Domů > Turnaje > Výsledky

28.2.24 Yonex German Open, Mülheim an der Ruhr

V termínu od 27. února do 3. března se v německém městě Mülheim an der Ruhrh konal turnaj kategorie HSBC BWF World Tour 300 pod názvem YONEX German Open 2024. V silné konkurenci se představil i náš hráč Tomáš Švejda, který nastoupil tradičně ve čtyřhře s Vítem Kulíškem (MTAC Praha) a smíšené čtyřhře se Soňou Hořínkovou (TJ Slovan Vesec).

V kvalifikaci smíšené čtyřhry se Tomáš se Soňou utkali s domácí dvojicí Daniel Hess – Julia Meyer, na kterou nestačili ve dvou setech 18:21, 11:21.

Po odhlášení soupeřů ve čtyřhře dostali Tomáš s Vítkem příležitost nastoupit rovnou do hlavní soutěže, a to rovnou proti třetí nasazené dvojici He Ji Ting – Ren Xiang Yu z Číny, která v současné době figuruje na čtrnácté příčce světového žebříčku. Asijští soupeři, mimo jiné také vítězové Thailand Masters, potvrdili sv kvality a nedali klukům šanci. Konečný výsledek byl po 26 minutách 4:21 a 6:21. 

Tomáš k zápasu dodává: "Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, a že každá výměna bude velkou zkušeností. Čínský pár nám ukázal světovou třídu a v zápase nám nedal nic zadarmo. Jejich kontrola byla neuvěřitelná, stejně tak pokrytí přední části kurtu. Přestože je výsledek krutý, jsme rádi, že jsme měli příležitost hlavní soutěže a zápasu s tak kvalitní dvojicí. Věřím, že nás to posune zase dál."

Tomášovi děkujeme za reprezentaci a držíme palce v dalších turnajích.  

Umístění našich hráčů:

Čtyřhra mužů: 17. Tomáš Švejda - Vít Kulíšek (MTAC Praha)

Smíšená čtyřhra: kvalifikace Tomáš Švejda - Soňa Hořínková (TJ Slovan Vesec)

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio