Domů > Turnaje > Výsledky

29.10.22 Extraliga 1. kolo, Brno

Českokrumlovské extraligové družstvo odehrálo uplynulý víkend úvodní dvě utkání prvního kola základní části badmintonové nejvyšší soutěže družstev dospělých. Formát extraligy zůstal stejný jako minulou sezónu, a tedy utkání se hraje celkem na 7 zápasu: smíšená čtyřhra, 2x dvouhra mužů, dvouhra žen, 2x čtyřhra mužů a čtyřhra žen. K další změně došlo v systému počítání, kdy se jednotlivé zápasy hrají na 3 vítězné sety do 11 bodů.

V sobotu naši hráči zavítali do Brna, kde v X-Areně Brno Slatina od 16 hodin změřili síly s týmem BADMINTON FSpS MU A, kde kádr tvoří opravdu pestré spektrum reprezentantů – Ivan Rusev z Bulharska, Jepe Bruun a Irina Andersem z Dánska, Luka Milič ze Srbska, Milosz Bochat z Polska, Katarína Vargová ze Slovenska, dále hostující hráči reprezentant ČR Ondřej Král a Adam Ehm a domácí hráčka Adéla Chadimová

Naše družstvo do letošního ročníku nastoupilo ve složení Jaromír Janáček, Tomáš Švejda, Patrik Fuciman, Pavel Maňásek ml. (Badminton Rychnov nad Kněžnou), který je u nás již třetím rokem na hostování, Lucie Černá a letošní posila, které vystřídala v týmu Bertu Ausbergerovou (SK Prosek Praha) Soňa Hořínková (TJ Slovan Vesec), která také hostuje. Trenérské duo je stejné - Radek Votava s Pavlem Maňáskem starším.

V utkání se podařilo přinést bod pouze Lucii Černé ve dvouhře, kde přehrála Slovenkou reprezentantku Katarínu Vargovou 11:3 v pátém setu a Lucii Černé se Soňou Hořínkovou ve čtyřhře žen proti dvojici Adéla Chadimová – Nela Fliglová, které holky hladce přehrály ve třech setech. Ostatní zápasy šly na stranu soupeřů. Celkově naši podlehli v Brně 2:5.

V první dvouhře mužů nestačil Pavel Maňásek na Bulhara Ivana Ruseva 0:3 na sety a stejným výsledkem podlehl ve druhé dvouhře Patrik Fuciman Dánu Jeppe Bruunovi.

Ani ve čtyřhrách mužů se nepodařila našim bodovat. V prvním čtyřhře Tomáš Švejda s Jaromírem Janáčkem nestačili na dvojici Milosz Bochat – Ondřej Král 1:3 na sety a Pavel Maňásek s Patrikem Fucimanem ve druhé čtyřhře podlehli dvojici Luka Milič – Adam Ehm 0:3.

Ve smíšené čtyřhře ve třech koncovkách prohráli Jaromír Janáček se Soňou Hořínkovou proti páru Ondřej Král – Katarína Vargová 0:3 na sety.

Radek Votava k výkonu našich dodává: I přes prohru, která se zdá krutá, se hrál velice kvalitní badminton a výsledek mohl býti 1-6 nebo 4-3. Jsem rád, že se hrálo v hale X-Areně Brno Slatina, ve které jsou dobré podmínky pro hráče, a hraje se tam podle mě dobře všem. Našich chci poděkovat za velice důstojné výkony a jsem moc rád, že svou extraligovou premiéru zvládla i Soňa Hořínková. Všem palec nahoru! Český Krumlov olééé

BADMINTON FSpS MU x SKB Český Krumlov 5:2

 • Rusev Ivan (Bulharsko) - Maňásek Pavel 11:5, 11:3, 11:3
 • Bruun Jepe (Dánsko) - Fuciman Patrik 11:4, 11:8, 11:5
 • Vargová Katarín (Slovensko) - Černá Lucie 8:11, 12:10, 7:11, 11:9, 3:11
 • Bochat Milosz / Král Ondřej - Janáček Jaromír / Švejda Tomáš 11:5, 10:12, 11:9, 11:6
 • Milič Luka / Ehm Adam - Maňásek Pavel / Fuciman Patrik 11:5, 11:8, 11:6
 • Chadimová Adéla / Fliglová Nela - Černá Lucie / Hořínková Soňa 6:11, 4:11, 6:11
 • Král Ondřej / Vargová Katarína - Janáček Jaromír / Hořínková Soňa 11:9, 15:14, 12:10

 ... VŠE O EXTRALIZE ...

... EXTRALIGA NA STRÁNKÁCH ČBAS ...

 

Hlavní partneři

 • Město Český Krumlov
 • Olier
 • Swietelsky
 • Balcar
 • Český badmintonový svaz
 • Energo Český Krumlov
 • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio