Domů > Turnaje > Výsledky

3.12.17 Extraliga 2. kolo, Český Krumlov

ZÁPIS UTKÁNÍ

SKB Český Krumlov – TJ Montas Hradec Králové 3-5

 • Janáček Jaromír – Holub Lukáš 18:21, 21:16, 15:21
 • Král Ondřej – Hubáček Jan 21:18, 21:15
 • Švejda Tomáš – Aubus Marek 18:21, 18:21
 • Milová Sabina – Krpatová Lucie 21:19, 21:11
 • Král Ondřej / Tomáš Švejda – Hubáček Jan / Holub Lukáš 14:21, 22:20, 17:21
 • Milová Sabina / Milisová Hana – Bášová Alžběta / Fuchsová Michaela 21:14, 8:21, 14:21
 • scr. – Herout Martin / Aubus Marek 0:21, 0:21
 • Janáček Jaromír / Milisová Hana – Herout Martin / Bášová Alžběta 21:18, 22:20

V nedělním utkání se představil náš tým na domácích kurtech ve stejném složení jako proti USK Plzeň. Naše družstvo vyzvalo soupeře z TJ Montas Hradec Králové. Do utkání jsme vstupovali se stejnou sestavou a cílem zvítězit v důležitém utkání.

Utkání začalo slavnostním nástupem a představením obou týmů včetně všech hráčů, hráček i trenérů.

Představena byla také dvojice rozhodčích Iva Janáčková – vrchní rozhodčí/rozhodčí pro zápasy a Ivo Černý – rozhodčí pro zápasy, kterým patří velké poděkování.

Protože jsme o tomto víkendu byli oslabeni o nemocného Jiřího Krále, nemohli jsme tak odehrát druhou pánskou čtyřhru a tím soupeři vedli 0-1.

Pár minut po druhé hodině odstartovalo utkání smíšená čtyřhra, ve které dokázali Mirek s Hankou zvládnout obě dvě koncovky setů a porazit pár Herout / Bášová A.

Ze stavu 1-1 se souběžně na obou kurtech odehráli čtyřhry. Sabina s Hankou dokázaly vzít mistryním České republiky set, ale na výhru to bohužel nakonec nestačilo. Po druhém a třetím setu si zisk bodu připsala dvojice Bášová A. / Fuchsová. Na druhém kurtu Ondřej s Tomášem také odehráli třísetový zápas, který bohužel stejně jako holky nedokázali dotáhnout do vítězného konce.

Po odehrání čtyřher přišly na řadu dvouhry. Sabina Milová po nejistém začátku i tak dokázala získat bod pro náš tým, když porazila ve dvou setech Lucii Krpatovou. Tomáš Švejda v repríze finále MČR proti Marku Aubusovi bohužel nedokázal zopakovat svůj výkon a prohrál ve dvou vyrovnaných setech. Ondra Král nastoupil do svého zápasu proti Janu Hubáčkovi. Po setech 21:18 a 21:15 svým soustředěným a kvalitním výkonem dokázal přidat pro tým třetí bod. Ve třech setech bojoval se svým soupeřem Lukášem Holubem Mirek Janáček, který ale nakonec odešel z kurtu poražený.

Konečný stav utkání ve prospěch soupeřů 5-3 a náš tým bohužel nedokázal navázat na sobotní vítězství a nezvládl pár důležitých momentů, které nás stály důležité vítězství. Je třeba se poučit a o mnoho lépe zvládnout další utkání!

Radek Votava k vystoupení hráčů dodává: “Je skvělé, že se podařilo vyhrát v sobotu v Plzni a to velice přesvědčivým výkonem. Velice dobře všichni hráli i před domácím publikem a k vidění byl parádní badminton týmů, které se opírají o své odchovance nebo hráče trénující v těchto klubech. Bohužel pro nás s nedobrým koncem. Něco tomu dnes chybělo. Na každý bod bylo potřeba vydat moc energie, hráči se moc nepovzbuzovali a bojovali v mnoha momentech více sami ze sebou než ze soupeřem. Někdy se to tak prostě sejde. I přesto všem děkuji za skvělý přístup a parádní výkony a za všechny velký díky všem věrným fanouškům. Hráči si zaslouží chvilku odpočinku a poté hurá do přípravy na období, ve kterém se v Praze například odehraje i MČR dospělých.“

Pořadí po druhém kole (neoficiální):

 1. místo BADMINTON FSpS MU "A" 16 bodů
 2. místo BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou 13 bodů (24-8)
 3. místo Sokol Radotín Meteor Praha "A" 13 bodů (22-11)
 4. místo TJ Sokol Klimkovice 9 bodů (13-20) (31-43)
 5. místo TJ Montas Hradec Králové 9 bodů (13-20) (30-46)
 6. místo SKB Český Krumlov 8 bodů
 7. místo USK Plzeň 7 bodů
 8. místo TJ Sokol Dobruška 5 bodů

... více o extralize ...

... extraliga na webu ČBaS ...

Hlavní partneři

 • Město Český Krumlov
 • Olier
 • Swietelsky
 • Balcar
 • Český badmintonový svaz
 • Energo Český Krumlov
 • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio