Domů > Turnaje > Výsledky

3.9.17 BEC U17, Glubczyce

Po týdenním reprezentačním soustředění v Nymburce, odcestoval Tomáš Švejda s naším klubovým trenérem, zároveň i reprezentačním trenérem Radkem Votavou a dalším reprezentačním trenérem Tomaszem Mendrekem na svůj první mezinárodní turnaj po letní přípravě do Glubczyc. Na turnaj se přihlásilo přes 100 hráčů z Polska, Německa, Anglie, Portugalska, Rakouska a České republiky.

Tomáš hrál na turnaji dvouhru a čtyřhru společně s Janem Janoštíkem ze Sokola ČB.

Ve dvouhře měl první kolo díky svému dobrému postavení na evropském žebříčku volné. V tom druhém si hladce poradil s domácím reprezentantem Markowskim 21:8 a 21:7. V osmifinále nastoupil proti hráči z Anglie Nielu Bhabutovi, který vizáží ani na kurtu nezapřel předky z Indie. Bohužel po 34 minutách a setech 18:21, 18:21 Tomáš na svého soupeře nestačil, a tak si z Glubczyc odváží 9. místo.

Nejvíce se Tomášovi dařilo ve čtyřhře s Janem Janoštíkem. Po letní přípravě odehráli skvěle jejich první turnaj, ve kterém došli nakonec až do finále a z Polska si odváží, stejně jako z minulého circuitu ze Srbska, stříbrné medaile a velký zisk bodů do žebříčku a jsou tak společně blíže k nasazení na ME U17!

V prvním zápase si Tomáš s Honzou poradili s domácí dvojicí Slepecki / Melaniuk 21:8 a 21:9. Ve čtvrtfinále přehráli ve dvou setech reprezentační pár Německa Schnabel / Naser 21:15 a 21:6. V nedělním semifinále si soustředěným výkonem poradili s polskými dvojky Szymonem Stokfiszem a Wiktorem Treckim 21:15 a 21:14. Ve finále je čekali domácí jedničky, pár Galazka / Matusz, kterým bohužel po dlouhém boji a neproměněných matchballech za 41 minut podlehli 21:18, 21:23, 16:21.

Tomáš Švejda své působení na turnaji hodnotí: „Ve dvouhře jsem bez problémů zvládl svůj první zápas proti domácímu hráči. Z osmifinále proti Agličanovi Bhabutovi mám smíšené pocity. V prvním setu jsem se ze začátku nedokázal srovnat s rychlými míči v hale a už od začátku jsem nehrál klidně. Po celou dobu setu se hrálo podle mého soupeře, a i když jsem dokázal soupeřův náskok stáhnout, tak to nestačilo. Po změně stran jsem dokázal začít hrát podle taktiky od mého trenéra. Celý set jsem si držel náskok, ale bohužel v koncovce jsem nedokázal dodržet taktiku a je škoda, že jsme nešli do třetího setu. Ze čtyřhry s Honzou mám velmi dobrý pocit. Dokázali jsme hrát svoji hru, která nám vyhovuje a v každém zápase jsme se po celou jeho dobu snažili soustředit, dobře podávat a pracovat s raketami. Hodně jsme se snažili naslouchat to, co se nám říká od trenérů. Dobře jsme se podporovali a šli jsme si za vítězstvím. Bohužel ve finále jsme nezačali úplně podle představ a už od začátku jsme prohrávali, ale v koncovce jsme nakonec udělali méně chyb a získali jsme ho na naši stranu. Ve druhém setu jsme dodržovali taktiku a v koncovce jsme měli i dva matchbally, které jsme bohužel nesoustředěností a nevynucenými chybami nevyužili a zápas šel do třetího setu, ve kterém měli Poláci psychickou výhodu. To se hned projevilo a nám moc nevyšel začátek setu. I přestože jsme dokázali stáhnout soupeřův náskok, tak to na vítězství opět nestačilo. Máme na čem pracovat a doufáme, že se společně dokážeme zlepšit ve věcech, které nám nejdou a co nejlépe se připravit na následující turnaje před Mistrovstvím Světa a Evropy.

Radek Votava dodává: „První turnaj je vždy o velkém očekávání, a pokud se vydaří, vše se rozjíždí daleko klidněji. Tomáš odehrál skvěle čtyřhru, ve které společně s Honzou Janoštíkem předvedli skvělý výkon, kterému chybělo jen proměnit jeden ze dvou mečbolů. Ve dvouhře hrál také velice dobře, ale na naturalizovaného angličana to nestačilo. S průběhem přípravy nejenom Tomáše, ale všech v Krumlově, jsem velice spokojený, a věřím, že se všichni začnou více prosazovat výsledkově. Zajímavé také bylo být jedenáct dní společně s výběrem U17 v Nymburku a následně v Polsku na turnaji.“

Umístění našich hráčů:

Dvouhra chlapců: 9. místo Tomáš Švejda

Čtyřhra chlapců: 2. místo Tomáš Švejda - Jan Janoštík (TJ Sokol České Budějovice)