Domů > Turnaje > Výsledky

29.6.22 LODM, Přerov

Od 26. do 29. června se v Přerově odehrál badmintonový turnaj v rámci Letní olympiády dětí a mládeže, kterou letos hostil Olomoucký kraj. Badminton byl do her, kterých se celkem účastnilo 3539 sportovců z celé České republiky, zařazen jako jeden z 20 sportů. Ve výběru za Jižní Čechy byla také Eliška Mikešová ve všech třech disciplínách a trenérem jihočeského výběru byl Radek Votava.  

Eliška ve dvouhře dívek nejprve ovládla čtyřčlennou skupinu G, kde všechny tři soupeřky hladce přehrála ve dvou setech a postoupila do závěrečného pavouka mezi nejlepších šestnáct hráček. O postup do čtvrtfinále zdolala po setech 21:10, 21:17 Karolínu Axmanovou z Olomouckého kraje. Ve čtvrtfinále ji čekala další Karolína, tentokrát Kalkušová ze Středních Čech, kterou v hektickém závěru přehrála ve třech setech 21:10, 5:21, 21:19, a postoupila tak do bojů o medaile. V semifinále Eliška nestačila na pozdější vítězku Štěpánku Nýdlovou z Prahy po setech 17:21, 13:21 a Elišce nezbylo nic jiného než zápas o bronz. V něm se utkala s Erikou Osičkovou také z Prahy a po setech 21:10, 20:22, 21:9 nakonec vybojovala bronzovou medaili. 

Ve smíšené čtyřhře nastoupila Eliška s Kryštofem Klímou ze Sokola České Budějovice a byla to jízda. Jako pátí nasazení se ve druhém kole utkali s Tadeášem Holcem a Michaelou Votrubovou ze Zlínského kraje, které přehráli hladce 21:13, 21:7 a postoupili do čtvrtfinále. V něm přehráli Petra Martince s Karolínou Kalkušovou ze Středních Čech po setech 17:21, 21:15, 21:18. V semifinále hladce přehráli pár Lukáš Patzák – Eva Holubová z Královehradeckého kraje po výsledku 21:10, 21:14 a postoupili do finále. V něm nestačili na pár Marek Čepela - Štěpánka Nýdrlová z Prahy po setech 11:21, 11:21 a vybojovali celkové druhé místo. 

Ve čtyřhře dívek, kterou hrála Eliška s Barborou Kubákovou ze Sokola České Budějovice, jako nasazené trojky nestačily v prvním zápase po těsném výsledku 25:23, 16:21, 19:21 na dvojici z Olomouckého kraje, Karolínu Axmanovou a Violu Hrubou. V zápasech o 5. - 8. místo si poradily s páry Nela Fliglová / Julie Konigová (Jihomoravský kraj) 21:13, 21:18 a Tereza Grznárová / Monika Niedermayerová (Ústecký kraj) 21:17, 21:18, a obsadili tak konečné páté místo.

Trenér Radek Votava k výkonům Elišky Mikešové a průběhu ODM dodává: “Po Plzni (2015) a Brně (2017), kde byl jihočeský badminton medailový, v Brně to bylo dokonce 3x zlato (Jan Janoštík, Tomáš Švejda a Linda Šmikmátorová), se letos až takové žně neočekávali. Proto zisk tří medailí je fantastický počin jihočeských badmintonistů a hned na úvod patří celé čtveřici palec nahoru. Kryštof Klíma, Bára Kubáková, Jakub Bouberle a Eliška Mikešová odehráli turnaj na hranici svých možností a nechybělo moc a byla na světě i medaile čtvrtá. Eliška skvěle zúročila zlepšený přístup k tréninku a v mixu se s Kryštofem probojovali do finále! To bylo i pro mě překvapení! Ale bylo to po parádních výkonech a takticky vedených zápasech. Ve dvouhře jsem věřil, že na medaili má, ale los byl neúprosný – jednoduchá skupina, velice přijatelné osmifinále a v zápase o postup mezi čtyři v této kategorii dlouho neporažená Karolína Kalkušová. Vše šlo podle předpokladů a před Eliškou byl zápas o postup mezi čtyři. Mírné „nakopnutí“ a šlo se hrát. V prvním setu svou soupeřku zjevně zaskočila a v 100% nasazení jasně ovládla úvodní sadu. Druhý set byl ještě větším rozdílem pro Kalkušovou. Eliška si ale dobře rozložila síly a třetí set, který byl oboustranně parádní dvouhrou, vydržela až do konce, a i s dávkou štěstí zvítězila 21:19. Řekl bych, že více chtěla a v hlavě řešila jen pozitivní věci. A nutno dodat, že první a zejména třetí set zvládla skvěle takticky! Odměnou jí byl nejenom postup a skalp favoritky, ale i obrovská radost! V semifinále už sílu neměla, nebo se nedokázala přemluvit k lepšímu výkonu. Opačně to bylo v přímém souboji o bronzovou medaili, kde bylo od začátku vidět, že ji své soupeřce nepustí. Po těsně prohraném druhém setu už ve třetím již jasně dominovala a mohla se zcela zaslouženě radovat! Eliška si zaslouží velkou pochvalu a věřím, že to pro ní bude novým velkým impulzem zejména do přípravy! Poděkování si zaslouží i pořadatelský tým okolo ředitele turnaje Jirky Pavelky. Neměli to vůbec lehké, přece jenom hala, kterou Olomoucký kraj vybral, není moc velká a ve spojení s týdnem velkých veder, to bylo opravdu náročné. Poděkování patří organizátorům her, a i když občas nebylo něco „tip ťop“, počasí a energie mladých sportovců ve spojení s nadšením organizátorů udělalo tuto akci prostě parádní – velkolepé nedělní zahájení, skvělé každodenní medailové ceremoniály a ve čtvrtek s přídavkem bláznivé závěrečné párty a mnoho další zábavy a radostí. Na závěr patří velké poděkování vedení jihočeské výpravy, která se nejenom o nás skvěle starala a připravila nám i dobré podmínky pro závěrečnou přípravu. Pro Jihočeský kraj palec nahoru! Děkuji i Jihočeskému badmintonovému svazu, který podporuje svými projekty a pomohl i doplnit trička na tuto akci. Díky také trenérům všech čtyř jihočeských reprezentantů – jsou to i Vaše výsledky!“

Eliška si z Letních olympijských her dětí a mládeže odváží pěknou porci, když ve třech dnech odehrála čtrnáct zápasů (11 vyhraných), ve kterých vybojovala stříbro a bronz. 

Elišce k výsledkům blahopřejeme!!

Umístění našich hráčů:

Dvouhra dívky: 3. Eliška Mikešová

Čtyřhra dívky: 5. Eliška Mikešová - Barbora Kubáková (TJ Sokol České Budějovice)

Smíšená čtyřhra: 2. Eliška Mikešová - Kryštof Klíma (TJ Sokol České Budějovice)

Nominace Jižní Čechy:

Kryštof Klíma (Sokol České Budějovice), Jakub Bouberle (Sokol Vodňany)

Eliška Mikešová (SKB Český Krumlov), Barbora Kubáková (Sokol České Budějovice)

Trenér Jihočeského kraje: Radek Votava (SKB Český Krumlov)

... webové stránky her ...

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio