6.11.16 MSJ Španělsko, družstva

Petr Beran s Ondřejem Králem (B. Most) reprezentují Českou republiku na mistrovství světa družstev a jednotlivců, které se hraje od 2. do 11. 11. 2016 ve španělském městě Bilbao.

V úvodní části MSJ družstev hrají tři utkání (proti Litvě, Mongolsku a Bělorusku) základní podskupiny E2 a podle umístění sehrají další utkání a to s týme stejně umístěným v podskupině E1.

Velké štěstí při losování a šance uhrát velice solidní výsledek by měla naše juniorská reprezentace potvrdit i na kurtu. A zatím se jí to s velkým přehledem daří. Zatím dvě jednoznačné výhry 5-0 nad Litvou a Mongolskem a v dnešním utkání o první místo v podskupině E2 se očekává podobný průběh. Ale nechme to na hráčích, které zdravíme a držíme jim palce!

Nominace české reprezentace:
Junioři: Petr Beran, Jan Louda, Jan Somerlík, Ondřej Král
Juniorky: Michaela Fuchsová, Monika Světničková, Tereza Švábíková, Bertou Ausbergerovou

• Michaela Fuchsová / Tereza Švábíková - Elizabet Berzanskyte / Gabriele Paskeviciute 21:8, 21:6

V úvodním utkání proti Litvě nastoupila juniorská reprezentace v prakticky nejsilnějším složení a to i s Petrem Beranem ve čtyřhře. Výhra 5-0 a průměrný čas jednoho zápasu 18,5 minuty. To samo vypovídá, co se na kurtu dělo. Petr Beran k zápasu krátce dodává: "první zápas mám za sebou. Zvykám si na velkou halu, ale od poloviny druhého setu, vlastně od druhého setu jsem se na kurtu cítil o mnoho lépe. Jsem rád, že jsem mohl nastoupit, že jsem vyhrál, ale hlavně, že vyhrálo celé družstvo. Ale bylo to velice snadné."

ČR - Mongolsko 5-0

• Petr Beran - Gunzorig Enkhjargal 21:5 21:7
  • Monika Světničková - Orkhontuya Amartaivan 21:3 21:2
  • Ondřej Král / Jan Somerlík - Tuguldur Boldbaatar / Gunzorig Enhkjargal 21:9 21:6
  • Berta Ausbergerová / Michaela Fuchsová - Orkhontuya Amartaivan / Kherlen Darkhanbaatar 21:15 21:1
  • Berta Ausbergerová / Petr Beran - Tuguldur Boldbaatar / Kherlen Darkhanbaatar 21:6 21:9

Ve druhém utkání odehrál dva zápasy Petr Beran. Jak dvouhru, tak i mix s Bertou Ausbergerovou vyhráli zcela přesvědčivě a pro tým vybojoval tentokráte dva body. Ke svému prvnímu zápasu nastoupil Ondřej Král a to společně s Janem Somerlíkem ve čtyřhře. Opět přesvědčivá výhra. Výhra nad Mongolskem byla ještě přesvědčivější, než v prvním utkání. Průměr na zápas byl pouhých 15,5 minuty.

Oběma klukům gratulujeme k výhrám v jejich zápasech a celému družstvu blahopřejeme a držíme palce v dnešním utkání proti Bělorusku, ve kterém nastoupí i Ondřej Král a to opět ve čtyřhře.

ČR - Bělorusko 4:1

• Michaela Fuchsová / Jan Somerlík - Dzmitry Kuzmitski / Yliana Zharova 21:13 22:20
  • Jan Louda - Andrey Kravchenko 21:6 21:5
  • Tereza Švábíková - Julia Bitsouskova 20:22 18:21
  • Ondřej Král / Jan Somerlík - Dzmitry Kuzmitski / Aliaksandr Rakipau 21:11 21:12
  • Michaela Fuchsová / Tereza Švábíková - Julia Bitsouskova / Maryana Viarbirskaya 21:12 22:20

Třetí utkání proti Bělorusku bylo zároveň utkání o první místo v podskupině E2. Očekávaná výhra se asi nerodila tak lehce, jak by se takto na dálku očekávalo. Průměrný čas jednoho zápasu se prodloužil na 23,5 minuty a toto utkání také přineslo první prohraný zápas našich ve Španělsku. Po vybojované výhře ve smíšené čtyřhře a jasné výhře Loudy ve dvouhře, nestačila na svou soupeřku Tereza Švábíková. Jistotu celkového vítězství zajistil Ondřej Král společně s Honzou Somerlíkem, kteří své soupeře porazili přesvědčivě ve dvou setech. Čtvrtý bod přidala Míša Fuchsová společně s Terezou Švábíkovou v závěrečné čtyřhře.

Výhrou 4-1 si naše juniorská reprezentace zajistila postup mezi 16 nejlepších týmů na mistrovství světa juniorů družstev.

K dnešní výhře gratulujeme a zítra držíme palce.

Velká gratulace pro Ondru Krále, který dnes zvládnul svůj zápas výborně!

Nyní je čeká Malajsie a v případě výhry by hrála naše reprezentace o 1. - 8 místo a v případě prohry o 9. - 16. místo. Utkání se bude hrát v pátek od 8:30 hodin ráno.

ČR – Malajsie 0:3

• Michaela Fuchsová / Jan Somerlík - Pang Ron Hoo / Sueh Jeou Tan 12:21 18:21
  • Jan Louda - Zii Jia Lee 16:21 6:21
  • Petr Beran / Ondřej Král - Tang Jie Chen / Wei Chong Man 14:21 14:21
  • Monika Světničková Thinah M.
  • Michaela Fuchsová / Tereza Švábíková - Pearly Koong Le Tan / Ee Wei Toh

První utkání proti opravdu silnému soupeři prohrála naše juniorská reprezentace 0-3. Prohra asi podle očekávání, ale podle časů strávených na kurtu se hrálo. Honza Somerlík s Míšou Fuchsovou bojovali 24 minut a zejména druhý set nebyl vůbec špatný.

Honza Louda se zdržel na kurtu bez minuty 30 minut a zejména první set byl z jeho strany velice slušný. Zejména v první polovině prvního setu se Honza držel a v samotném úvodu vedl 4-1. Soupeř ale postupně převzal inciativu a postupně se prosazoval.

Nejkratší dobu strávili na kurtu Ondřej Král s Petrem Beranem, kteří nestačili na své soupeře a v zápase hraném 23 minut vedli pouze jednou a to v prvním setu 1-0.

Celková prohra posouvá naše juniorské družstvo do soubojů o 9. - 16. místo, kde se jim dnes od 19:00 hodin postaví další světová badmintonová velmoc Korea.

• Michaela Fuchsová / Tereza Švábíková - Ga Eun Kim / Hyang Im Kim

Utkání proti další badmintonové světové velmoci nedopadlo z našeho pohledu vůbec špatně.

Míša Fuchsová s Honzou Somerlíkem na úvod prohrávají svůj zápas s velkým bodovým rozdílem.

Na kurt ale nastupuje Honza Louda a od samotného začátku se do svého soupeře pouští zcela bez respektu a první set vyhrává 21/14. Ve druhém setu ztrácí jistotu vítězství až v samotném závěru. Co ale nevyšlo v koncovce druhého setu, to zvládnul Honza v rozhodujícím třetím setu, který vyhrává 21/18. Palec nahoru pro Loudiče je na místě.

Petr Beran s Ondřejem Králem dostávají i v tomto zápase důvěru ve čtyřhře. Korejská deblová kvalita ale je přece jenom jinde, než ta naše, a tak kluci na své soupeře nestačí.

V podobném duchu odehrává svou dvouhru i Monika Světničková. Stejně jako kluci se snaží ze všech sil, ale na soupeřku to nestačí.

Celková prohra 1-3 ale není žádnou tragédií. Dalším vrcholem tohoto družstva bude mistrovství Evropy juniorů 2017 a tak zejména souboje s družstvy z Evropy napoví, na co bude potřeba se zaměřit v další přípravě.

V sobotu ve 12 hodin odehrají naši juniorští reprezentanti opravdu zajímavé a důležité utkání a to proti týmu Německa.

• Michaela Fuchsová / Berta Ausbergerová – Miranda Wilson / Annika Schreiber 15/21, 22/24

Těsná prohra může dneska naše juniorské reprezentanty docela mrzet. Ale nutno dodat, že nehrála Tereza Švábíková – naše nejlepší juniorka.

Že to bude vyrovnané utkání, naznačil již mix, ve které Honza Somerlík s Míšou Fuchsovou soupeřům hodně vzdorovali a vyhraný set je na pochvalu.

Honza Louda potvrdil včerejší výborný výkon a na kurtu dominoval. Výhra ve dvou setech je pro něho i celé družstvu velice cenná.

Ondra Král s Petrem Beranem opět nastoupili ve čtyřhře a po dvou sehrávacích zápasech se soupeři z Asie to dne sklaplo. Řekl bych, že zejména Ondřej byl velice aktivní a jeho hra byla velice účinná. Kluci, dobrá práce!

Monika Světničková na svou soupeřku, která prostě lepší, nestačila. Opět bojovala a všechny tyto zápasy jí určitě pomohou dál v její kariéře.

Za stavu 2-2 se začala hrát čtyřhra juniorek. Míša Fuchsová s Bertou Ausbergerovou bojovaly o vytouženou výhru nad reprezentací Německa ze všech sil. Po prvním setu, který prohrály 15/21, se ve druhém jejich výkon o mnoho zlepšily. Ve druhé polovině vedly 14/11 a 18/16.

Prohra 2-3 posunula naše juniory do boje o konečné 15. – 16. místo a to proti výběru Polska. Utkání začíná v neděli v 8:30 hodin. Věříme, že zítra to už klapne a v soutěži družstev se naše juniorská reprezentace rozloučí výhrou a to ve velice prestižním souboji!

• Michaela Fuchsová / Tereza Švábíková - Wiktoria Dabczynska / Aleksandra Goszczynska

Očekávaný duel s Polskem byl velice vyrovnaný a i přes prohru 1-3 mohou naši junioři a naše juniorky odejít z týmové soutěže s hlavou nahoře.

Určitě je kam výkonnost jednotlivých hráčů pousouvat a bylo by divné, kdyby to tak nebylo.

V úvodním zápase čekal Honzu Somerlíka s Míšou Fuchsovou velice obtížný úkol. Polský pár hraje stabilně výborně a v týmovce to rozhodně potvrdil. Prohra ve dvou setech se dala očekávat.

Opačně se očekával průběh ve dvouhře juniorů, ve které Honza Louda svého protivníka z kurtu doslova sundal.

Jak potěšitelné je, že se do sestavy vrátila (po nachlazení) Terka Švábíková! Odehrála dvouhru ve třech setech a na jejím výkonu bylo také znát, že tři tukání nehrála.

Ondra Král s Petrem Beranem nastoupili opět ve čtyhře a bojovali o druhý bod ze všech sil. Z posledních dvou zápasů jsem měl od Ndřeje zrpávu, že hra byla na vysoké úrovni. Po tomto zápase citím z výkonu i trochu smutek. Velká škoda druhého setu, ve kterém kluci vedli 15/13 a vzápětí prohrávají 15/20. To by se stávat nemělo. Ale vám oběma díky za předvedené výkony! Nebuďte zklamaní!

Prohra 1-3 pusunula naši reprezentaci na konečné 16. místo!!!