3.9.19 GPA dospělých, Benátky

Poslední prázdninový víkend se konal v Benátkách nad Jizerou tradiční celostátní turnaj dospělých, 24. Benátecký pohár - Memoriál Petra Martince staršího.

Z našeho klubu se ho zúčastnila trojice hráčů - Hana Milisová, Jaromír Janáček a Tomáš Švejda.

Hanka nastupovala pouze ve smíšené čtyřhře, a to společně právě s Mírou. Tomáš musel z důvodu plnění juniorských reprezentačních povinností nastoupit v párových disciplínách s parťáky, se kterými se bude účastnit na konci září mistrovství světa juniorů v ruské Kazani. Na turnaji hrál tedy s Kateřinou Zuzákovou v mixu a ve čtyřhře s Vítem Kulíškem.

Míra tak složil deblovou dvojici s Vítkovo spoluhráčem, Matějem Hubáčkem (Sokol Radotín Meteor Praha).

Ve smíšené čtyřhře Tomáš Švejda s Kateřinou Zuzákovou (BK 73 Delcatar Benátky nad Jizerou) dostali společně divokou kartu od pořadatelů a nemuseli tak i přes nízké postavení v žebříčku hrát páteční kvalifikaci.

V úvodním zápase nastoupili proti dvojici Jakub Reichman/Martina Ševčíková (BADMINTON FSpS MU). Po pomalejším rozjezdu dokázali být ve výměnách trpělivější dvojicí a dojít si za vítězstvím po setech 21:17 a 21:14.

Ve druhém kole hráli proti páru Bedřich Valenta/Martina Krocová (Super Stars Most). Tomáš s Kačkou ovládli jasně podání a příjem, což bylo proti těmto soupeřům klíčovým momentem. V obou dvou setech kontrolovali dostatečný náskok a vyhráli 21:11 a 21:15. Ve čtvrtfinále je čekali první nasazení, Pavel Drančák s Magdalénou Lajdovou (Sokol Radotín Meteor Praha/TJ Astra Zahradní Město). Tomáš s Kačkou se v zápase až příliš moc pouštěli do rychlé hry ve střední části, kde soupeři byli dobře připraveni. Především Drančákova rozehrávka je hodně rozhazovala a držela pod tlakem. Po prvním prohraném setu 15:21, ale dokázali hru zcela změnit. Zvládli rozpohybovat Lajdovou, drželi si aktivní nepříjemnou hru a nepustili Drančáka k tvoření hry. Druhý set vyhráli jasně 21:8 a šlo se do rozhodujícího, tam však rozhodlo pár zbytečných chyb a soupeři až do konce drželi náskok. Tomáš s Kačkou stáhli z 14:20, ještě na 18:20, ale na výhru to již nestačilo.

Hanka s Mírou odehráli ve smíšené čtyřhře 4 zápasy, postoupili do semifinále přes páry René Weinzettl/Zuzana Jeřichová (BK ARION PRAHA/Tj Sokol Doubravka) 2:0 na sety, Václav Palán/Nela Němcová (SK Prosek Praha/TJ Orlová Lutyně,z.s.) 2:0 na sety, Filip Budzel/Dominika Budzelová (TJ Sokol Klimkovice) 2:1 na sety. V nedělním semifinále nestačili na pár Michal Hubáček/Denisa Šikalová (Sokol Radotín Meteor Praha/BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou, z.s.). První set Hanka s Mírou nevyužili dva setboly, druhý set ale začali mnohem lépe, zklidnili hru, soupeři se nedostali ke své hře, a proto set v celkové pohodě vyhráli. Začátek třetího setu byl ale rozhodující, který bohužel Hance s Mírou nevyšel, a ačkoliv v závěru setu dotahovali soupeřův náskok, už bodově srovnat nestačili a třetí set prohráli 18:21.

Hanka k výsledku smíšené čtyřhry dodává: „Přestože jsem s turnajem nepočítala, nakonec jsem ráda, že mi byla nominace poslána trenérem Radkem a Míra mne přesvědčil si ještě smíšenou čtyřhru zahrát. Prohra v semifinále mne/nás mrzí, protože jsme odehráli naprosto klidné zápasy bez většího stresu a tlaku, o to víc to šlo snadněji s hlavou nahoře a takto mne to baví. Vyhrát semifinále jsme ještě mohli a měli.“

Ve čtyřhře Tomáš s Vítem Kulíškem (TJ Astra Zahradní Město) zvládli po prvním volném kole porazit ve druhém kole dvojici Jan Macák/David Sklář (SK Hamr) 21:10, 21:16. Ve čtvrtfinále je čekali zkušení hráči Petr Hošek a Petr Jelínek (Sokol Radotín Meteor Praha/T.J. Sokol BC RSC Brno Tuřany). Tomáš s Vítkem se bohužel nedokázali vzájemně herně moc přizpůsobit a po velkém množství nekontrolovaných chyb nemohli pomýšlet na výhru. Pro soupeře to tak bylo zcela jednoduché, a v klidu mohli reagovat na zbrklou hru Tomáše a Vítka. Klukům to zkrátka vůbec nesedlo a harmonie spolupráce dvou rozdílných herních stylů výrazně nefungovala. Zápas prohráli ve třech setech 22:20, 16:21 a 15:21.

Míra s Matějem ve čtyřhře měli také první kolo volné a ve druhém si hladce poradili s dvojicí Petr Janoušek/Jakub Tichý (TJ Sokol Polabiny Pardubice/TJ Montas Hradec Králové) po setech 21:10, 21:7. O postup do semifinále pak jasně přehráli dvakrát 21:9 Tadeáše Brázdu s Martinem Dostálem (BC 66 Ivančice/Badminton FSpS MU). V nedělním semifinále si poradili s dvojicí Lukáš Holub/Jan Hubáček (TJ Montas Hradec Králové) po výsledku 21:12, 21:10. Ve finále potom nestačili na nasazené jedničky Pavla Drančáka a Michalem Hubáčkem, kterým podlehli ve třech setech 17:21, 21:15, 12:21 a celkově tedy Míra s Matějem obsadili druhé místo.

Čtyřhra mužů: 2. místo Jaromír Janáček - Matěj Hubáček ( Sokol Radotín Meteor Praha), 5. místo Tomáš Švejda - Vít Kulíšek (TJ Astra Zahradní Město,z.s)

Smíšená čtyřhra: 3. místo Jaromír Janáček - Hana Milisová, 5. místo Tomáš Švejda - Kateřina Zuzáková (BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou, z.s.)