Domů > Turnaje > Výsledky

28.4.24 Czech Para Open, Praha

V Praze se v termínu 27. – 28. 4. 2024 odehrál již 8. ročník Czech Para Badminton Open, který přilákal ve své historii zatím rekordní účast 80 hráčů a hráček ze 16ti zemí. V této konkurenci se výrazně prosadil náš člen a reprezentant v parabadmintonu Zbyněk Sýkora. 

Hlavní organizátor využil pro sehrání turnaje Švýcarský systém nastavený na dva sety do 15ti bodů s dohrání o dva body maximálně ale do 20 bodů.

Zbyněk ve dvouhře v kategorii WH1, kde bojovalo sedmnáct hráčů, zaznamenal z šesti zápasů 5 výher ve dvou setech a jednu remízu 1:1 na sety s reprezentačním kolegou Kamilem Šnajdarem výsledkem 6:15, 13:15. V celkovém součtu to pro Zbyňka bylo první místo právě před Kamilem Šnajdarem. 

Ve čtyřhře Zbyněk nastoupil po boku tréninkového parťáka Aleše Egera v kategorii WH1+WH2. V konkurecni čtrnácti dvojic zaznamenali ve čtyřech zápase tři výhry ve dvou setech a jednu remízu s dvojicí Bruna Cat - Vincent Marcheras výsledkem 14:16, 15:9 a tento souboj jim vynesl v konečném zúčtování zlaté medaile. 

Stejný výsledek, a to v podobě zlaté medaile, Zbyněk vybojoval ve smíšené čtyřhře s Annou Wolny z Polska, kde zapsali třikrát výhru ve dvou setech a jednu remízu s česko-japonským párem Šimon Král - Sena Tomoyose 14:16, 15:10 a v celkovém součtu měli nejlepší skóre. 

Zbyněk odehrál ve dvou dnech celkem 14 zápasů (28 setů), z nich 11 zápasů (25 setů vyhrál) a 3x remizoval (3 sety ztratil).

Radek Votava, Zbyňkovo trenér, dodává: Zbyněk se na turnaj těšil. Od ledna byl trénink zaměřený zejména za zlepšení techniky vrchních úderů a vykrytí svého těla a dosažitelných míčů bez přemístění. V herních částech na taktické vnímání hry, čtení soupeřovo úderu a včasné odehrání úderu. Upozaděný byl dril a kondice. Zbyněk se v sobotu malino trápil, ale držel v zápasech věci z tréninku a v několika případech musel prostě zabrat, takzvaně „přezbrojit na druhé sety“ a prostě zabrat. V neděli byl už daleko uvolněnější, jak sám říkal i rozehranější a hrál moc dobře a zaslouženě vyhrál. Jsem moc rád, že se mu podařilo věci z tréninku přenést do zápasů. Zbyněk se připravuje v Českém Krumlově se mnou, a to v úterý a potom v pátek nebo neděli, v Praze, když mu to pracovní vytížení dovolí, má jeden trénink s Pavlem Foriánem a další trénink má opět v Praze se svým deblovým partnerem Alešem Egerem. Ani v parabadmintonu to bez trénování nejde. K tomu má velice dobrý základ kondice z dalších sportů, které dělá nebo dělal na reprezentační a prvoligové úrovni, zejména z florbalu. Na tréninku se potkává i s našimi žáky, juniory i hráč extraligy a jak sám říká, a to nejenom z pozice předsedy Českého paraolympijského výboru, „sport je jenom jeden. Zbyňkovi blahopřeji a pokračujeme dál, protože cíle má Zbyněk smělé!“. 

Zbyňkovi k výsledkům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu!

Umístění našich hráčů:

Dvouhra muži WH1: 1. Zbyněk Sýkora

Čtyřhra muži WH1+WH2: 1. Zbyněk Sýkora - Aleš Eger

Smíšená čtyřhra WH1+WH2: 1. Zbyněk Sýkora - Anna Wolny

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio