3.11.18 Extraliga 1. kolo, Praha

ZÁPIS UTKÁNÍ

V prvním utkání úvodního kola letošního ročníku Extraligy, nejvyšší české soutěže smíšených družstev, bohužel náš tým nedokázal v dramatickém utkání porazit tým Sokol Meteor Praha-Radotín. Družstvo nastoupilo v kompletním složení: Jaromír Janáček, Tomáš Švejda, Patrick Bjerregaard (Odense, Dánsko), Mads Emil Kristensen (Aalborg, Dánsko), Hana Milisová, Saili Deepak Rane (Indie) a trenér Radek Votava. Utkání začalo tradičně smíšenou čtyřhrou a druhou čtyřhrou mužů. V mixu nastoupili Míra s Hankou proti dvojici Pavel Drančák/Petya Nedelcheva a ve čtyřhře obě dánské posily Patrick s Madsem proti Ondřejovi Královi s Michalem Rogalskim. V mixu se nepodařilo získat bod, ale ve druhé čtyřhře po kvalitním výkonu od Dánů ano. Po úvodních zápasech byl stav utkání 1:1 a následovala první čtyřhra mužů a vedle na kurtu souběžně i čtyřhra žen. Hanka se Saili zvládly svůj zápas a zvítězily nad Sabinou Milova a Petyou Nedelchevou 2:0 na sety. Tomáš s Mirkem naopak ve dvou setech prohráli s dvojicí Steffen Rasmussen/Pavel Drančák. Ze stavu 2:2 nastoupila Saili ke své dvouhře proti Milové a Mads ke třetí dvouhře mužů proti Rasmussenovi. Saili po nejistém začátku změnila taktiku a vítězstvím ve dvou setech přinesla pro tým další bod. Mads po dobré hře bohužel nestačil ve dvou setech na lepšího Rasmussena. Stejný průběh, jedno vítězství a jedna prohra, stav utkání 3:3. Pokračovalo se první a druhou dvouhrou mužů. Za nás Tomáš na jedničce proti Rogalskemu a na dvojce Patrick proti Královi. Patrick dokázal kontrolovat průběh, a i po malém výpadku na začátku druhého setu přinesl další důležitý bod pro tým. Tomáš po překvapivě vyhraném prvním setu už však v dalších dvou nestačil na svého soupeře s lepším singlovým pokrytím kurtu. Zase bod pro domácí a bod pro nás a utkání ze stavu 4:4 muselo do prodloužení, kde se nastavoval rozhodující zlatý zápas. Domácí se tří možností škrtnuli pánskou dvouhru, my jsme nechtěli hrát dámskou dvouhru. Zbývala tedy smíšená čtyřhra, ve které za náš tým hráli spoluhráči z týmu Tritton Aalborg v Dánsku – Mads se Saili proti Steffenovi Rasmussenovi se Sabinou Milovou. V zápase byla o něco lepší domácí dvojice a ve dvou vyrovnaných setech získala rozhodující pátý bod pro svůj tým.

SKB ČESKÝ KRUMLOV – SOKOL METEOR PRAHA-RADOTÍN 4:5

• Tomáš Švejda – Michal Rogalski 21:17, 12:21, 8:21
  • Patrick Bjerregaard – Ondřej Král 21:16, 21:17
  • Mads Emil Kristensen – Steffen Rasmussen 16:21, 12:21
  • Saili Deepak Rane – Sabina Milová 21:14, 21:9
  • Tomáš Švejda, Jaromír Janáček – Pavel Drančák, Steffen Rasmussen 16:21, 17:21
  • Hana Milisová, Saili Deepak Rane – Sabina Milová, Petya Nedelcheva 21:16, 21:13
  • Patrick Bjerregaard, Mads Emil Kristensen – Michal Rogalski, Ondřej Král 21:18, 21:18
  • Jaromír Janáček, Hana Milisová - Pavel Drančák, Petya Nedelcheva 17:21, 15:21