Domů > Turnaje > Výsledky

3.10.21 GPB dosp., Klimkovice

O tomto víkendu se ve sportovní hale v Pustějově odehrál celostátní turnaj dospělých GPB, na kterém z našeho klubu startovali Lucie Černá a Patrik Fuciman. 

Ve slušné konkurenci více než 50 hráčů z celé České republiky se oběma podařilo odehrát dobré zápasy a to zejména ve dvouhře.

Turnaj, jak je již u nás zvykem, odstartoval smíšenou čtyřhru, ve které to našim dvěma extraligovým hráčům úplně nesedlo. Patrik s Luckou tak na úvod prohrávají s párem Jakub Skřivan / Veronika Kubečková (TJ Sokol Polabiny Pardubice / TJ Sokol Dobruška) ve dvou setech 10/21 a 8/21.

Pro Patrika jsou tyto první účasti na republikových turnajích dospělých hlavně o sbírání zkušeností a uvědomění si, proč se co trénuje a jak to takticky využít v jednotlivých soubojích se staršími a zkušenějšími soupeři. Ne jinak tomu bylo i nyní.

V první kole ho čekal o 4 roky starší Martin Dostál (BADMINTON FSpS MU), se kterým Patrik odehrál dobrý zápas, sice ve dvou setech prohrál 18/21, 15/21, ale po slušném výkonu.

Lucka k zápasu dodává:Ve dvouhře byl Patrik hrozně nervózní a bál se. Nevěděl, co má hrát a kam má hrát. Po setu jsem mu řekla, ať hraje jako se mnou na tréninku rychle a bez chyb a najednou to bylo vyrovnané a měl na to ho porazit. A musím ho pochválit, jak se umí na zápasy připravit“.

Lucka se hned ve své první dvouhře utkala s druhou nasazenou hráčkou Šárkou Líbalovou (TJ Slovan Vesec), kterou porazila 21/15, 21/12. Stejně suverénně odehrála i čtvrtfinále proti Marii Růžičkové (B.O.CHANCE OSTRAVA SPORTCLUB), kterou porazila ve dvou setech 21/12, 21/15 a postoupila do nedělního semifinále, ve kterém změří své síly s Michaelou Zelinkovou z SK Proseku Praha. Lucka k prvním zápasům postupně psala: První dvouhra vyhraná na dva sety a teď mě čeká, myslím,  Růžičková. “Po chvilce pokračuje: „Tak i Růžičková poražena. Dnes jsem se ani moc nezadýchala. Uvidíme v neděli!“

Nedělní semifinálový duel s Michaelou Zelinkovou už Lucku řádně prověřil. Výhra 21/16, 21/12 se rodila po zvládnutí potřebné rychlosti a pozornosti v obraně. Lucka k nedělnímu vystoupení dodáváZápas proti Míše byl první, kde jsem se hodně zadýchala a musela zabrat. Od první výměny se běhalo a hrálo rychle. Míša se snažila hodně útočit a hrát rychle. Jsem ráda, že jsem to rychlostně zvládla a také lépe takticky. Finále bylo jednodušší a jediné, co mě mrzí, že jsem ve druhém setu zase drobet polevila. Z výhry mám velkou radost, i když vím, že konkurence tu byla dobrá, ale ne ta nejlepší.“

Musíme ještě doplnit, že ve finále Lucka porazila 1. nasazenou hráčku Radku Šilhavou z SK Hamru 21/8, 21/17.

Patrik nastoupil i ve čtyřhře a to společně s Pavlem Maňáskem (Badminton Rychnov nad Kněžnou), který hostuje v naše extraligovém týmu. Proti páru Václav Palán / Adam Šulc (SK Prosek Praha) moc šancí neměli a po setech 12/21, 11/21 se z turnajem rozloučili hned v první zápase. 

Lucka k jejich vystoupení ve čtyřhře dodává:Velká nesehranost, byl to jejich první vzájemný kontakt ve čtyřhře a u Patrika taktické myšlení. To byla největší příčina kruté porážky. Ale věřím, že postupně budou hrát lépe a lépe, i proto na tomto turnaji startují“. A krátce se vrátila i ke smíšené čtyřhře: “Mix byl hodně špatný a to od nás obou. Mixéři prostě moc nejsme. Oba jsme si po zápase řekli, že mákneme ve dvouhře a předvedeme o mnoho lepší výkony a to se nám, myslím, povedlo!“

Oběma děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a k dosaženým výsledkům, Lucce k celkové výhře ve dvouhře, blahopřejeme!

Umístění našich hráčů:

Dvouhra muži: 17. Patrik Fuciman

Dvouhra ženy: 1. Lucie Černá

Čtyřhra muži: 9. Patrik Fuciman - Pavel Maňásek (Badminton Rychnov n/K)

Smíšená čtyřhra: 17. místo Patrik Fuciman - Lucie Černá

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio