Domů > Turnaje > Výsledky

3.10.20 BEC U17, Český Krumlov

Turnaj proběhl za finanční podpory Jihočeského kraje.

V termínu od 1. do 3. října se v Českém Krumlově odehrál mezinárodní turnaj evropského okruhu kategorie U17 OLIVER Czech U17 International. Jednalo se o 4. ročník tohoto turnaje, který letos byl přesunut kvůli stále probíhající koronavirové pandemii z původního dubnové termínu. Náš klub a zároveň všechny pomocníky, organizátory a sponzory prezentoval na kurtu jediný zástupce, jímž byl Patrik Fuciman. 

Turnaj byl zároveň společnou akcí, které předcházelo soustředění, české národní reprezentace kategorii U17, při které reprezentanty trenérsky doprovázel náš předseda, ředitel turnaje a hlavní trenér klubu Radek Votava společně s jeho dlouhodobým parťákem Pavlem Maňáskem.

Patrik nastoupil ve všech třech disciplínách - ve dvouhře, čtyřhře společně s Ondřejem Běhounkem (TJ Chemička Ústí nad Labem) a ve smíšené čtyřhře s Lucie Krulovou (BADMINTON FSpS MU Brno). 

První hrací den ho čekali úvodní zápasy smíšené čtyřhry a dvouhry. 

V mixu společně s Lucii Krulovou zvládli úspěšně zápas proti polské dvojici Jacob Toczek / Julia Stankiewicz ve dvou setech a po výsledku 21:15 a 21:19 postoupili do třetího kola. 

Později odpoledne nastoupil k prvnímu kolo dvouhry proti Simonu Habersackovi z Rakouska. Patrik zvládl v zápase udržet větší kontrolu a útočné pojetí, čímž si zajistil výhru 21:17 a 21:13. 

V sobotu ráno byl Patrikovo dalším zápasem o postup do čtvrtfinále mix opět proti polské dvojice, respektive Dominiku Kwintovi a Anně Czuchra. Poláci jasně ovládli základní dovednosti a využili nevýrazné rozehrávky Patrika a Lucky, což pro ně znamenalo prohru 9:21, 10:21. 

Kolem jedenácté hodiny ho pak čekalo druhé kolo dvouhry proti kvalitnímu Polákovi, osmému nasazenému hráči, Maksymilianu Danielakovi. Ani zde to bohužel nestačilo na výhru a zápas zvládl po výsledku 13:21, 11:21 lépe Polák. 

Posledním zápasem v turnaji byla pro Patrika nakonec čtyřhra mužů, kde v českém souboji nestačili společně s Ondrou Běhounkem na páté nasazené Adamy Šulce a Vojtěcha ve dvou setech 12:21, 13:21. 

Umístění našich hráčů:

Dvouhra chlapci: 17. Patrik Fuciman

Čtyřhra chlapci: 9. Patrik Fuciman - Ondřej Běhounek

Smíšená čtyřhra: 9. Patrik Fuciman - Lucie Krulová

... více o turnaji ...

 

... fotogalerie (autor Karel Kotyza) ...

 

 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio