29.10.15 IS Maďarska

Od čtvrtka 29. října do neděle 1. listopadu se v maďarské Budapešti odehrál další mezinárodní turnaj dospělých kategorie International Series, kam z našeho klubu odcestoval Jaromír Janáček a Maxmilián Korený. Max do soutěže nastoupil jenom ve dvouhře a Mirek ve dvouhře a ve smíšené čtyřhře s Kateřinou Tomalovou.

Hned ve čtvrtek ráno zahájili Mirek s Katkou kvalifikaci smíšené čtyřhry, ve které nastoupili proti dánské dvojici Tobias Suder/Line Noergaard. V prvním setu udělali více chyb než soupeři a  měli problémy s rozehrávkou, aby Dánové rychle neukončovali. První set prohráli 15:21. Ve druhém setu pak zlepšili rozehrávku a hra se vyrovnala. Bohužel v těsné koncovce neuspěli a druhou sadu prohráli 25:27.

V poledne zahájil turnaj Max, když nastoupil k první dvouhře proti Rakušanu Philipovi Birkerovi. Začátky obou setů mu vyšly, nahrál si trpělivou hrou bodový náskok, který pak v závěru setů Rakušan stahoval. Max v koncovkách setů udělal více chyb a nebyl moc koncentrovaný. Nakonec Max koncovky zvládl a zápas vyhrál po bezmála půl hodině hry 21:19 a 21:17.

Okolo druhé hodiny Mirek nastoupil k prvnímu zápasu ve dvouhře, kde s utkal se srbským hráčem Miodrag Kalicanin. Úvod zápasu nebyl těžký, soupeř dělal hodně chyb z příjmů a Mirek tak neměl moc práce s prvním setem, který vyhrál 21:8. Ve druhém setu začalo hrát a Srb díky své výšce dobře rozehrával z vrchu. Více se hrálo a hra byla vyrovnaná až do koncovky, kterou Mirek zvládl lépe a vyhrál 21:19.

Po půl šesté večer Max odehrál druhé kvalifikační kolo dvouhry proti Španělu Manuelovi Vazquezovi. Max byl od začátku zápasu pod velkým tlakem, Španěl rychle rozehrával a Max rychlé hře moc nestíhal.  Takto to bohužel bylo po celý zápas, který Max prohrál 15:21 a 9:21.

V sedm hodin večer odehrál Mirek druhé kolo kvalifikace. Jeho soupeřem byl David Kim Kristensen. Zápas se odehrával v docela vysokém tempu, hrály se dlouhé výměny, ve kterých se Kim většinou bránil a Mirek hodně tlačil. V závěru setu byl Mirek trpělivější a proto ho vyhrál 21:18. Druhý set se odehrával v podobném duchu, Mirek aktivně rozehrával a Dán se bránil. Nakonec zvládl i druhý set 21:19 a postoupil tak do finále kvalifikace.

Finále kvalifikace bylo na programu až 21:35, kde se Mirek utkal s Bulharem Ivanem Rusevem. Tento zápas byl už jednoznačný, Bulhar hrál hodně uvolněně a vůbec nepouštěl Mirka ke hře ze zadní části kurtu a zápas prohrál 10:21 a 13:21.

Mirek k turnaji dodává: „Jsem rád, že jsem se ve dvouhře dostal do finále kvalifikace, kde zápas s Dánem nebyl jednoduchý, ale zvládl jsem ho. Ve finále kvalifikace jsem si na Ruseva věřil a moc sem se na ten zápas těšil, jenomže Bulhar hrál až překvapivě v klidu a všechno mu vycházelo, takže jsem mu moc nevzdoroval. Škoda, že tam semnou nemohl být trenér Radek Votava, který byl na turnaji na Slovensku, tak jsme spolu byli ve spojení alespoň telefonicky.“

... účastníci - rozlosování - výsledky ...