29.10.16 ICH Maďarska

Jaromír Janáček se s trenérem Radkem Votavou zúčastnil ICH Maďarska. Turnaj pro něho byl jeden z nejlepších v poslední době. Do soutěže nastoupil ve dvouhře, kde hrál kvalifikaci a do hlavní soutěže ve smíšené čtyřhře s Kateřinou Tomalovou (TJ Sokol Klimkovice). Na turnaji se opět zkoušel nový herní systém na tři vítězné sety do 11 bodů s možností nastavení do 15 bodů.

Mirek nastoupil ve čtvrtek okolo jedné hodiny do kvalifikace dvouhry, kde se utkal s domácím Marcellem Granatem. Úvod nezačal příliš šťastně, když Mirek v prvním setu prohrával už 4:8, ale nakonec set otočil a zvítězil 11:9. Zbylé dva sety už měl více pod kontrolou a obládl je 11:6 a 11:5. Ve druhém kole kvalifikace se utkal s bývalým extraligovým parťákem Polákem Mateuszem Swierczynskim. Mirek první set ztratil poměrem 7:11, když byl na kurtu pomalejší a dělal velké množství chyb. Od druhého setu bylo méně chyb a více dostával Poláka pod tlak, po kterém už si Polák ve své hře nebyl tak jistý a také chyboval. Následné tři sety Mirek dokázal v koncovkách urvat na svou stranu a po setech 11:8, 11:8, 12:10 postoupil do finále kvalifikace. Tam se po sedmé hodině večerní utkal s Francouzem Ramainem Eudelinem. Začátek zápasu Mirek vůbec nezvládl, nereagoval vůbec na rozehrávku soupeře a první dva sety prohrál 3:11 a 10:12. Ve třetím setu hrál Mirek ve velkém klidu a téměř bez chyb a dokázal zvítězit 11:4. Čtvrtý set nebyl rozehraný dobře, ale v koncovce přály sporné míče více krumlovskému hráči a čtvrtý set ještě dokázal otočit na 11:8. V pátem setu Mirek hodně chyboval u sítě i z jednoduchých míčů a to ho stálo set 4:11. Mirek tedy nakonec skončil ve finále kvalifikace dvouhry.

Smíšená čtyřhra začala v pátek hned ráno, kdy se Mirek s Katkou utkali s polským párem Przemyslav Szydlowski/ Magdalena Witek. V zápase bylo důležite dostat se přes podání, příjem a následný třetí míč a to se českému páru povedlo. Po setech 11:7, 9:11, 11:9 a 11:6 postoupili do druhého kola smíšené čtyřhry. Okolo deváté hodiny večerní se ještě odehrálo druhé kolo, kde Mirka s Katkou čekala opět polská dvojice, tentokrát nasazené trojky Pawel Pietryja/Aneta Wojtkowska. Zápas to nebyl špatný, když se Mirek s Katkou dostali do hry, tak byla hra vyrovnaná. Po prvním prohraném setu 8:11, dokázali druhý sety vyhrát 11:9. V následujících dvou setech přišlo více chybných rozehrávek a česká dvojice už náskok nedotáhla. Třetí a čtvrtý set prohráli dvakrát 6:11 a z Maďarska si Mirek s Katkou odváží celkové 9. místo.