Domů > Turnaje > Výsledky

6.11.16 MSJ Španělsko, družstva

Petr Beran s Ondřejem Králem (B. Most) reprezentují Českou republiku na mistrovství světa družstev a jednotlivců, které se hraje od 2. do 11. 11. 2016 ve španělském městě Bilbao.

V úvodní části MSJ družstev hrají tři utkání (proti Litvě, Mongolsku a Bělorusku) základní podskupiny E2 a podle umístění sehrají další utkání a to s týme stejně umístěným v podskupině E1.

Velké štěstí při losování a šance uhrát velice solidní výsledek by měla naše juniorská reprezentace potvrdit i na kurtu. A zatím se jí to s velkým přehledem daří. Zatím dvě jednoznačné výhry 5-0 nad Litvou a Mongolskem a v dnešním utkání o první místo v podskupině E2 se očekává podobný průběh. Ale nechme to na hráčích, které zdravíme a držíme jim palce!

Nominace české reprezentace:
Junioři: Petr Beran, Jan Louda, Jan Somerlík, Ondřej Král
Juniorky: Michaela Fuchsová, Monika Světničková, Tereza Švábíková, Bertou Ausbergerovou
Trenéři: Stanislav Kohoutek a Jiří Provazník


ČR - Litva 5-0

 • Michaela Fuchsová / Jan Somerlík - Paulius Bertasius / Gabriele Paskeviciute 21:5 21:10
 • Jan Louda - Mark Sames 21:8 21:9
 • Tereza Švábíková - Austeja Blandyte 21:6 21:4
 • Petr Beran / Jan Louda - Paulius Bertasius / Mark Sames 21:18 21:9
 • Michaela Fuchsová / Tereza Švábíková - Elizabet Berzanskyte / Gabriele Paskeviciute 21:8, 21:6

V úvodním utkání proti Litvě nastoupila juniorská reprezentace v prakticky nejsilnějším složení a to i s Petrem Beranem ve čtyřhře. Výhra 5-0 a průměrný čas jednoho zápasu 18,5 minuty. To samo vypovídá, co se na kurtu dělo. Petr Beran k zápasu krátce dodává: "první zápas mám za sebou. Zvykám si na velkou halu, ale od poloviny druhého setu, vlastně od druhého setu jsem se na kurtu cítil o mnoho lépe. Jsem rád, že jsem mohl nastoupit, že jsem vyhrál, ale hlavně, že vyhrálo celé družstvo. Ale bylo to velice snadné."


ČR - Mongolsko 5-0

 • Petr Beran - Gunzorig Enkhjargal 21:5 21:7
 • Monika Světničková - Orkhontuya Amartaivan 21:3 21:2
 • Ondřej Král / Jan Somerlík - Tuguldur Boldbaatar / Gunzorig Enhkjargal 21:9 21:6
 • Berta Ausbergerová / Michaela Fuchsová - Orkhontuya Amartaivan / Kherlen Darkhanbaatar 21:15 21:1
 • Berta Ausbergerová / Petr Beran - Tuguldur Boldbaatar / Kherlen Darkhanbaatar 21:6 21:9

Ve druhém utkání odehrál dva zápasy Petr Beran. Jak dvouhru, tak i mix s Bertou Ausbergerovou vyhráli zcela přesvědčivě a pro tým vybojoval tentokráte dva body. Ke svému prvnímu zápasu nastoupil Ondřej Král a to společně s Janem Somerlíkem ve čtyřhře. Opět přesvědčivá výhra. Výhra nad Mongolskem byla ještě přesvědčivější, než v prvním utkání. Průměr na zápas byl pouhých 15,5 minuty.

Oběma klukům gratulujeme k výhrám v jejich zápasech a celému družstvu blahopřejeme a držíme palce v dnešním utkání proti Bělorusku, ve kterém nastoupí i Ondřej Král a to opět ve čtyřhře.


ČR - Bělorusko 4:1

 • Michaela Fuchsová / Jan Somerlík - Dzmitry Kuzmitski / Yliana Zharova 21:13 22:20
 • Jan Louda - Andrey Kravchenko 21:6 21:5
 • Tereza Švábíková - Julia Bitsouskova 20:22 18:21
 • Ondřej Král / Jan Somerlík - Dzmitry Kuzmitski / Aliaksandr Rakipau 21:11 21:12
 • Michaela Fuchsová / Tereza Švábíková - Julia Bitsouskova / Maryana Viarbirskaya 21:12 22:20

Třetí utkání proti Bělorusku bylo zároveň utkání o první místo v podskupině E2. Očekávaná výhra se asi nerodila tak lehce, jak by se takto na dálku očekávalo. Průměrný čas jednoho zápasu se prodloužil na 23,5 minuty a toto utkání také přineslo první prohraný zápas našich ve Španělsku. Po vybojované výhře ve smíšené čtyřhře a jasné výhře Loudy ve dvouhře, nestačila na svou soupeřku Tereza Švábíková. Jistotu celkového vítězství zajistil Ondřej Král společně s Honzou Somerlíkem, kteří své soupeře porazili přesvědčivě ve dvou setech. Čtvrtý bod přidala Míša Fuchsová společně s Terezou Švábíkovou v závěrečné čtyřhře.

Výhrou 4-1 si naše juniorská reprezentace zajistila postup mezi 16 nejlepších týmů na mistrovství světa juniorů družstev.

K dnešní výhře gratulujeme a zítra držíme palce.

Velká gratulace pro Ondru Krále, který dnes zvládnul svůj zápas výborně!

Nyní je čeká Malajsie a v případě výhry by hrála naše reprezentace o 1. - 8 místo a v případě prohry o 9. - 16. místo. Utkání se bude hrát v pátek od 8:30 hodin ráno.


ČR – Malajsie 0:3

 • Michaela Fuchsová / Jan Somerlík - Pang Ron Hoo / Sueh Jeou Tan 12:21 18:21
 • Jan Louda - Zii Jia Lee 16:21 6:21
 • Petr Beran / Ondřej Král - Tang Jie Chen / Wei Chong Man 14:21 14:21
 • Monika Světničková Thinah M.
 • Michaela Fuchsová / Tereza Švábíková - Pearly Koong Le Tan / Ee Wei Toh

První utkání proti opravdu silnému soupeři prohrála naše juniorská reprezentace 0-3. Prohra asi podle očekávání, ale podle časů strávených na kurtu se hrálo. Honza Somerlík s Míšou Fuchsovou bojovali 24 minut a zejména druhý set nebyl vůbec špatný.

Honza Louda se zdržel na kurtu bez minuty 30 minut a zejména první set byl z jeho strany velice slušný. Zejména v první polovině prvního setu se Honza držel a v samotném úvodu vedl 4-1. Soupeř ale postupně převzal inciativu a postupně se prosazoval.

Nejkratší dobu strávili na kurtu Ondřej Král s Petrem Beranem, kteří nestačili na své soupeře a v zápase hraném 23 minut vedli pouze jednou a to v prvním setu 1-0.

Celková prohra posouvá naše juniorské družstvo do soubojů o 9. - 16. místo, kde se jim dnes od 19:00 hodin postaví další světová badmintonová velmoc Korea.

Celému družstvu držíme plce.


ČR – Korea 1:3

 • Michaela Fuchsová / Jan Somerlík - Won Ho Kim / Yu Rim Lee 11:21 6:21
 • Jan Louda - Moon Jun Kim 21:14 19:21 21:18
 • Petr Beran / Ondřej Král - Won Ho Kim / Min Huk Kamg 14:21 10:21
 • Monika Světničková - Yu Jin Sim 15:21 10:21
 • Michaela Fuchsová / Tereza Švábíková - Ga Eun Kim / Hyang Im Kim

Utkání proti další badmintonové světové velmoci nedopadlo z našeho pohledu vůbec špatně.

Míša Fuchsová s Honzou Somerlíkem na úvod prohrávají svůj zápas s velkým bodovým rozdílem.

Na kurt ale nastupuje Honza Louda a od samotného začátku se do svého soupeře pouští zcela bez respektu a první set vyhrává 21/14. Ve druhém setu ztrácí jistotu vítězství až v samotném závěru. Co ale nevyšlo v koncovce druhého setu, to zvládnul Honza v rozhodujícím třetím setu, který vyhrává 21/18. Palec nahoru pro Loudiče je na místě.

Petr Beran s Ondřejem Králem dostávají i v tomto zápase důvěru ve čtyřhře. Korejská deblová kvalita ale je přece jenom jinde, než ta naše, a tak kluci na své soupeře nestačí.

V podobném duchu odehrává svou dvouhru i Monika Světničková. Stejně jako kluci se snaží ze všech sil, ale na soupeřku to nestačí.

Celková prohra 1-3 ale není žádnou tragédií. Dalším vrcholem tohoto družstva bude mistrovství Evropy juniorů 2017 a tak zejména souboje s družstvy z Evropy napoví, na co bude potřeba se zaměřit v další přípravě.

V sobotu ve 12 hodin odehrají naši juniorští reprezentanti opravdu zajímavé a důležité utkání a to proti týmu Německa.

Celému družstvu držíme place.


ČR - Německo 2:3

 • Michaela Fuchsová / Jan Somerlík – Judith Petrikowski / Jan Colin Völker 12/21, 21/17, 10/21
 • Jan Louda – Samuel Hsiao 21/12, 21/18
 • Petr Beran / Ondřej Král – Hauke Graalmann / Daniel Hess 21/16, 21/18
 • Monika Světničková – Yvonne Li 7/21, 13/21
 • Michaela Fuchsová / Berta Ausbergerová – Miranda Wilson / Annika Schreiber 15/21, 22/24

Těsná prohra může dneska naše juniorské reprezentanty docela mrzet. Ale nutno dodat, že nehrála Tereza Švábíková – naše nejlepší juniorka.

Že to bude vyrovnané utkání, naznačil již mix, ve které Honza Somerlík s Míšou Fuchsovou soupeřům hodně vzdorovali a vyhraný set je na pochvalu.

Honza Louda potvrdil včerejší výborný výkon a na kurtu dominoval. Výhra ve dvou setech je pro něho i celé družstvu velice cenná.

Ondra Král s Petrem Beranem opět nastoupili ve čtyřhře a po dvou sehrávacích zápasech se soupeři z Asie to dne sklaplo. Řekl bych, že zejména Ondřej byl velice aktivní a jeho hra byla velice účinná. Kluci, dobrá práce!

Monika Světničková na svou soupeřku, která prostě lepší, nestačila. Opět bojovala a všechny tyto zápasy jí určitě pomohou dál v její kariéře.

Za stavu 2-2 se začala hrát čtyřhra juniorek. Míša Fuchsová s Bertou Ausbergerovou bojovaly o vytouženou výhru nad reprezentací Německa ze všech sil. Po prvním setu, který prohrály 15/21, se ve druhém jejich výkon o mnoho zlepšily. Ve druhé polovině vedly 14/11 a 18/16.

Prohra 2-3 posunula naše juniory do boje o konečné 15. – 16. místo a to proti výběru Polska. Utkání začíná v neděli v 8:30 hodin. Věříme, že zítra to už klapne a v soutěži družstev se naše juniorská reprezentace rozloučí výhrou a to ve velice prestižním souboji!

Držíme palce!


ČR - Polsko 1:3

 • Michaela Fuchsová / Jan Somerlík - Magdalena Swierczynska / Pawel Smilowski 17/21, 12/21
 • Jan Louda - Michal Kikosicki 21/12, 21/5
 • Tereza Švábíková - Wiktoria Dabczynska 21/19, 17/21, 13/21
 • Petr Beran / Ondřej Král - Robert Cybulski / Pawel Smilowski 18/21, 17/21
 • Michaela Fuchsová / Tereza Švábíková - Wiktoria Dabczynska / Aleksandra Goszczynska

Očekávaný duel s Polskem byl velice vyrovnaný a i přes prohru 1-3 mohou naši junioři a naše juniorky odejít z týmové soutěže s hlavou nahoře.

Určitě je kam výkonnost jednotlivých hráčů pousouvat a bylo by divné, kdyby to tak nebylo.

V úvodním zápase čekal Honzu Somerlíka s Míšou Fuchsovou velice obtížný úkol. Polský pár hraje stabilně výborně a v týmovce to rozhodně potvrdil. Prohra ve dvou setech se dala očekávat.

Opačně se očekával průběh ve dvouhře juniorů, ve které Honza Louda svého protivníka z kurtu doslova sundal.

Jak potěšitelné je, že se do sestavy vrátila (po nachlazení) Terka Švábíková! Odehrála dvouhru ve třech setech a na jejím výkonu bylo také znát, že tři tukání nehrála.

Ondra Král s Petrem Beranem nastoupili opět ve čtyhře a bojovali o druhý bod ze všech sil. Z posledních dvou zápasů jsem měl od Ndřeje zrpávu, že hra byla na vysoké úrovni. Po tomto zápase citím z výkonu i trochu smutek. Velká škoda druhého setu, ve kterém kluci vedli 15/13 a vzápětí prohrávají 15/20. To by se stávat nemělo. Ale vám oběma díky za předvedené výkony! Nebuďte zklamaní!

Prohra 1-3 pusunula naši reprezentaci na konečné 16. místo!!!

GRATULUJEME!!

Propozice

Badminton pro veřejnost

17.9.2021

MČR dospělých, Praha

17.9.2021

Para Polish Open, Zakopane

18.9.2021

GPC U13, Tábor

23.9.2021

IS Polska, Zakopane

24.9.2021

Zagreb Youth Open 2021, Záhřeb

25.9.2021

GPA U17, Pardubice

25.9.2021

turnaj U11, ČB

26.9.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

2.10.2021

GPA U15, Pardubice

2.10.2021

GPB dosp., Klimkovice

2.10.2021

GPD dospělých, Strakonice

8.10.2021

GPA dosp., Praha

9.10.2021

OPJ U11

9.10.2021

OPJ U15, ČB

9.10.2021

OPJ U19, ČB

10.10.2021

OPJ U13, ČB

10.10.2021

OPJ U17, ČB

16.10.2021

MČR dr. žáků, Vitality Slezko

16.10.2021

GPC U19, Tábor

21.10.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

21.10.2021

MM ČR, Brno

30.10.2021

Extraliga 1. kolo, Plzeň

30.10.2021

GPC U13 kvalifikační, ČB

31.10.2021

Extraliga 1. kolo, Český Krumlov

31.10.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

3.11.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

6.11.2021

MČR dr. dorostu, Dobřany

6.11.2021

Czech Talent U11, ČK

6.11.2021

GPC U15, Tábor

13.11.2021

MČR U13, Vitality Slezko

13.11.2021

GPB dosp., Hradec K.

13.11.2021

GPC U17 kvalifikační, Tábor

13.11.2021

GPC dosp., Strakonice

20.11.2021

JIS MMJ ČR, Orlová

20.11.2021

GPD U13, České Budějovice

21.11.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

27.11.2021

Extraliga 2. kolo, Český Krumlov

27.11.2021

GPC U15 kval,. Tábor

28.11.2021

Extraliga 2. kolo, Český Krumlov

4.12.2021

MČR U17, Český Krumlov

4.12.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

4.12.2021

GPD dosp., Strakonice

6.12.2021

BEC U17, ČK

9.12.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

10.12.2021

GPA dosp., Plzeň

11.12.2021

MČR U15, Praha

12.12.2021

GPC U19 kval., ČB

18.12.2021

MČR U19, Brno

27.12.2021

Klubové soustředění, ČK

30.12.2021

Předsilvestrovský turnaj, ČK

15.1.2022

Extraliga 3. kolo, Klimkovice

16.1.2022

Extraliga 3. kolo, Český Krumlov

6.2.2022

Extraliga 4. kolo, Praha

20.2.2022

Soustř. Most, Rychnov, SKB, ČK

28.2.2022

Klubové soustředění, ČK

19.6.2022

LODM, Přerov

24.7.2022

Summer Camp I., Český Krumlov

31.7.2022

Summer Camp II., Český Krumlov

21.8.2022

Klubové soustředění, ČK

27.12.2022

Klubové soustředění, ČK

30.12.2022

Předsilvestrovský turnaj, ČK

Hlavní partneři

 • Město Český Krumlov
 • Olier
 • Swietelsky
 • Balcar
 • Český badmintonový svaz
 • Energo Český Krumlov
 • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio