Domů > Turnaje > Výsledky

28.8.16 JIS Rumunska

Od 25. do 28. srpna se v Temešváru (Rumunsko) odehrálo 2. juniorské mezinárodní mistrovství juniorů Rumunska, které je v Evropském okruhu zařazené do kategorie International Series.

Náš klub na turnaji reprezentovali Petr Beran s Tomášem Švejdou, které společně s Ondřejem Králem a Jiřím Králem z Baníku Most trenérsky vedl Jaromír Janáček.

Turnaj v Rumunsku je prvním měřením sil po dlouhé letní přípravě a tak klukům držíme palce, ať jim vstup do další části badmintonového života vyjde co nejlépe!

První turnaj dopadl pro naše juniory velice dobře. Petr Beran postoupil do finále dvouhry a společně s Ondřejem Králem z Baníku Most si vybojovali třetí místo ve čtyřhře. Ondra byl bronzový i ve dvouhře. Pro oba juniorské reprezentanty to je velice zdařilý vstup do podzimní části této sezony.

Pro mladší hráče, Jirku Krále z Baníku Most a Tomáše Švejdu to byla velká zkušená a jejich účast má pro další výkonnostní růst určitě velkou váhu. Jejich výkony byly velice dobré.

Pátek 26. 8. 2016

První do turnaje vstoupil Jirka Král, který v prvním kole dvouhry za 37 minut porazil mladého reprezentanta Slovenska Jakuba Horáka 21/18, 17/21 a 21/16. Ve druhém kole čekal Jirku čtvrtý nasazený hráč Michal Kikosicki z Polska. O dva roky starší soupeř prokázal nesporně své kvality, ale ani Jirkův výkon není rozhodně k zatracení. Po 21 minutách a setech 16/21, 9/21 Jirka Král sice mezi 16 nejlepších nepostoupil, ale podle slov Jaromíra Janáčka si vedl velice dobře.

Pro Tomáše Švejdu, nejmladšího z našich hráčů, je účast na juniorském mezinárodním mistrovství o opravdu velké zkušené. Po prvním volném kole se Tomáš ve druhém utkal s reprezentantem Srbska Andrijou Doderem. Po 24 minutách a setech 15/21, 11/21 na o čtyři roky staršího soupeře sice nestačil, ale rozhodně cesty do Temešváru nelituje. Tomášovo pozápasová zpráva: "Právě jsem dohrál svou dvouhru. Bohužel jsem prohrál asi 15 a 12, ale hrálo se mi velmi dobře. Hru jsem v prvním setu kontrolovala hrál jsme bez chyb a dařilo se mi na síti. O čtyři roky starší Srb ale asi nehrál úplně naplno a ve druhé polovině setu hru neuvěřitelně zrychlil. Někdy jsem měl opravdu problém vidět, kam zahraje. Byl rychlí na nohou. Třeba jeho výhozy křížem od saka jsou pro mě opravdu velkou inspirací. Ve druhém setu jsem si postupně zvyknul na rychlost a hrál ve větším tempu. To sebou bohužel z mé strany přineslo více zbytečných chyb a to mě štve!  Jsem rád, že se mi dařilo ve hře prosazovat tím, co jsme trénovali a tak vidím, že to celé dává smysl. Hrál jsem uvolněně. Pro mě to je další motivace, že se dá hrát na této úrovni už v tomto věku!

Tomáš s Jirkou spolu na turnaji odehráli čtyřhru, kde jim los do prvního kola přisoudil úřadující mistry Evropy do 15ti let, pár Kenji Lovang / Christo Popov z Francie. Po 31 minutách a setech 21/19, 12/21, 9/21 do dalších bojů Tomáš s Jirkou nepostupují, ale na kurtu ji to spolu docela šlo. Jirka s Tomášem k zápasu dodávají: "Hrálo se nám spolu dobře, i když spolu normálně nehrajeme. V prvním setu, i když soupeř od začátku vedl, se nám dařilo velice dobře vykrývat kurt a v koncovce nám to vyšlo skvěle. Od druhého setu ale přišlo očekávané zrychlení a pro nás to bylo na kurtu o mnoho těžší. Z8pas to byl ale velice dobrý a náš výkon nebyl rozhodně marný".

Ondřej Král vstoupil do turnaje výhrou nad reprezentantem Srbska Matejem Manicem 21/15, 21/13. Se stejně starým soupeřem si poradil vcelku bez problémů a po 23 minutách se mohl těšit na další zápas.

Ve třetím kole ho čekal o rok mladší Maxime Briot z Francie. Ondřej převedl opět velice solidní výkon a po 34 minutách a setech 21/15, 21/19 postoupil mezi osm nejlepší hráčů turnaje.

Petr Beran, stejně jako Ondřej, vstoupil do turnaje zápasem až ve druhém kole, ve kterém ho čekal reprezentant Finska Anton Monnberg. A pěkně se nadřel. Po prvním setu, který odehrál uvolněně a bez chyb 21/11 se ve druhém setu hra vyrovnala a až do stavu 14/14 to byla tahanice bod po bodu. Dále již ze zprávy od Petra:" V tu chvíli jsem znervózněl a začal jsem přemýšlet, co kdybych prohrál a podobně. Takže jsem udělal pár zbytečných chyb a začala se mi klepat ruka při podání. Set jsem ztratil 18/21. Třetí set jsme od začátku prohrával a nehrál jsem dobře takticky. Za stavu 16/19 se mi konečně začalo dařit hrát to, co řešíme na trénincích, střídat tempo, nepálit první smeč na 100%. Najednou to šlo a mě se podařilo třetí set vyhrát 21/19. Mám z toho vekou radost. Ne ze své hry, ale té koncovky a postupu (smajlík)".

Ve třetím kole Petr potvrdil své nasazení a po setech 21/13, 21/16 (25 minut) porazil Iana Spillera ze Slovinska a stejně jako Ondřej postoupil mezi osm nejlepších hráčů.

Petr Beran s Ondřejem Králem nastoupili v pátek večer i ke svému prvnímu zápasu ve čtyřhře. Díky nasazení začíná jejich turnajová pouť zápasem druhého kola, ve kterém ve třech setech přehráli pár ze Srbska Andrija Doder / Luka Milič 21/17, 16/21, 21/10. Petr s Ondřej k zápasu dodávají: "Stejně jako Tomáš s Jirkou, také spolu nehrajeme, ale na společnou čtyřhru na tomto turnaji se těšíme. První a třetí set byl z naší strany dobrý. Aktivní hra, dobrá práce s raketou, podání, příjem, vše nám šlo a k tomu pozitivní energie a radost. Bohužel se nám podařilo ve druhém setu polevit, svěsit rakety a jenom se bránit. Věříme, že zvládneme i další zápas".

Sobota 27. 8. 2016 - čtvrtfinále

V sobotu dopoledne byly na programu čtvrtfinálové zápasy. Na Petra Berana čekal druhý nasazený hráč, domácí reprezentant Filimon Collins-Valentine a na Ondřeje Krále druhý z ME U15 2016 Christo Popov (ročník narození 2002) z Francie. Poté se ve čtyřhře utkají s reprezentačním párem ze Slovenska Jakub Horák / Andrej Antoška.

Petr svého soupeře velice dobře zná. Utkal se s ním dvakrát a ani jednou nevyhrál. Tentokráte se po 50 minutách a setech 19/21, 21/10, 21/19 radoval z výhry Petr Beran a postoupil do semifinále!

Hodnocení Petra Berana (SMS):"Byl to velice těžký zápas, jak fyzicky tak i psychicky. Promarnil jsem vedení v prvním setu 19/16. Ve druhém setu jsem hrál hodně uvolněně, od začátku mi vše vycházelo a zejména výbornou hrou na saku a plochými výhozy jsem poslal zápas do třetího setu. Třetí set jsem nerozehrál dobře, stále jsem prohrával a dotahoval. Za stavu 12/14 jsme ale uhrál 4 body v řadě a v samotném závěru vedl 20/16. Opět jsme ale znervózněl a následné tři výměny odehrál úplně špatně! Naštěstí jsem ale poslední mečbol i s trochou štěstí uhrál. Z výhry mám opravdu velkou radost. I přes své špatné chvíle jsem na kurtu nechal všechno"!

Ondřej Král odehrál, stejně jako Petr, velice vyrovnaný zápas a po více než 50 minutách a setech 19/21, 21/15 a 21/18 postoupil do semifinále. Ondřej nebyl poslední dny 100% fit a poslední tréninky byly vlastně první po pauze způsobené teplotou a velkou nevolností. Klobouk dolů před takovým výkonem.

Hodnocení Ondřeje Krále (SMS):"Nehrál jsme podle svých představ. Nedokázal jsem se na kurtu správně uvolnit a nesedla mi ani rychlost míčků, která byla u každého míčku jiná. Z tohoto důvodu jsem dělal hodně chyb hlavně v rychlých výhozech, které byly v tomto zápase klíčové. Jsem moc rád, že jsem tento zápas zvládnul!"

Čtvrtfinálový zápas ve čtyřhře byl jasnou záležitostí našich juniorů, kteří své soupeře porazili 21/14, 21/12 a po 21 minutách postoupili do semifinále.

Sobota 27. 8. 2016 - semifinále

První semifinále odehrál Petr Beran, který podal velice aktivní, zodpovědný výkon a bez velkého riskování porazil reprezentanta Polska Michala Kikosickiho 21/14, 21/13 a postoupil do nedělního finále!

Ondřeje Krále čekal první nasazený hráč Miha Ivanič ze Slovinska. U Ondřeje se již naplno projevila únava z tréninkového výpadku (zhubnul v tomto období 4 kila). První set byl vyrovnaný. Tento moment Ondřej popisuje:"Za stavu 18/18 jsme odehrál tři až příliš pasivní výměny a prohrál 18/21. Do té doby, i přes slabost, jsem hrál hodně aktivně, dokázal se soustředit a šlo mi i velice dobře se pohybovat. Po ztrátě setu jsem se už nedokázal přenést přes únavu a ve druhém setu na kurtu jasně dominoval Miha. Prohra mě moc mrzí, ale na druhou stranu jsem moc rád, že jsem na turnaj odjel a dokázal jsem odehrát dobré zápasy a postoupil do semifinále. Věřím, že až budu fit, budu hrát ještě lépe".

Posledním sobotním zápasem bylo semifinále ve čtyřhře, ve kterém na naše hráče čekala reprezentační dvojice Francie Maxime Briot / Fabien Delrue. Zápas se hrál 50 minut a po setech 21/23, 21/12, 17/21 Ondřej s Petrem do finále nepostupují.

Petr s Ondřejem k zápasu dodávají: "Utekl nám začátek prvního setu a neustálé dotahování náskoku soupeře se projevilo i v samotném závěru. Velká škoda koncovky. určitě by se nám hrálo dál lépe. Ve druhém setu se nám dařilo na podání a příjmu (asi nejvíce na turnaji) a naše hra byla velice přímočará a vedla k jasné výhře. Ve třetím setu byl náš výkon hodně nervózní a to se projevilo nejvíce na kvalitě podání a příjmu. To také rozhodlo o naší prohře. Je to velká škoda, protože i přesto, že spolu nehrajeme a byl to náš první společný turnaj, se nám poměrně dařilo".

Neděle 28. 8. 2016 - finále

Petra Berana čeká ve finále dvouhry Miha Ivanic ze Slovinska, který v semifinále porazil Ondřeje. Bude to poslední zápas turnaje a výsledek se dovíme někdy okolo oběda. Petře, držíme ti z nedělního Krumlova palce!

Petr odehrál velice dobrý zápas, ale v konečném součtu to na prvního nasazeného hráče nestačilo a po 47 minutách a setech 17/21, 21/17 a 16/21 si z Rumunska veze druhé místo. Podle informací od Petra i Mirka Janáčka odehrál Petr velice dobrý zápas a je velká škoda, že za stavu 10/6 ve třetím setu trochu "tradičně" znervózněl a do závěrečné části zápasu šel za stavu 10/11. Tam se vše zlomilo.

Umístění hráčů:

Dvouhra junioři: 2. Petr Beran, 3. Ondřej Král, 17. Jiří Král (oba B. Most), Tomáš Švejda

Čtyřhra junioři: 3. Ondřej Král / Petr Beran, 9. Jiří Král / Tomáš Švejda

... výsledky ...

Propozice

Badminton pro veřejnost

17.9.2021

MČR dospělých, Praha

17.9.2021

Para Polish Open, Zakopane

18.9.2021

GPC U13, Tábor

23.9.2021

IS Polska, Zakopane

24.9.2021

Zagreb Youth Open 2021, Záhřeb

25.9.2021

GPA U17, Pardubice

25.9.2021

turnaj U11, ČB

26.9.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

2.10.2021

GPA U15, Pardubice

2.10.2021

GPB dosp., Klimkovice

2.10.2021

GPD dospělých, Strakonice

8.10.2021

GPA dosp., Praha

9.10.2021

OPJ U11

9.10.2021

OPJ U15, ČB

9.10.2021

OPJ U19, ČB

10.10.2021

OPJ U13, ČB

10.10.2021

OPJ U17, ČB

16.10.2021

MČR dr. žáků, Vitality Slezko

16.10.2021

GPC U19, Tábor

21.10.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

21.10.2021

MM ČR, Brno

30.10.2021

Extraliga 1. kolo, Plzeň

30.10.2021

GPC U13 kvalifikační, ČB

31.10.2021

Extraliga 1. kolo, Český Krumlov

31.10.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

3.11.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

6.11.2021

MČR dr. dorostu, Dobřany

6.11.2021

Czech Talent U11, ČK

6.11.2021

GPC U15, Tábor

13.11.2021

MČR U13, Vitality Slezko

13.11.2021

GPB dosp., Hradec K.

13.11.2021

GPC U17 kvalifikační, Tábor

13.11.2021

GPC dosp., Strakonice

20.11.2021

JIS MMJ ČR, Orlová

20.11.2021

GPD U13, České Budějovice

21.11.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

27.11.2021

Extraliga 2. kolo, Český Krumlov

27.11.2021

GPC U15 kval,. Tábor

28.11.2021

Extraliga 2. kolo, Český Krumlov

4.12.2021

MČR U17, Český Krumlov

4.12.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

4.12.2021

GPD dosp., Strakonice

6.12.2021

BEC U17, ČK

9.12.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

10.12.2021

GPA dosp., Plzeň

11.12.2021

MČR U15, Praha

12.12.2021

GPC U19 kval., ČB

18.12.2021

MČR U19, Brno

27.12.2021

Klubové soustředění, ČK

30.12.2021

Předsilvestrovský turnaj, ČK

15.1.2022

Extraliga 3. kolo, Klimkovice

16.1.2022

Extraliga 3. kolo, Český Krumlov

6.2.2022

Extraliga 4. kolo, Praha

20.2.2022

Soustř. Most, Rychnov, SKB, ČK

28.2.2022

Klubové soustředění, ČK

19.6.2022

LODM, Přerov

24.7.2022

Summer Camp I., Český Krumlov

31.7.2022

Summer Camp II., Český Krumlov

21.8.2022

Klubové soustředění, ČK

27.12.2022

Klubové soustředění, ČK

30.12.2022

Předsilvestrovský turnaj, ČK

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio