Domů > Turnaje > Výsledky

4.7.19 Evropské hry, Minsk

Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou startovali v termínu 21. - 30. června na Evropských hrách, které se konaly v Bělorusku v hlavním městě Minsk.

Po roční, velice náročné, úspěšné kvalifikaci jim los na Evropských hrách přisoudil páry Mork / Jorgensen (Norsko), Kaisti / Larkimo (Finsko) a Sozonov / Ivanonov (Rusko). Ze skupiny poté dva nejlepší páry postupují do čtvrtfinále a boje o medaile.

Papírově bylo pro naše hráče velice reálné vybojovat třetí místo ve skupině a při opravdu TOP formě bojovat otevřeně o postup ze skupiny.

Janáček / Švejda - Mork / Jorgensen (Norsko) 21/13 a 21/17

První zápas zvládli Mirek s Tomášem na výbornou a po 23 minutách se oba zaslouženě radovali z „povinné“ výhry. Tomáš s Mirkem k zápasu dodávají:Víte, co je dnes „povinná“ výhra, když spolu hrajeme malinko přes rok, Tomáš je teprve 17ti letý. Jsme oba šťastní, že nám tento zápas vyšel, a výhra potvrdila naší úspěšnou kvalifikaci na EH a byla i odměnou za tvrdou práci, kterou společně s naším trenérem Radkem Votavou děláme. Soupeře jsme přehráli prakticky vším, a i když nebyl výkon úplně ideální, byla naše výhra zcela zasloužená“.

Janáček / Švejda - Kaisti / Larkimo (Finsko) 20/22 a 12/21 (27 minut)

Druhý zápas proti reprezentačnímu páru z Finska byl z hlediska možnosti postupu do čtvrtfinále rozhodující. Tomáš s Mirkem k zápasu dodávají:První set byl hodně vyrovnaný a byla v něm velká šance uspět. Ale právě v těchto momentech ukázal technický Kaisti, jaký je to hráč a jak umí řešit vypjaté momenty v naprostém klidu. Zkušenost soupeřů prostě slavila úspěch a my se máme ještě hodně co učit. I tak jsme oba rádi za výkon v první setu. Oba víme, že boj o čtvrtfinále nebyl pouze z kategorie snů, ale zcela reálný. Tentokrát byl prostě o ten kousek soupeř lepší!“

Janáček / Švejda – Sozonov / Ivanonov (Rusko) 7/21, 8/21

Třetí zápas základní skupiny byl od začátku do konce (i když v obou setech kluci vedli 1/0 respektive ve druhém 2/0) jasnou záležitostí hráčů z Ruska. Tomáš s Mirkem k zápasu dodávají: “Zápas se hrál pouhých 17 minut a byl to prostě fofr. Soupeř trestal každou špatnou rozehrávku a mnohdy zahrál nečekané údery. Byl to prostě mazec a pro nás oba bylo ctí hrát proti páru Sozonov / Ivanov, kteří si nakonec z Minsku odvážejí bronzové medaile. Za statečný výkon je nám odměnou těch několik vyhraných výměn. I takový je sportovní život.“

Oba k turnaji ještě dodávají: “Je to spousta dojmů a nových velkých zkušeností. My oba si velice vážíme toho, že jsme postoupili z roční kvalifikace a do Minsku se nám podařilo odcestovat i s naším trenérem Radkem Votavou. Dlouho se nevědělo, jestli Radek vůbec bude moc jet s námi, ale nakonec i s velkou pomocí Pavla Floriána to vyšlo a my jsme moc rádi, protože právě on byl jedním z velkých spouštěčů této cesty na EH. Společně jsme udělali opravdu hodně práce a věřili jsme, jak se nakonec ukázalo i reálné, že budeme bojovat o postup ze skupiny. Tři rozdílné zápasy, nové velké zkušenosti z turnaje takovéto kvality a důležitosti. Věříme, že to vše ale zúročíme v budoucnu! Na nic jiného nebylo tolik času, ale z dalších sportů jsme viděli gymnastiku, box a třeba dráhovou cyklistiku a velkolepé bylo také zahájení a zakončení celých her. Těch dojmů a zážitků je strašně moc. Nyní už jsme v indonéské Jakartě, kde se budeme do konce měsíce intenzivně připravovat. Velké díky patří za veškeré zabezpečení Českému olympijskému výboru, za servis a podporu Českému badmintonovému svazu a také za dlouhodobou pomoc a skvělé podmínky pro naši cestu našemu mateřskému klubu SK Badminton Český Krumlov. Ještě jednou všem děkujeme za pomoc a podporu!“

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • FZ Fozra
  • Krumlováci
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
  • FZ Forza
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

Jaromír Janáček

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio