31.10.18 SaarLorLux open, Saarbrücken

V termínu od 30. října do 4. listopadu se uskutečnil v německém Saarbrückenu další mezinárodní turnaj kategorie BWF Super Tour 100 pod názvem SaarLorLux Badminton Open Do turnaje bylo přihlášeno téměř 280 hráčů z třiatřiceti zemí. Z našeho klubu se ho zúčastnila dvojice hráčů, Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou. Kluci hráli spolu čtyřhru a Míra byl přihlášen do dvouhry.

Původně měl Míra nastoupit ke svému kvalifikačnímu zápasu v úterý v poledne, ale 10 minut před zápasem mu vrchní rozhodčí řekl, že se na poslední chvíli posunul díky odhlášení druhého nasazeného Dána do hlavní soutěže. Svůj zápas odehrál tak až ve středu večer, protože měl první kolo volné, tam nastoupil proti irskému hráči Joshuovi Mageemu. Přestože se Mirek věnuje v poslední době v tréninku téměř jenom deblu s Tomášem, tak na tomto turnaji odehrál i dobrý zápas ve dvouhře. V prvním setu byla hra vyrovnaná, ale soupeř měl vždy o trochu na vrh, což se na konci setu projevilo a Ir ho získal výsledkem 21:17. Ve druhém setu dokázal Míra změnit taktiku a lépe pracovat ve hře u sítě, čímž si připravoval kvalitní pozice pro svou útočnou hru. Vytvořil si tím náskok, který ale soupeř dokázal přesnějším sakem odvrátit ve svůj prospěch a vedl 20:17. Míra ale dokázal odvrátit tři mečboly a následně proměnit svůj první a zápas šel do třetího setu, kde už ale bohužel nebyl dostatečně trpělivý a ze zbrklé hry pramenilo množství chyb. Třetí set patřil soupeři po výsledku 21:11.

Zápas ve čtyřhře kluci odehráli ve středu kolem jedné hodiny proti domácí dvojici – Raphael Beck / Andreas Heinz. Kluci prohráli ve dvou setech 12:21 a 16:21. V prvním setu nedokázali kluci stíhat rychlému hře, která bylo často nečitelná. Hlavně Beck pracoval velmi dobře na síti, kde převažoval svou před povídavostí a aktivní hrou. Druhý set byl výrazněji lepší, Míra s Tomášem dokázali držet v tempu výměny a bojovat se soupeři kolem saka o lepší pozici pro útok. Soupeři však byli tou lepší dvojicí v přední části kurtu, včetně středu kurtu, kde pracovali velmi dobře po útoku a tlačili se dopředu.

Na stejném turnaji se představila také jedna z našich extraligových posil Indka Saili Rane. Dvěma vítěznými zápasy postoupila do čtvrtfinále, kde už nestačila na hráčku světové dvacítky Dánce Kjaersfeldt.

Po domácím celostátním turnaji dospělých, který byl hlavně o konfrontací a zápasech s českými hráči, jeli kluci i na tento velký a kvalitně obsazený turnaj pro další bodový zisk do světového žebříčku. Třetí akci v jejich turnajovém bloku budou víkendové utkání prvního kolo české extraligy s novým týmem, kde budou bojovat o co nejlepší výsledek ve velmi zajímavých zápasech letošního ročníku naší nejvyšší týmové soutěže. Následně se budou připravovat se svým trenérem Radkem Votavou na další turnajový blok. V polovině listopadu je čeká Scottish Open v Glasgow.

Dvouhra muži: 17. Jaromír Janáček

Čtyřhra muži: 17. Jaromír Janáček - Tomáš Švejda