Domů > Turnaje > Výsledky

4.6.23 Yonex Czech Youth, Praha

Od 1. do 4. června se v Praze odehrál velký mládežnický mezinárodní turnaj Yonex Czech Youth, na kterém startovalo 288 hráčů z celé Evropy. Mezi nimi byla k vidění také trojice našich mladých Isabela Svitáčová v kategorii U9, Vanessa Pražáková a Matyáš Puffr v kategorii U15.

Isabela Svitáčová ve dvouhře nejprve v základní skupině porazila Češku Emmu Stoklasovou 21:10, 21:12 a pak podlehla Slovence Andree Ďurikové 18:21, 4:21. Následně Isabela postoupila do pavouka o konečné pořadí, kde o postup do finále přehrála Češku Adélu Havláskovou a ve finále nestačila opět na přemožitelku ze základní skupiny Andreu Ďurikovou ze Slovenska tentokrát poměrem 13:21, 8:21 a vybojovala tak stříbrnou medaili.

Matyáš Puffr ve dvouhře v kategorii U15 s přehledem vyhrál svou skupinu a v pavouku si v o postup do čtvrtfinále poradil s Francouzem Hoarau Calixte výsledkem 21:14, 21:10. O postup mezi nejlepší čtyřku pak přehrál stejným poměřem Izraelce Eldada Cohena. V semifinále už Matyáš nestačil na pozdějšího vítěze Dána Marvin Jakob Galan Mogensen, kterému podlehl 11:21, 11:21 a získal bronz.

Ve čtyřhře s Danielem Čadou (Badminton Rychnov n/K) hladce postoupili do čtvrtfinále, kde nestačili na pozdější vítěznou dvojici Čechy Petra Břízu s Petrem Martincem 18:21, 14:21 a umístili se na pátém místě.

Smíšenou čtyřhru hrál Matyáš s Terezou Grznárovou (BK TJ Baník Most) a vedlo se jim skvěle. S přehledem dokázali postoupit až do finále, kde ve dvou setech podlehli česko-slovenskému páru Petr Bříza - Ela Bieleschová 15:21, 9:21 a pověsili si na krk stříbrné medaile.

Vanessa Pražáková ve dvouhře nestačila v základní skupině na obě soupeřky. Ve dvou setech podlehla Francouzsce Wndy Le Cam 6:21, 11:21 a ve třech setech pak Polce Zuzanně Zemla 21:17, 14:21, 19:21 a do vyřazovacích bojů dále nepostoupila.

Ve čtyřhře s Nikol Paterovou (MTAC Praha) po výhře v prvním kole nestačily na Francouzky Clara Menegazzi-Briquet - Lison Prevost 16:21, 16:21 a skončily celkově deváté.

Stejného umístění dosáhla i ve smíšené čtyřhře s Antonínem Žibřickým (Badminton VK Aš). V prvním kole dokázali přehrát francouzský pár Nathan Lefaux - Lison Prevost 21:16, 21:18 a ve druhém kole si poradili s českým párem Albert Kňazovčík - Daniela Dušánková 21:12, 21:13. O postup do čtvrtfinále nestačili na Poláky Karolem Dubielem a Wiktorií Kaletka 22:24, 21:15.

Všem třem k předvedeným výkonům blahopřejeme!

Umístění našich hráčů:

Dvouhra dívky U9: 2. Isabela Svitáčová

Dvouhra chlapci U15: 3. Matyáš Puffr

Čtyřhra chlapci U15: 5. Matyáš Puffr - Daniel Čada (Badminton Rychnov n/K)

Smíšená čtyřhra chlapci U15: 2. Matyáš Puffr - Tereza Grznárová (BK TJ Baník Most)

Dvouhra dívky U15: skupina Vanessa Pražáková

Čtyřhra dívky U15: 9. Vanessa Pražáková - Nikol Paterová (MTAC Praha)

Smíšená čtyřhra U15: 9. Vanessa Pražáková - Antonín Žibřický (Badminton VK Aš)