Domů > Turnaje > Výsledky

31.10.20 MEJ družstev, Finsko

NOMINACE

Tomáš Švejda si vybojoval nominaci Mistrovství Evropy juniorů, které se odehraje na přelomu října a listopadu ve finském Lahti. V konkurenci 18 reprezentací bude tak s týmem České republiky bojovat o co nejleší výsledek a splnění přání mnoha generací, zisku medaile z týmové soutěže. Celému týmu držíme palce.

Nominace soutěže družstev:

Junioři: Ehm Adam (TJ Sokol Polabiny Pardubice), Janoštík Jan (Sokol České Budějovice), Kopřiva Dominik (SK Badminton Přerov), Švejda Tomáš (SK Badminto Český Krumlov)

Juniorky: Hořínková Soňa (TJ Slovan Vesec), Krpatová Lucie (TJ Sokol Polabiny Pardubice), Van Coppenolle Sharleen Tallulah (TJ Orlová - Lutyně), Zuzáková Kateřina (BK 73 DELTACAR Benátky n/J)

Trenéři pověření vedením týmu: Turoň Michal (hlavní trenér), Bednář Jan (asistent)

Fyzioterapeut / masér: Suchan Jaroslav

Česká republika byla nalosovaná do skupiny číslo 2 společně s týmy Portugalska, Ruska a Švédska, kde je dopředu patrné, že bojovat o postup do čtvrtfinále budou zejména s týmy Švédska a Ruska.

Skupina číslo 2

Čtvrtek (29. 10. 2020) 18:00 hodin

ČR - Švédsko 1:4

 • T. Švejda / K. Zuzáková – G. Bjorkler / J. Silvennoinen 21/19, 19/21, 18/21 (47 minut)
 • Tallulah Sharleen Van Coppenolle – E. Urell 15/21, 12/21 (27 minut)
 • J. Janoštík – G. Bjorkler 18/21, 14/21 (27 minut)
 • K. Zuzáková / L. Krpatová – E. Urell / C. Wang 12/21, 14/21 (23 minut)
 • T. Švejda / J. Janoštík – L. Axelsson / F. Karlborg 21/11, 21/19 (29 minut)

Česká juniorská reprezentace nastoupila na mistrovství Evropy juniorů družstev k úvodnímu utkání základní skupiny číslo 2 proti Švédsku v očekávané sestavě, teda i s Tomášem Švejdou ve smíšené čtyřhře a čtyřhře.

Natěšená lvíčata nastupovala určitě s velkou dávkou sebevědomí a chutí seveřanům oplatit porážku 2-3 z loňského Mistroství světa juniorů, které se konalo v Rusku.

Bohužel se tak nekonalo.

Jediný vítězný zápas vybojovali Tomáš Švejda s Honzou Janoštíkem v závěrečném zápase, když své soupeře přehráli ve dvou setech 21/11, 21/19 a připsali pro ČR první a jediný bod v tomto utkání. Celková prohra 1-4 je až moc krutá, i když na kurtu to minimálně ve třech zápasech bylo ve prospěch soupeře jednoznačné.

Tomáš nastoupil hned v úvodním zápase ve smíšené čtyřhře společně s Katkou Zuzákovou a byl to boj od začátku do konce. První set 21/19 a druhý opačně 19/21 a ve třetím 18/21. Velká škoda druhého setu, kde od stavu 8/10 do stavu 16/10 bodovali jenom naši a mohlo se zdát, že zápas je pomalu doma.

Tomáš v pozdních hodinách po utkání dodává: Ahoj Radku, v mixu moc nevím co se dělo, respektive vím, ale herně to nefungovalo. Ode mě úplně výpadek na podání a několik laciných chyb. Nervozita byla, ale tohle bylo pouze o mně. Bohužel, když už mě Kačka podržela a zvládli jsme urvat první set včetně náskoku v druhém, opět přišel výpadek“. Po chvilce přišlo o všem vypovídající:Ach jo“. „Ve čtyřhře už to bylo herně klidnější a uvolněnější a celkově i jistější. Míče jsou dost rychlé a hala pomalá, tak si na to musím dávat pozor a k tomu i přizpůsobit hru. Jakmile jsme drželi útočnou hru, žádný pinkání, ale zodpovědný aktivní přístup., bylo to zcela pod kontrolou. Děkuji za podporu a zítra to bude lepší a věřím, že vyhrajeme a v sobotu nám nezbývá, než porazit Rusko. Tak se musíme všichni pořádně snažit“.

Tomáše a všechny členy týmu zdravíme, přejeme klidnou noc, snad drobet akčnější sny, a zítra na ty Portugalce vlítnete a bude!

Pátek (30.10.2020) 13:00 hodin

ČR - Portugalsko 4:1

 • T. Švejda / K. Zuzáková – G. Rodrigues / M. Neves 21/10, 21/14 (25 minut)
 • J. Janoštík – D. Gloria 21/11, 21/13 (29 minut)
 • Tallulah Sharleen Van Coppenolle – A. Fernandes 21/5, 21/4 (21 minut)
 • T. Švejda / J. Janoštík – D. Gloria / G. Rodrigues 19/21, 21/11, 16/21 (45 minut)
 • K. Zuzáková / L. Krpatová – M. Afonso / A. Fernandes 21/14, 21/11 (25 minut)

V pátek po obědě nastoupila česká juniorská reprezentace proti Portugalsku v nezměněné sestavě, teda i s Tomášem Švejdou ve smíšené čtyřhře a čtyřhře.

Po včerejší prohře 1-4 se Švédskem byl dnes před naší reprezentací jediný úkol, Portugalce porazit a to co nejvyšším rozdílem, ideálně 5-0.

Tomáš Švejda, stejně jako včera, hrál dva zápasy.

Po boku Kateřiny Zuzákové nastoupil opět v úvodním zápase ve smíšené čtyřhře. Zápas zvládli na jedničku. Na kurtu oproti včerejšku působili jistěji a to zejména na podání, příjmu a pokrytí prvních tří míčů.

Tomáš po zápase dodává: Ahoj Radku, mix máme vítězně za sebou. Z mé strany jsem se cítil o dost lépe oproti včerejšku. Na podání sebevědomější a jistější. Fungovala rychlá hra a zvládnutí aktivního pokrytí v úvodu výměn. Bohužel jsme i tak měli dva výpadky v prvním a druhém setu, naštěstí jsme od toho neutekli a drželi se taktiky, která platila.“

Rozhovor s Tomášem a Kateřinou na Badminton Europe

Za stavu 3-0, další boby vybojovali ve dvouhrách Janoštík a Van Coppenolle, kteří také své soupeře porazili bez větších problémů, nastoupil Tomáš s Honzou Janoštíkem ve čtyřhře. V nejdelším zápase tohoto utkání, hrálo se 45 minut, na své soupeře bohužel nestačili. Bohužel se jim nedařilo důsledně kontrolovat hru v prvních úderech, zejména okolo sítě a v přední části kurtu a zaostávali i na podání a příjmu. Tato prohra Tomáše, vlastně oba hráče, hodně mrzí, protože soupeři byli rozhodně hratelní. Bezprostředně po zápasu hodnotí: Prohra ve čtyřhře mě velmi štve, protože to bylo o nás. Špatná koncetrace, horší začátky výměn a nedodržení taktiky. Na soupeře jsme určitě měli, jen se herně hrálo dle nich, což jim se svým temperamentem plně vyhovovalo.

Čtvrtý bod vybojovaly ve čtyřhře juniorek Kateřina Zuzáková s Lucií Krpatovou.

Pohled na průběžné pořadí v naší skupině není moc lichotivý.

Skupina číslo 2 - průběžné pořadí po dvou kolech:

 1. místo Rusko, 2 výhry, skóre zápasů 7-3, setů 1-6
 2. místo Švédsko, 1 výhra, 6-4, 12-10
 3. místo Česká republika, 1 výhra, 5-5, 12-10
 4. místo Portugalsko, bez výhry, 2-8, 4-17

Zítra (sobota 31. 10. 2020 ve 13.00 hodin) čekají na naše reprezentanty borci z Ruska, kteří jsou favority skupiny. Ale nic není nemožné. Rusko se o tom přesvědčilo před rokem na mistrovsví světa juniorů, kde je naši junioři porazili.

Tomáš dodává:Nezbývá než se připravit na poslední utkání skupiny proti Rusku, podat co nejlepší výkony a vyhrát. Jsem moc rád, že mohu být v kontaktu se svým / naším trenérem Radkem Votavou, který přestože tu není se mnou, je se mnou v neustálém kontaktu a konzultujeme spolu program i zápasy. Jsem za to moc rád, dostává mě to do větší pohody, i když se třeba nedaří úplně podle představ. Velké díky patří také vám všem, kteří nás sledujete a podporujete na dálku!”

Z každé skupiny budou postupovat první dva týmy. Čtvrtfinále a semifinále jsou na programu hned další nadcházející den v neděli 1. listopadu.

Tomášovi a všem našim reprezentantům držíme palce a zdravíme maséra Jardu Suchana i oba trenéry Michala Turoně a Honzu Bednáře.

Sobota (31.10.2020) 13:00 hodin

ČR - Rusko 2:3

 • T. Švejda / K. Zuzáková – L. Barinov / A. Boiarun 21/19, 18/21, 21/19 (52 minut)
 • J. Janoštík – G. Lebeděv 21/19, 21/10 (32 minut) 21/19, 21/10 (32 minut)
 • Tallulah Sharleen Van Coppenolle – M. Golubeva 19/21, 21/15, 1021 (52 minut)
 • T. Švejda / J. Janoštík – E. Kholkin / A. Pechenkin 14/21, 20/22 (30 minut)
 • K. Zuzáková / L. Krpatová – E. Filippova / A. Shapovalova12/21, 17/21 (34 minut)

V sobotu po obědě nastoupila česká juniorská reprezentace v nezměněné sestavě, teda i s Tomášem Švejdou ve smíšené čtyřhře a čtyřhře, k závěrečnému utkání základní skupiny číslo 2 proti průběžně prvnímu týmu skupiny Rusku. Po prohře se Švédskem 1-4 a výhře nad Portugalskem 4-1 měl před sebou náš juniorský tým velkou výzvu a těžký úkol.

Tomáš nastoupil po boku Kateřiny Zuzákové opět v úvodním zápase ve smíšené čtyřhře a soupeřem jim byla dvojice, která je prvním nasazeným párem pro soutěž jednotlivců a lonští vícemistři Evropy U17. Tomáš s Kačkou v zápase trvajícím 52 minut nechali všechno umění a také s důležitou dávkou štěstí zvítězili ve třetím rozhodujícím setu 21/19. Byl to napínavý zápas, který si každý, kdo ho sledoval v přímém přenosu, mohl hrdě užít. Palec nahoru pro Tomáše s Katkou!

Jsem moc rád, že jsme tento zápas zvládli a porazili kvalitní soupeře. Důležité bylo zbytečně nezpřesňovat hru a dobře pracovat s raketami v rychlých úderech. Jako vždy byl velmi důležitý servis-příjem a úvod výměn, které jsme v rozhodujících momentech zvládli dobře.” hodnotí vítězství ve smíšené čtyřhře Tomáš Švejda.

Rozhovor s Tomášem a Kateřinou na Badminton Europe

Češi vedou 1-0 a nastupuje Honza Janoštík, kterého čeká Lebeděv, pátý nasazený do soutěže jednotlivců. Po rozpačitějším začátku Honza postupně hru vyrovnal a dotahoval. Poprvé šel do vedení za stavu 19/19 na 20/19 a vzápětí potvrdil lepší druhou polovinu setu! Ve druhém setu již bylo jasné, kdo chce vyhrát. Palec nahoru pro Honzu! 

Češi vedou 2-0 a nastupuje ke své dvouhře Tallulah SharleenVan Coppenolle, kterou čeká šestá nasazená v soutěži jednotlivců Golubeva, mimo jiné vítězka mezinárodního mistrovství ČR juniorů U17 2019, které pořádalo náš klub v Českém Krumlově. V prvních dvou setech hořel plamen naděje na postup do čtvrtfinále na 150%. Nevyhraný první set se nakonec ukázal jako osudový, ve druhém měla naopak naše reprezentantka skvělou koncovku. Třetí set po několika delších výměnách ukázal, kdo dokáže déle pracovat s vysokým tempem. Najednou byla na kurtu už jenom soupeřka. Ale naší reprezentantce patří palec nahoru! 

Češi vedou 2-1 a před sebou mají ještě obě čtyřhry, které potřebují vyhrát.

Tomáš s Honzou nepůsobí úplně sladěně, ale bojují ze všech sil. Palec nahoru si rozhodně zaslouží za druhý set a škoda, že ho nevyhráli. Hru vyrovnali a ve třetím by měli rozhodně šanci. A ještě, kdo jsou soupeři? Kholkin tvoří s Lebeděvem (ten hrál proti nám jenom dvouhru) první nasazený pár pro soutěž jednotlivců. Tomáš k zápasu dodává:Zápas mě mrzí, protože nám to s Honzou vzájemně moc nesedlo a častokrát jsme neudrželi koncentraci a vzájemné doplnění. I když to bylo postupně lepší, soupeři zvládli zápas lépe. Od nás přišlo moc zkažených podání/příjmu nebo rozehrávek po lajně, kdy toho využívali. Druhý set byl určitě lepší, ale měl se vyhrát a poslat zápas tak do rozhodujícího setu. Pro příště je třeba se vyvarovat těmto chybám, více vnímat potřeby jednotlivých situací a prostor na kurtu - rozšiřovat herní pojetí všemi směry.

Kateřina Zuzáková s Lucii Krpatovou nastupují za stavu 2-2 k závěrečnému zápasu. Už nešlo o zápas, který by zaručil postup do čtvrtfinále, na to bylo potřeba vyhrát 4-1 a více, ale k zápasu o celkovou výhru nad týmem Ruska. Stejně jako kluci, palec nahoru za druhý set.

Naši junioři prohrávají ve svém závěrečném utkání základní skupiny s druhý nasazeným týmem mistrovství 2-3 a v celkovém hodnocení jim bude patřit dělené 9. – 12. místo.

K MEJ U17 družstev se ještě vrátíme začátkem týdne v krátkém rozhovoru s Tomášem Švejdou.

Konečné pořadí ve skupině číslo 2:

 1. místo Rusko, 3 výhry, skóre zápasů 10-5
 2. místo Švédsko, 2 výhry, 10-5
 3. místo Česká republika, 1 výhra, 7-8
 4. místo Portugalsko, bez výhry, 2-13

Od neděle pokračuje turnaj družstev vyřazovacími boji od čtvrtfinále až do finále, které je na programu v pondělí 2. listopadu. Do čtvrtfinále se podívají kromě Ruska a Švédska reprezentanti Dánska, Německa, Španělska, Srbska, Francie a Estonska.

Po finále týmové soutěže se rozehraje mistrovství Evropy juniorů turnajem jednotlivců. Tomáš Švejda vstoupí do hry až ve středu.

Tomášovi a všem našim reprezentantům děkujeme a držíme palce v soutěži jednotlivců a zároveň všechny z Českého Krumlova zdravíme.

 

Autor fotografie - BADMINTON EUROPE

Propozice

Badminton pro veřejnost

17.9.2021

MČR dospělých, Praha

17.9.2021

Para Polish Open, Zakopane

18.9.2021

GPC U13, Tábor

23.9.2021

IS Polska, Zakopane

24.9.2021

Zagreb Youth Open 2021, Záhřeb

25.9.2021

GPA U17, Pardubice

25.9.2021

turnaj U11, ČB

26.9.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

2.10.2021

GPA U15, Pardubice

2.10.2021

GPB dosp., Klimkovice

2.10.2021

GPD dospělých, Strakonice

8.10.2021

GPA dosp., Praha

9.10.2021

OPJ U11

9.10.2021

OPJ U15, ČB

9.10.2021

OPJ U19, ČB

10.10.2021

OPJ U13, ČB

10.10.2021

OPJ U17, ČB

16.10.2021

MČR dr. žáků, Vitality Slezko

16.10.2021

GPC U19, Tábor

21.10.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

21.10.2021

MM ČR, Brno

30.10.2021

Extraliga 1. kolo, Plzeň

30.10.2021

GPC U13 kvalifikační, ČB

31.10.2021

Extraliga 1. kolo, Český Krumlov

31.10.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

3.11.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

6.11.2021

MČR dr. dorostu, Dobřany

6.11.2021

Czech Talent U11, ČK

6.11.2021

GPC U15, Tábor

13.11.2021

MČR U13, Vitality Slezko

13.11.2021

GPB dosp., Hradec K.

13.11.2021

GPC U17 kvalifikační, Tábor

13.11.2021

GPC dosp., Strakonice

20.11.2021

JIS MMJ ČR, Orlová

20.11.2021

GPD U13, České Budějovice

21.11.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

27.11.2021

Extraliga 2. kolo, Český Krumlov

27.11.2021

GPC U15 kval,. Tábor

28.11.2021

Extraliga 2. kolo, Český Krumlov

4.12.2021

MČR U17, Český Krumlov

4.12.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

4.12.2021

GPD dosp., Strakonice

6.12.2021

BEC U17, ČK

9.12.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

10.12.2021

GPA dosp., Plzeň

11.12.2021

MČR U15, Praha

12.12.2021

GPC U19 kval., ČB

18.12.2021

MČR U19, Brno

27.12.2021

Klubové soustředění, ČK

30.12.2021

Předsilvestrovský turnaj, ČK

15.1.2022

Extraliga 3. kolo, Klimkovice

16.1.2022

Extraliga 3. kolo, Český Krumlov

6.2.2022

Extraliga 4. kolo, Praha

20.2.2022

Soustř. Most, Rychnov, SKB, ČK

28.2.2022

Klubové soustředění, ČK

19.6.2022

LODM, Přerov

24.7.2022

Summer Camp I., Český Krumlov

31.7.2022

Summer Camp II., Český Krumlov

21.8.2022

Klubové soustředění, ČK

27.12.2022

Klubové soustředění, ČK

30.12.2022

Předsilvestrovský turnaj, ČK

Hlavní partneři

 • Město Český Krumlov
 • Olier
 • Swietelsky
 • Balcar
 • Český badmintonový svaz
 • Energo Český Krumlov
 • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio