29.5.22 GPB U17, Brno - Slatina

O víkendu 28. a 29. května se v brněnské Slatině odehrál celostátní turnaj GPB kategorie U17, kde startovala pětice našich hráčů.

Petr Jurný doslova vybojoval vítězství v prvním kole dvouhry s Františkem Ložkem (BK Benátky nad Jizerou) po výsledku 23:21, 24:22. Ve druhém už nestačil na Vojtěcha Matuše (B.O.CHANCE OSTRAVA SPORTCLUB) 7:21, 17:21 a skončil devátý. Dennis Pražák v prvním kole nestačil na Šimona Klecera (SK Kuklenská Brno) ve vyrovnaném zápase 21:15, 17:21, 16:21 a skončil sedmnáctý.

Ve dvouhře dívek Eliška Mikešová přehrála všechny své soupeřky a v celém pavouku nenašla přemožitelku až do finále, ve kterém ve dvou setech přehrála Nelu Fliglovou (BADMINTON FSpS MU) po setech 21:19, 21:16 a celý turnaj ovládla. Eva Fišerová po těsném vítězství v prvním kole nestačila ve druhém na Moniku Niedermayerovou (TJ Chemička Ústí nad Labem) po výsledku 18:21, 17:21 a obsadila devátou pozici. Kristýna Kozáková nestačila v prvním kole na Karolínu Axmanovou (Badminton Akademie Olomouc) po setech 14:21, 17:21 a skončila sedmnáctá.

Ve čtyřhře chlapců Petr Jurný s Dennisem Pražákem prohráli v prvním kole s dvojicí Filip Jurča - David Křivka (TJ Lanškroun) po výsledku 17:21, 13:21 a obsadili deváté místo.

Čtyřhra dívek přinesla další umístění na stupních vítězů. Eliška Mikešová s Marií Wojewodovou (B.O.CHANCE OSTRAVA) dokázaly projít až do finále, kde nestačily na dvojici Nela Fliglová - Lucie Paterová (BADMINTON FSpS MU - MTAC Praha) a braly stříbrné medaile. Eva Fišerová s Kristýnou Kozákovou nestačili ve čtvrtfinále na dvojici Jana Hnilicová - Kateřina Malá (Sokol Radotín Meteor Praha - 1.Badmintonový klub Šumperk) po výsledku 24:26, 16:21 a skončily celkově páté.

Ve smíšené čtyřhře Eliška Mikešová dokompletovala celou sbírku medailí, když s Kryštofem Klímou (TJ Sokol České Budějovice) dokázali postoupit do semifinále, kde nestačili na pár Marek Waliszewski - Nela Fliglová (TJ Sokol Klimkovice - BADMINTON FSpS MU) 12:21, 14:21 a brali celkově bronz. Petr Jurný s Evou Fišerovou zvládli první kolo a ve druhém podlehli páru Jakub Klokan - Adéla Fridrichová (Super Stars Most - TJ Sokol Polabiny Pardubice) ve třísetové bitvě 24:22, 10:21, 20:22 a obsadili devátou pozici. Dennis Pražák s Kristýnou Kozákovou nestačili v prvním kole na pár Daniel Ickert - Klára Gerbelová (BK TJ Baník Most - SK Prosek Praha) po výsledku 14:21, 19:21 a skončili sedmnáctí.