si užili. Díky všem za zaslané reakce k vystoupení našich hráčů a hráček a věřte, že jim se u nás hraj doma skvěle a nedělní výhra za vašeho povzbuzování jim je největší odměnou. Řekl bych, skoro jedinou, protože o nějaké velké peníze opravdu nehrají (za vyhraný zápas je to 500 Kč a Mirek s Tomášem mají 1000 Kč za odehrané utkání). Moc děkuji za spolupráci s Honzou Kolářem, který po oba dny bděl na průběhem našich utkání a stal se tak již nedílnou součástí našeho týmu. Stejně tak Ivo Černý s Petrem Jurným, kteří zápasy rozhodovali – oběma moc díky. Fotky tentokráte pořizoval Tomáš Puffr, díky Tome a tradiční tiskové a grafické práce jsou z dílny Karla Kotyzy, který je nepostradatelným členem našeho organizátorského týmu. Karle, moc díky. Hráčů a hráčkám děkuji za přístup a předvedené výkony a blahopřeji!“

Průběžné pořadí po 2 kolech:

 1. BK 1973 Benátky nad Jizerou 11 bodů (24-4)
 2. SK STAVOS Brno Slatina 11 bodů (25-3)
 3. BA Plzeň A 7 bodů
 4. TJ Montas Hradec Králové 6 bodů
 5. Sokol Radotín Meteor Praha A 4 body
 6. TJ Sokol Klimkovice A 3 body (11-17)
 7. SKB Český Krumlov 3 body (9-19)
 8. BADMINTON FSpS MU A 1 bod

... více o extralize ...

... extraliga na webu ČBaS ...

 

 

Hlavní partneři

 • Město Český Krumlov
 • Olier
 • Swietelsky
 • Balcar
 • Český badmintonový svaz
 • Energo Český Krumlov
 • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio