Domů > Turnaje > Výsledky

3.10.20 GPA dospělých, Praha

Od 2. do 4. října se v pražské Vinoři uskutečnil tradiční celostátní turnaj dospělých – Memoriál K. Holobradého, na kterém z našeho klubu startovali Tomáš Švejda a Lucie Černá pod vedením trenéra Radka Votavy. 

Lucka Černá startovala na turnaji pouze ve dvouhře a Tomáš z důvodu plnění juniorských reprezentačních povinností nastoupil v párových disciplínách s parťáky, se kterými bude hrát týmovou část Mistrovství Evropy juniorů ve finském Lahti, které by se mělo uskutečnit na konci října. Na turnaji hrál tedy smíšenou čtyřhru s Kateřinou Zuzákovou (BK 73 Delcatar Benátky nad Jizerou) a čtyřhru s Janem Janoštíkem (TJ Sokol České Budějovice).

Lucka se postupně více vrací zpět na kurty a začíná na sobě pracovat, proto je pro ni dobrý každý zápas. Zvládla s přehledem ve dvou setech první kolo proti Veronice Štroblové (SS Most), bohužel následně už nestačila na první nasazenou Sabinu Milovou – odchovankyni našeho klubu a v současné době hráčku klubu Sokol Radotín Meteor Praha 14/21, 7/21.

Tomášovi se na turnaji dařilo a zvládl zvítězit ve čtyřhře s Honzou Janoštíkem, když turnajem prošli bez ztráty setu. Oba dva zvládli kvalitně svou práci na kurtu a společně si aktivním přístupem vybojovali i rozhodující momenty v těžších zápasech od čtvrtfinále proti Drančákovi s Šelongem (Sokol Radotín Meteor Praha / TJ Orlová – Lutyně) 21/13, 21/16, následně v semifinále proti dvojici Mendrek / J. Král (BADMINTON FSpS M / BA Plzeň) 21/14, 21/16 i ve finále proti nasazeným dvojkám Hubáčkovi s Kulíškem (Sokol Radotín Meteor / TJ Astra Zahradní Město) 21/15, 21/13.

K prvnímu místu v deblu přidal ještě stříbro v mixu s Kačkou Zuzákovou. Ani zde nebylo od vítězství daleko, bohužel ve finálovém zápasu proti páru Drančák / Kobyláová (Sokol Radotín Meteor Praha / TJ Astra Zahradní Město) nezvládli úvodní set a rozhodující koncovku zápasu 16/21, 21/6, 21/23. Nutno zmínit, že důležitý zápas zvládli ve čtvrtfinále, kdy vyřadili nasazené jedničky a jedenáctinásobné mistry republiky Bitmana s Bášovou (Sokol Radotín Meteor Praha / TJ Montas Hradec Králové) ve dvou vyrovnaných setech 24/22, 21/18.

Radek Votava k vystoupení našich hráčů dodává:Tomáš odehrál za tři dny celkem 11 zápasů, z toho pouze 1 prohrál. Byla v něm energie a hrál opravdu dobře. Skvělé je, že se mu dařilo v činnostech, které společně s Mirkem Janáčkem trénuje. Lucka hrála dvouhru na  celostátní turnaji po mnoha letech a pro její aktuální stav to byl rozhodně dobrý test, který by měl jasně odpověď na to, na čem je třeba pracovat. Turnaj byl kvalitně obsazený. K vidění bylo spousta zajímavých zápasů a dost možná i nečekaných výsledků. Tomáš si zaslouží velkou pochvalu a gratulaci a Lucka se po trpělivé a zodpovědné přípravě bude určitě také zlepšovat“.

Umístění našich hráčů:

Dvouhra ženy: 9. Lucie Černá

Čtyřhra muži: 1. Tomáš Švejda - Jan Janoštík (TJ Sokol České Budějovice)

Smíšená čtyřhra: 2. Tomáš Švejda - Kateřina Zuzáková (BK 73 DELTACAR Benátky n/J)

 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio