Domů > Turnaje > Výsledky

4.11.18 Extraliga 1. kolo, Brno

ZÁPIS UTKÁNÍ

V neděli se náš tým utkal s týmem SK Stavos Brno Slatina na jejich půdě. Náš tým nastoupil do jednotlivých zápasů ve stejném složení jako v sobotu. V prvním zápase nastoupili Hanka s Mírou proti páru Lukasz Moren/Kate Foo Kune. Hned od začátku Míra s Hankou dotahovali veliký náskok soupeřů, který sice postupně dokázali stáhnout na rozdíl dvou bodů, ale nakonec v prvním setu prohráli 16:21. Druhý set už začali lépe. Celý druhý set byl vyrovnaný a obě dvojice se bod po bodu tahaly. Nakonec rozhodla až koncovka druhého setu, kterou ve svůj prospěch uhráli Hanka s Mírou 24:22. Třetí set byl velice podobný tomu druhému, kde bohužel naši hráči nedokázali využít měčbol a celý zápas tak ztratili 22:24. Současně se na vedlejším kurtu hrála druhá pánská čtyřhra, ve které nastoupili Patrick s Madsem proti Milanu Ludíkovi a Matěji Hliničanovi. Kluci bez zaváhání nedali jejich soupeřům šanci a po setech 21:17, 21:12, srovnali průběžné skóre na 1:1. Hned po dohrání čtyřhry šel Mads do třetí dvouhry, ve které přehrál Tadeáše Brázdu jasným výkonem 21:10, 21:8. V další várce zápasů se hrála první pánská čtyřhra a dámská čtyřhra. Míra s Tomášem se utkali proti dvojici Soren Toft Hansen/Lukasz Moren. Opět dramatické třísetové utkání vyšlo lépe soupeřů. Po prvním vyhraném setu 21:18, Míra s Tomášem ve druhém po více chybách a nepřesnostech v rozehrávce prohráli 14:21. Třetí set byla tahanice o každý míč, kde závěr vyšel lépe soupeřů, kteří zvítězili 19:21. V dámské čtyřhře Hanka se Saili jednoznačně přehrály dvojici Kate Foo Kune s Martinou Repiskou po setech 21:6, 21:14. Dalšími zápasy byly dámská dvouhru, kde Saili po velmi dobrém a soustředěném výkonu porazila Martinu Repiskou 21:19, 21:18. Na vedlejším kurtu se odehrával souboj obou týmových jedniček ve dvouhrách. Tomáš nestačil na českou jedničku Milana Ludíka, kterému podlehl ve dvou setech 15:21, 8:21. Když nastupoval do druhé dvouhry Patrick proti Sorenovi Toftovi Hansenovi, byl stav utkání 4:3 v náš prospěch. Patrick bohužel na svého kamaráda a soupeře z dánské ligy nestačil a prohrál 19:21, 11:21. Celé utkání tak dospělo znovu do prodloužení, ve kterém se oba týmy domluvily na dodatkovém zápase ve smíšené čtyřhře, kde za náš tým nastoupili tentokrát Patrick se Saili proti Sorenovi Toftovi Hansenovi a Martině Repiské. Po velmi dobrém výkonu naše dvojice dokázala nastavené utkání vyhrát po setech 21:13, 21:9 a spravit si tak chuť ze včera.

• Patrick Bjerregaard, Saili Deepak Rane – Soren Toft Hansen, Martina Repiská 21:13, 21:9

Trenér Radek Votava k utkáním prvního kola dodává: V průběhu léta došlo k velkým změnám. Naše odchovankyně Sabina Milová a Ondřej Král, který strávil v Krumlově dva roky života, odešli za studiem a badmintonem do Plzně. Pro nás tak nastala otázka, zda se do soutěže vůbec přihlásit. Nakonec došlo k rozhodnutí soutěž přihlásit a jít cestou doplnění týmu hráči ze zahraničí. Pro klub je to historická změna a nebudu zastírat, i velice finančně náročná. Po velice složitých jednáních se nám podařilo tým doplnit o jednu hráčku Saili Rane z Indie, která žije a trénuje v Dánsku a v současné době okolo 100. místa na světě. Další dvě posily jsou také z Dánska. Je to úplně jiné. Celá léta se tým připravoval společně a nyní se všichni členové týmu potkali 4 hodiny před utkáním v Praze. Změna je život. Hráčům bych chtěl poděkovat za předvedené výkony a nasazení. Všech šest reprezentovalo náš klub v nejvyšší kvalitě. V obou utkáních se hrál skvělý badminton a já jsem opravdu rád, že si tým sednul i lidsky. Naše posily ukázaly, že z Dánska nebo Indie přichází prakticky vždy kvalitní badminton. Posílila většina týmů a řekl bych, že kvalitněji s daleko větším finančním zázemím a tak nás čekají těžké až přetěžké zápasy. Určitě mám k různým momentům na kurtu připomínky, ale to si nechám na tréninky a další turnaje. Je to trochu i adrenalin co se týče organizace. Saili hrála v týdnu v Německu a ani ona nepředpokládala, že bude až ve čtvrtfinále. Čekala ji noční cesta Německem busem do Frankfurtu, odkud přiletěla do Prahy v sobotu dopoledne, sedla do mikrobusu, který ji dovezl do restaurace, kde už měla na stole jídlo a hned se jelo do haly. V tomto stavu vystřihla na kurtu parádní zápasy a v neděli byla ještě o třídu lepší. Patrik se ukázal také ve velké formě a odehrál skvělé zápasy. U obou jsem to předpokládal, ale až na vlastní oči v jednotlivých zápasech jsem si mohl odškrtnout jednu neznámou. Více neznámý byl pro mě Mads. Zvládl zápasy velice dobře a zapadnul do všeho přesně podle představ. Mirka, Tomáše a Hanku budou čekat velice těžké zápasy převážně proti zahraničním hráčům. Pro kluky to je moc dobrá příprava i na mezinárodní turnaje a pro Hanku, doufám, nový impuls v její skvělé a dlouhověké kariéře. Všechny nás mrzí, že se v Brně nepodařilo vyhrát. Mohlo to být 6-2 nebo 5-3. To by bylo ještě lepší. I přes skvělé první kolo nás budou čekat podobně těžké a podle mě ještě těžší soupeři. Letošní ročník extraligy je historicky nejkvalitnější, bude nesmírně vyrovnaný a k vidění bude opravdu parádní mezinárodní badminton. První kolo to jasně ukázalo. Jsem rád, že jsme toho součástí a jsem přesvědčený o tom, že to má pro klub a hráče samotné velký smysl. Rád bych už nyní pozval lidi, co badminton zajímá, co ho aktivně hrají, ale i všechny fandy sportu, na druhé kolo, kdy v neděli 2. 12. 2018 hrajeme v Českém Krumlově a budeme hostit největšího favorita na titul tým z Benátek nad Jizerou. Hrát budeme po obědě od 13:00 hodin ve sportovní hale v České Krumlově. Badminton této úrovně si zaslouží skvělé diváky. Přijďte nás podpořit nejenom 2. 12. 2018, ale i ve třetím kole 20. 1. 2019 a ve čtvrtém kole 24. 2. 2019. Začátky utkání budou ve 13:00 hodin“.