Domů > Turnaje > Výsledky

3.3.18 FS Slovenska, Trenčín

Ve dnech 28. 2. - 3. 3. 2018 se v Trenčíně konalo mezinárodní mistrovství dospělých Slovenska “YONEX Slovak Open 2018”, na kterém se skvěle dařilo naší čtveřici Jaromír Janáček, Ondřej Král, Tomáš Švejda a Sabina Milová.

Ve středeční kvalifikaci nastoupil teprve patnáctiletý Tomáš Švejda, který prohrál ve dvou setech s Patrickem Abildgaardem (Dánsko) 9:21 a 12:21. Velká zkušenost pro Tomáše!

Kvalifikaci museli odehrát i Mirek Janáček s Tomášem Švejdou ve čtyřhře, tentokráte vítězný zápas. Po setech 21/8, 21/9 porážejí domácí reprezentanty Hrnčára s Horákem a postupují do hlavní soutěže.

Ve čtvrtek postupně na všechny čekal zápas prvního kola.

Nejprve si Míra Janáček se Sabinou Milovou poradili s německým párem Hannes Gerberich / Annabella Jäger 21:15 a 21:13. Skvělý výkon!

Poté nastoupila ke své dvouhře Sabina Milová, která ve dvou setech nestačila na soupeřku z Tchaj-wanu Tsai Hsin-Pei 8:21, 16:21. Soupeřka byla prostě lepší, I tak odevzdala Sabina slušný výkon.

Další dvouhru hrál Ondřej Král a vstoupil do turnaje parádně. Přehrál Itala Mettea Bellucciho 21:14, 21:12 a co hlavně, po velice dobrém výkonu.

Míra Janáček nastoupil proti polskému reprezentantovi Kryzstofu Jakuwczukovi a těsně prohrál 10:21 a 22:24. Škoda druhého setu!

Jako poslední se ve čtvrtek představili Míra Janáček s Tomášem Švejdou v deblu. Koncentrovaným výkonem, ale také poměrně překvapivě, si jednoznačně poradili s ukrajinskou dvojicí Kolesnik / Martynenko 21:18 a 21:8. Trenér Votava může mít radost. Jeho snahou bylo dát tyto dva spoluhráče do deblové roviny a věří, že I přes věkový rozdíl jim to může fungovat.

Pátek dopoledne byl pro všechny velmi úspěšný.

Míra Janáček se Sabinou Milovou přehráli švédský pár Svensson / Aslan 21:16, 13:21 a 21:13. Zopakování výborného výkonu ze čtvrtečního zápasu a velká radost obou hráčů, oprávněná!

Ondra Král se ve dvouhře postaral o velké překvapení, když ve dvou setech porazil 1. nasazeného Inda Abishek Yelegar 21:16, 24:22. Forma od MČR dospělých pokračuje!

K velmi dobrému výkonu se vyburcovali Tomáš Švejda s Mírou Janáčkem ve čtyřhře. Ve třech setech porazili soupeře z Tchaj-wanu Chang / Chen 21:17, 18:21, 23:21. Skvělá deblová jízda, výborná hra a spolupráce na kurtu a postup do čtvrtfinále, stejně jako Sabiny a Ondřeje, je na světě.

Tento výsledek se klukům podařilo v pátek večer ještě vylepšit. Opět po skvělém výkonu ve třech setech vyprovodili z kurtu druhou nasazenou bulharskou dvojici Boichinov / Panev 21:15, 20:22 a 21:16 a mohli se radovat z postupu do semifinále!

Už před tím prohráli Míra Janáček se Sabinou Milovou s dvojicí (jak jinak než z Tchaj-wanu) Lin / Lin ve dvou setech 11:21, 13:21 a Ondřej Král nestačil na Poláka Adriana Dziolka. Po prvním vyhraném setu (21:15) už oba další sety prohrál (15:21, 18:21) a do semifinále nepostoupil.

Míra Janáček se Sabinou Milovou ke společnému vystoupení ve smíšené čtyřhře dodávají:Páté místo je pro nás veliký úspěch a jsme za něho moc rádi. Už první zápas proti Němcům nebyl jednoduchý, i když výsledkově to tak nevypadá. Bylo důležité dobře podávat, přijímat, a to se nám vše povedlo. Se švédským párem to bylo podobné. Tam nám na začátku druhého setu právě příjem nešel a náskok soupeřů jsme už nedokázali odvrátit. Třetí set byl ale už celý v naší režii. Čtvrtfinále bylo pro nás velkou zkušeností, nikdy jsme se s asijským párem ještě nepotkali a kvalita celé hry byla na úplně jiné úrovni v daleko větší rychlosti”.

Ondra Král své vystoupení ve dvouhře hodnotí oprávněně pozitivně:Páté místo hodnotím jako dobrý výsledek. V prvním kole jsem si držel celou dobu malý náskok a zápas dotáhl do vítězného konce. V kole druhém jsem se utkal s nasazenou jedničko z Indie, což pro mě byla velká výzva. Tento zápas se mi velmi povedl. Dobrá rozehrávka na síti, správná volba úderů a udržení nervů v koncovce druhého setu, z toho mám opravdu radost. I zápas ve čtvrtfinále byl dobrý. První set jsem správně chytal soupeřovy ploché výhozy a byl aktivnější. Pak se postupně Adrian dostával do hry, a hlavně na síti začal mít navrch. Moc mě mrzí koncovka třetího setu, kterou jsem mohl zahrát líp.”

V sobotním semifinále bojovali už jenom Míra Janáček s Tomášem Švejdou v deblu. V cestě jim stála dvojice z Tchaj-wanu Lu / Ye. Míra s Tomášem už na rychlou hru soupeřů nedokázali najít recept a prohráli 8:21 a 16:21. Parádní turnaj pro kluky a pro teprve patnáctiletého Tomáše první medaile z dospělého mezinárodního turnaje!

Míra s Tomášem k bronzové medaili dodávají: Třetí místo je pro nás oba dva velmi dobrým výsledkem a motivací do další práce. Turnaj pro nás začal už v kvalifikaci, ale to, že dokážeme projít až do sobotního semifinále, asi ani jeden z nás nečekal. Na společné zápasy jsme se moc těšili a do každého zápasu jsme šli co nejlépe naladění s cílem vyhrát. Vždy kvalitní deblový základ - podání, příjem, aktivně odehraný druhý a třetí míč a práce předního hráče, který připravoval pozice pro zadního hráče. Těší nás hlavně třísetové výhry nad asijskou dvojicí a druhými nasazenými Bulhary. V semifinále proti vítězům nedávného Austrian Open (International Challenge) už bylo úplně něco jiného. Jiný level, jiná rychlost, velký nátlak, minimum chyb od soupeře... V prvním setu nás soupeři vůbec nenechali hrát. Nestíhali jsme rychlosti a byli jsme pod velkým tlakem. V druhém setu soupeři lehce povolili, a my jsme toho dokázali využít. Vedli jsme 11:9. Uvolnili jsme se a postupně jsme začali lépe pracovat s raketami a mít opět kvalitní základ. V koncovce jsme odehráli dobré výměny, ve kterých byli ale soupeři vždy lepší a po prohře pro nás turnaj bohužel skončil.

Co dodat. No bohužel = třetí místo (smajlík). A Tomáš Švejda bude za nedlouho šestnáctiletý a za posledních 12 měsíců si vybojoval medailová umístění na mezinárodních turnajích BEC U17, BEC U19 a mezinárodních dospělých.

Všem čtyřem patří velké poděkování za parádní reprezentaci našeho klubu i naší klubové práce.

BLAHOPŘEJEM!

Radek Votava k parádním výkonům dodává: Všem blahopřeji a děkuji, že turnaj zvládli se vším všudy na jedničku. Turnaj jsem sledoval jenom na dálku, protože jsem z důvodu nemoci nemohl s hráči odcestovat. Mirek Janáček tak na sebe musel převzít i roli řidiče a i když je to opravdu dobrý šofér, nikdy mi to na klidu nepřidá. Snažil jsem se tak, pokud byl ze strany hráčů zájem, být alespoň takto na dálku nápomocný v uklidnění před zápasem, nasměrování, na co se soustředit a poslat vždy pár taktických námětů. A po zápase poslat smajlíka, pochvalu nebo povzbuzení. Jsem moc rád, že se všem turnaj vydařil a že v těchto týdnech úročí velice dobrou přípravu před MČR dospělých. Nejvíce asi za Mirka, protože tomu, ač na tom byl dobře, se na MČR tolik nedařilo. Ve spojení s Tomášem i se Sabinou tvoří zajímavé páry, které se spolu potkávají na tréninku, umí se vzájemně tréninkově povzbudit, máknout si při kruhovém tréninku atd. Sabina mohla mít pro první kolo evropštější los, ale je to velká zkušenost, bez kterých to prostě nejde. A hlavně, ustálit mezinárodní úroveň na nějakém stupni, uhájit a posunout dál, to není otázka pár měsíců, ale roků práce. Je moc dobře, že hraje i druhou disciplínu, zvyšuje tím možnost odehrát více zápasů a také zvyšuje možnosti na dílčí úspěchy = tj. moc důležité. Ondra hraje v posledních týdnech skvěle, zatím nejlépe v životě a určitě bude líp! Drží si jenom dvouhru, ale je důležité, že deblová cvičení nezbytná na rychlou práci s raketou, má ne tréninku. Nejmladší na konec. Tomáš vzal badminton hodně brzo za správný konec, a to se vyplatilo. Za posledních 12 měsíců vybojoval mezinárodní medailová umístění v kategorii U17, U19 i dospělých! Ale je mu pořád 15 let, je na začátku a v zápasech je často vystavován velkým tlakům, určitě náročnějším stavům, než by bylo v tomto věku nutné. Tím, že je poctivý v přípravě, nebere na lehkou váhu ani přípravu mimo kurt a důležitou regeneraci a občas nějakou naplánovanou akci vynechá, se drží v rozumné práci. Celé to vypadá jako idylka. Jsem rád, že se vždy někomu podaří uhrát zajímavý výsledek. Všem se snažím také připomínat, že je důležité mít upřímnou radost z úspěchů druhého, posiluje to, často osvobozuje od zlých úmyslů a motivuje k lepší práci. Idylka, není to špatné, ale chodit okolo hráčů jenom po špičkách a říkat jim, co se jim líbí, to prostě nejde, i když by to byl ideální stav. Ale musíme se posouvat dál. Důležité je si vzájemně věřit, tam to začíná a také končí. Hráče čeká příprava na IS ČR, které začne za 10 dní v Karviné a veledůležité čtvrtfinálové utkání proti Klimkovicím, které se odehraje za 14 dní. Tak hurá do tréninku, kde nejdůležitější je být 150% v práci pro kamaráda!!!“

Umístění našich hráčů:

Dvouhra muži: 5. místo Ondřej Král, 17. místo Jaromír Janáček, kvalifikace Tomáš Švejda

Dvouhra ženy: 17. místo Sabina Milová

Čtyřhra muži: 3. místo Jaromír Janáček / Tomáš Švejda

Smíšená čtyřhra: 5. místo Sabina Milová / Jaromír Janáček

 

 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio