Domů > Turnaje > Výsledky

29.2.20 FS Slovenska, Trenčín

Na přelomu února a března se v Trenčíně uskutečnil mezinárodní turnaj kategorie Future Series pod názvem Slovak Open. Na tradiční a dobře obsazený turnaj se letos přihlásilo přes tři stovky hráčů z celkem 42 zemí světa, zastoupené včetně top evropských států nebo hráčů z Tchaj-wanu, Indonésie a Indie. Náš klub na turnaji reprezentovali Jaromír Janáček a Tomáš Švejda ve čtyřhře mužů pod vedením jejich trenéra Radka Votavy.

Kluci do turnaje vstoupili ve čtvrtek v podvečer proti finsko-estonské dvojici Juha Honkanen/Karl Kert. Po vyrovnaném a trošku nejistém prvním setu, který kluci ale dokázali v koncovce vyhrát 25:23, už ten druhý jasně ovládli 21:9 svou energetickou hrou se soustředěním na co nejlepší pochycení druhého míče po podání/příjmu, který nejvíce rozhodoval o výhodě ve výměně. 

V druhém kole Tomáš s Mírou nastoupili proti dánské dvojici Mads Gadegaard/Oliver Geisler. V obou setech začali velmi dobře hned od začátku a vytvořili si útočným pojetí bodový i herní náskok, ve kterém však stejně jako v předchozím zápase nedokázali soustředěně pokračovat a hru ani více přerušit. I přes jasné vedení zbytečnými výpadky darovali soupeřům několik lehkých bodů. Proti Dánům kluci zvládli být ale lepší dvojicí na podání-příjmu a po pauze se jim dařilo více kontrolovat a tvořit hru. Zápas tak kluci zvládli ve dvou setech po výsledku dvakrát 21:14 a postoupili do odpoledního čtvrtfinále. 

Tam je čekala mladá dvojice Gijs Duijs/Wessel van der Aar z Holandska. Po kvalitním a aktivním výkonu a vyvarování předešlých chyb kluci zvládli bez větších problémů zvítězit v zápase 21:10 a 21:12. 

K postupu do semifinále Švejda s Janáčkem a s jejich trenérem Radkem Votavou na svazových stránkách dodali:Všichni tři cítíme, že teď potřebujeme hrát zápasy s takovými soupeři, a proto jsme i tady na tomto turnaji. Jsme rádi, že jsme zvládli všechny tři zápasy proti kvalitním dvojicím. Výhra nad Dány se vždy počítá a náš výkon se každým zápasem zlepšoval. V prvních dvou zápasech nás trápily poslední dobou opakující se zbytečné výpadky i přes jasné vedení, proto jsme rádi, že jsme čtvrtfinále vyhráli po kvalitním výkonu s přehledem bez větších problému. Třetí rok po sobě tak postup do semifinále tohoto turnaje! Věříme, že to dokážeme ještě zlepšit, a těšíme se na zítřejší semifinále proti dvojici Hung Tzu Wei/Ming Che Lu z Tchaj-wanu, jsme si však určitě vědomi velké kvality této asijské dvojice. Máme radost, že i v druhém semifinále máme české zastoupení, když Matěj s Vítkem zvládli dobré zápasy, a i Honza Louda po super výkonu bude zítra s námi bojovat o české zastoupení ve finále. Děkujeme všem za podporou!"

Semifinálový zápas začal v sobotu těšně před jedenáctou hodinou. Po vyrovnaném průběhu a 36 minutách bohužel kluci nestačili na Tchaj-wance Hung Tzu Weie a Ming Che Lua. Hned od začátku dělali Tomášovi s Mírou problém příjem jednoho ze soupeřů a fakt změnit herně i takticky jednotlivé údery při opakovaných situací. Právě tyto malé, ale o to více důležité části rozhodovali o větším klidu a jistotě asijské dvojice. Konečné skóre zápasu bylo 20:22, 14:21 a pro kluky tak turnaj skončil v semifinále.

Na svém faceboovém profilu kluci k turnaji dodali: „Dnes po vyrovnaném průběhu a 36 minutách bohužel dvousetová prohra proti asijské dvojici Hung Tzu Wei/Ming Che Lu z Tchaj-wanu. Jsme rádi, že jsme dokázali každým zápasem zlepšit výkon a teď v semifinále sehrát kvalitní souboj proti dobré dvojici. Zejména první set v semifinálovém zápasu byl dobrý a pozitivní. Nejen tento zápas, ale i ty předešlé na tomto turnaji jsou tak velkou inspirací a motivací do další práce.“

„Děkujeme našemu trenérovi Radkovi Votavovi, dobrá práce a palec nahoru pro nás tři! Velké díky všem, kteří nás podporovali v hale nebo přes zprávy a sledují nás v naší společné cestě! Jedeme dál! Za necelé dva týdny již startuje české mezinárodko Kabal Karviná International Series a i my tam budeme“

Umístění našich hráčů:

Čtyřhra muži: 3. Jaromír Janáček - Tomáš Švejda

 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio