Domů > Turnaje > Výsledky

28.6.24 Akademické hry, Liberec

Technická univerzita v Liberci hostila v termínu od 24. do 28. června 22. ročník Českých akademických her. Tato multisportovní studentská soutěž, kterou organizuje Česká asociace univerzitního sportu, je zároveň množinou akademických mistrovství České republiky. V severočeské metropoli probíhaly souboje o akademické tituly v celkem 21 sportech včetně badmintonu, kde se představil i náš hráč Tomáš Švejda z Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích.

Tomáš startoval ve smíšené čtyřhře se Soňou Hořínkovou (Vysoká škola tělesné výchovy a sportu PALESTRA) a čtyřhře mužů s Vítem Kulíškem (Česká zemědělská univerzita v Praze). Čtvrteční vstup do turnaje zvládl v obou disciplínách bez problémů. Spolu se Soňou porazili pár Adam Ehm / Adéla Chadimová z Masarykova univerzity 21:17 a 21:10. S Vítkem postoupili dál po vítězství 21:8 a 21:11 nad dvojicí Jaroslav Máchal / Filip Marek (Technická univerzita v Libreci).

Páteční semifinále odehrál Tomáš pouze ve smíšené čtyřhře, ve které zvládli i přes menší zaváhání porazit 2:0 na sety (21:12, 21:19) Matěje Ehma (Univerzita Palackého Olomouc) a Pavlínu Krpatovou (Česká zemědělská univerzita v Praze). Semifinále čtyřhry mužů po skreči soupeřů Michala Grunda a Davida Slívy (Vysoké učení technické v Brně) neuskutečnilo.

Krátce po semifinálových zápasech přišla na řadu finále. Tomáš s Vítkem se v repríze loňského finále střetli s dvojicí Jiří Derka (Vysoké učení technické v Brně) / Adam Ehm (Masarykova univerzita. Na rozdíl od minulého vzájemného zápasu tentokrát dokázali držet kontrolu nad průběhem hry a vyhráli ve dvou setech 21:18 a 21:8. Následně přišlo na řadu i finále smíšené čtyřhry, kde se Tomáš se Soňou utkali proti páru Jiří Vajsejtl (České vysoké učení technické v Praze) / Iva Foukalová (Česká zemědělská univerzita v Praze). Po setech 21:10 a 21:10 se mohli radovat z titulu a Tomáš zároveň z dvojnásobného prvenství.

Tomášovi i jeho spoluhráčům blahopřejeme k akademickým titulům!

Umístění našich hráčů:

Čtyřhra muži: 1. Tomáš Švejda - Vít Kulíšek (MTAC Praha)

Smíšená čtyřhra: 1. Tomáš Švejda - Soňa Hořínková (TJ Slovna Vesec)

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio