Domů > Turnaje > Výsledky

30.8.20 GPA dospělých, Benátky nad Jizerou

Po bezmála půlroční turnajové odmlce se ve dnech 28. – 30. srpna odehrál v Benátkách nad Jizerou tradiční celostátní turnaj dospělých, který v této době přilákal velice slušnou konkurenci. Pro všechny hráče to byly po dlouhé době první soutěžní zápasy. Náš klub na turnaji reprezentovali Tomáš Švejda, Jaromír Janáček, Lucie Černá, hostující za náš klub Jakub Horák (Slovensko), Petra Maixnerová (Badminton Rychnov nad Kněžnou) a trenér Radek Votava.  

Do páteční kvalifikace se zapojili všichni naši hráči. Tomáš s Luckou a Míra s Petrou ve smíšené čtyřhře, Kuba s Petrou ve dvouhrách a Kuba ještě čtyřhře s Jakubem Divišem (Badminton FSpS MU). Pro obě mixové dvojice byla kvalifikace celkem lehkou záležitostí, když své soupeře jasně přehráli 2:0 na sety a vybojovali si účast v hlavní soutěži. Stejně hladce zvládli kvalifikaci Kuba a Petra ve dvouhrách, kdy svým soupeřům nedali žádné šance a oba po dvou zvládnutých zápasech prošli do hlavní soutěže. Ve čtyřhře mužů ale v prvním kole kvalifikace nestačili Kuba Horák s Kubou Divišem na dvojici Louda/Král, kterým po setech 15:21 a 13:21 podlehli. 

První dvě kola smíšené čtyřhry se odehrála ještě v pátek večer. Tomáš s Luckou nejprve přehráli pár Beran/Matoušková po setech 16:21, 21:19, 21:12 a ve druhém kole pak nasazenou dvojici Helar/Srncová 21:12, 21:18 a postoupili tak do čtvrtfinále. Míra s Petrou v prvním zápase porazili pár Dostál/Šilhavá 21:16, 19:21 a 21:8. V dalším zápase pak přehráli druhé nasazené Michala Hubáčka s Denisou Šikalovou 21:19, 14:21 a 21:15 a stejně jako Tomáš a Lucka postoupili do čtvrtfinále. Bohužel ve čtvrtfinále se obě naše dvojice utkali mezi sebou o postup mezi nejlepší čtyřku. Tento zápas zvládli lépe Míra s Petrou, když vyhráli po setech 21:18 a 21:11. V semifinále pak ve velmi napínavém zápase naši přehráli pár Kulíšek/Krpatová po výsledku 23:25, 22:20 a 27:25. Ve finále se Míra s Petrou utkali s jedničkami Pavlem Drančákem a Magdalenou Lajdvovou. Zápas dospěl až do třetího setu, kde obě dvojice nevyužili své první mečboly, a nakonec se z celkového vítězství radovali soupeři po setech 21:14, 16:21, 21:23. 

Petra v úvodní dvouhře nestačila na Šárku Líbalovou, které podlehla po setech 21:17, 16:21, 7:21.

Kuba Horák si držel vítěznou vlnu z kvalifikace dál. Zvládl čtyři zápasy, ve kterých ve dvou setech porazil nasazené hráče Ondřeje Klimeše a Lukáše Holuba a postoupil do semifinále. Tam odehrál velice slušný zápas s nasazenou jedničkou Janem Loudou 21:14, 21:15 a vybojoval bronz. 

Tomáš s Mírou jako nasazené jedničky měli první kolo volné a ve druhém po velice nevydařeném zápase podlehli pozdějším vítězům Jan Louda/Ondřej Král 18:21 a 14:21. 

Lucka s Petrou ve čtyřhře zvládly přehrát 21:13 a 21:16 dvojici Otáhalová/Srncová. Ve druhém kole pak děvčata nestačila také na pozdější vítězky Krpatová / Zuzáková po výsledku 17:21, 12:21. 

Extraligoví hráči k turnaji krátce dodávají: “Hrát po poměrně dlouhé pauze bylo skvělé, i když na nás v prvních momentech ležela docela nervozita, která nakonec opadla. Snad jenom zápas Mirka s Tomášem v deblu moc nevyšel, ale to je jenom jeden zápas, který jim opravdu moc nesednul a ke sportu to patří určitě více, než neseriózní tlak a nerovný přístup k různým věcem a situacím. Druhé místo Mirka s Petrou v mixu, třetí Kuby ve dvouhře a další skvělé výkony jsou ale hlavně potěšitelné. Celkem se našim hráčům podařilo vyhrát 18 zápasů, některé opravdu těsně a opačně 6 prohrát, z toho finále mixu pět opravdu těsně. K článku ještě doplňujeme, že naší extraligovou hráčkou je i Berta Ausbergerová, která hostuje z SK Proseku Praha. Děkujeme za podporu a těšíme se na další turnaje“.

Umístění našich hráčů: 

Dvouhra muži: 3. Jakub Horák (hostování/Slovensko)

Dvouhra ženy: 17. Petra Maixnerová (hostování/Badminton Rychnov n/K)

Čtyřhra muži: 9. Tomáš Švejda - Jaromír Janáček

Čtyřhřa ženy: 5. Lucie Černá - Petra Maixnerová (hostování/Badminton Rychnov n/K)

Smíšená čtyřhra: 2. Jaromír Janáček - Petra Maixnerová (hostování/Badminton Rychnov n/K), 5. Tomáš Švejda - Lucie Černá

 

 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio