Domů > Turnaje > Výsledky

29.5.21 tréninkový turnaj U15, Benátky nad Jizerou

V sobotu 29. 5. 2021 proběhl v CR Project badmintonovém centru díky inciativě klubu BK 1973 DELTACAR Benátky nad Jizerou tréninkový turnaj ve dvouhrách a čtyřhrách pro kategorii U15 (ročníky narození 2007 a mladší a pár výjimek pro ročník 2006). Turnaj tak navázal na akci „Společně do Tokia“, která je iniciativou klubů SK Badmitnon Český Krumlov, BK 73 DELTACAR Benátky n/J., Badminton Rychnov nad Kněžnou, BaC Kladno a MTAC Praha.

Z našeho klubu pod vedením Daniela Mikeše v Benátkách startovali Eliška Mikešová (2008), Kristýna Kozáková (2007), Petr Jurný (2007) a Matyáš Puffr (2009). Společně odehráli cekem 31 zápasů a z toho 12 vyhráli.

Po týdenním restartu tréninků a po mnoha měsících bez haly šlo především o to si zahrát v hale, kde jsou lajny (poznámka: naše příprava probíhá druhým týdnem v tělocvičně Gymnázia Český Krumlov, kde měl badminton léta tradici, ale v současné době tam nejsou lajny našich kurtů. Díky vstřícnosti vedení gymnázia bereme za vděk i tuto možnost), potkat se, popovídat a společně si zasportovat.

Je prima, že kromě akce „Společně do Tokia“ navázala inciativa těchto klubů i na kurtech.

Na pomyslné medaile v tréninkovém turnaji dosáhla Eliška Mikešová, která byla společně s Adélou Turoňovou (MTAC Praha) první ve čtyřhře a druhá skončila ve dvouhře. 

Ve dvouhře si ve své pětičlenné skupině, i přes prohru s domácí Kateřinou Hermannovou, které je ročník 2006, další tři zápasy vyhrála a díky lepšímu poměru setů postoupila do finále. V tom nestačila na domácí Karolínu Kalkušovou (2007) 7/21 a 10/21 a celkově to z tréninkových zápasů bylo nakonec parádní druhé místo.

Ve čtyřhře to pro obě (Eliška - Adéla) bylo docela prestižní. Své zápasy zvládly nakonec skvěle, když dokázaly ve třech setech porazit dvojice Kalkušová / K. Hermannová a Skrčená / Paterová. Celkové první místo, radost ze hry a společného setkání. 

Kristýna Kozáková si na své raketě přivezla dvě výhry, jednu ve dvouhře a jednu ve čtyřhře. Stejně na tom je i Matyáš Puffr. Petr Jurný svou bilanci vylepšil o jednu výhru více ve dvouhře.

Děkujeme pořadatelům za nezištnou organizaci a všem našim hráčům a vedoucímu za rychlé rozhodnutí, předvedené výkony a nasazení. Elišce k medailovým umístěním blahopřejeme. 

Umístění našich hráčů:

Dvouhra dívky: 2. Eliška Mikešová, 8. Kristýna Kozáková 

Dvouhra chlapci: 6. Petr Jurný, 8. Matyáš Puffr

Čtyřhra dívky: 1. Eliška Mikešová / Adéla Turoňová (MTAC Praha), 4. Kristýna Kozáková / Pavlína Hermannová (BK 73 DELTACAR Benátky n/J.)

Čtyřhra chlapci: 4. místo Petr Jurný / Matyáš Puffr

... fotogalerie ...

 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio