3.12.17 MSR U19, Ilava

Minulý víkend, 2. až 3. decembra, sa v Ilavskom Sportbare konali juniorské majstrovstvá Slovenska kategórie do 19 rokov. Pre mňa to boli posledné majstrovstvá v juniorskej kategórii.

Štartoval som vo všetkých disciplínach. V mixe s Rebekou Maleckou (KBC Košice), v štvorhre s Tomášom Timkom (Loko B. Bystrica).

V mixe sa nám s Rebekou nedarilo, neustále sme sa bránili, naše prvé 3 údery nemali dostatočnú kvalitu, a tak dvojici sme podľahli Nečeda/Peruňská v dvoch setoch 15-21 a 11-21.

Los mi do prvého kola dvojhry pridelil Daniela Dzurňáka. Zápas som mal pod kontrolou, bol som plne sústredený, uvoľnený a vyhral 21-8 21-11. V druhom kole som nastúpil proti ôsmemu nasadenému Robertovi Sabovčíkovi. Prehral som 14-21 a 18-21. Do zápasu som vstúpil príliš opatrne, hral príliš vlažné údery zo zadnej časti kurtu, čo súper využil vo svoj prospech a prvý set získal pomerne jednoduchou cestou. V druhom sete som sa rozhodol hru zjednodušiť a hrať viac útočnejším spôsobom. To sa ukázalo ako správny prístup, stále som sa však cítil ešte príliš roztržitý, pomalý na nohách, strnulý v úderoch a čo sa ukázalo ako rozhodujúce, neistý na sieti.

S Tomášom Timkom sme zvíťazili v prvom kole štvorhry proti páru Kianička/Móder 13-21 a 17-21. V druhom kole sme však nestačili na prvú nasadenú dvojicu Horák/Hrnčár 12-21 10-21.

„Chcem sa poďakovať trénerovi Radkovi Votavovi za všetkú podporu a za to, že bol so mnou počas celého turnaja v kontakte. Ďakujem taktiež všetkým hráčom našej tréningovej skupiny, že sa po ich boku môžem trénovať a zlepšovať sa. Prechod do seniorskej kategórie je veľmi náročná úloha, no ja sa naň veľmi teším.“