Domů > Turnaje > Výsledky

3.12.22 MČR U19, Český Těšín

O víkendu 3. a 4. prosince se v Českém Těšíně odehrálo MČR juniorů, na kterém se představila pod vedením trenéra Radka Votavy i čtveřice našich nadějí Eliška Mikešová, Eva Fišerová, Kristýna Kozáková a Patrik Fuciman.

V nové, a nutno říci, moc pěkné městské sportovní hale, které k úplnému TOPU chyběly badmintonové koberce a důstojné občerstvení, se rozhodně hrál velice zajímavý a kvalitní badminton.

Podle slov našeho trenéra do tohoto hodnocení patří i výkony našich hráčů, zejména Patrika s Eliškou, kterým se podařilo odevzdat na kurtech ve dvouhrách kvalitu, z čehož máme velkou radost.

Ve dvouhře juniorů se Patrik Fuciman utkal v prvním zápase s Petrem Hnilicou (TJ Sokol Radotín). Po vyrovnaném a napínavém průběhu nakonec Patrik na soupeře nestačil a setech 16:21, 21:13, 16:21 a s turnajem se rozloučil devátým místem.

Ve dvouhře juniorek Eliška Mikešová porazila v prvním kole Annu Dvořákovou (BA Plzeň) po výsledku 21:16, 21:23, 21:15 a vybojovala si účast ve druhém kole. Tam už nestačila na nasazenou Petru Benišovou (BK Kopřivnice) po setech 10:21, 14:21 a obsadila konečné deváté místo. Eva Fišerová jako druhá zástupkyně ve dvouhře nestačila v úvodním zápase na Zuzanu Hrdinovou (Badminton Akademie Olomouc) po výsledku 12:21, 19:21 a skončila sedmnáctá.

Patrik Fuciman nastoupil ve čtyřhře se Štěpánem Líbalem (TJ Slovan Vesec) a společně dokázali v prvním kole přehrát dvojici Lukáš Patzák – Matyáš Slavík (TJ Sokol Dobruška) po výsledku 21:16, 21:10. Ve čtvrtfinále pak nestačili na nasazené dvojky Daniel Dvořák – Jan Rázl (TJ Sokol České Budějovice - BK TU v Liberci) těsně ve dvou setech 19:21, 18:21 a obsadili konečné páté místo.

Ve čtyřhře juniorek Eva Fišerová s Kristýnou Kozákovou na úvod nestačily na dvojici Barbora Johnová – Tereza Šolarová (TJ Sokol Radotín - TJ Montas Hradec Králové) 12:21, 13:21 a obsadili deváté místo.

Ve smíšené čtyřhře Patrik Fuciman s Eliškou Mikešovou prohráli v prvním kole se sourozenci Cirokovými (SK Brno Slatina) po výsledku 11:21, 15:21 a skončili na děleném sedmnáctém místě.

Radek Votava dodává: “Eliška, která věkem spadá do kategorie U15, také nechala na kurtu v obou zápasech hodně energie a proti starším a silnějším soupeřkám hrála s hlavou nahoře. Je cenné, že se v prvním setu nechala po nevydařeném vstupu vyburcovat a po lehce odfláknuté druhé půlce druhého setu, zvládla moc dobře set třetí. Proti Petře Benišové neměla opravdu co ztratit, hrála uvolněně a jsem rád, že navázala výkonem na těžké zápasy v průběhu sezony. Děkuji všem čtyřem za přístup a věřím, že se budou i nadále zlepšovat“.  

Všem za jejich předvedené výkony děkujeme!!

Umístění našich hráčů:

Dvouhra chlapci: 9. Patrik Fuciman

Dvouhra dívky: 9. Eliška Mikešová, 17. Eva Fišerová

Čtyřhra chlapci: 5. Patrik Fuciman - Štěpán Líbal (TJ Slovan Vesec)

Čtyřhra dívky: 9. Kristýna Kozáková - Eva Fišerová

Smíšená čtyřhra: 17. Patrik Fuciman - Eliška Mikešová

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio