4.9.21 FS Řecka, Atény

První zářijový týden se konal v Lavriu, třicet kilometrů jižně od Athén, kvalitně obsazený mezinárodní turnaj kategorie Future Series, Hellas International. Náš klub na něm reprezentovali Jaromír Janáček a Tomáš Švejda, které na turnaji vedl trenér Radek Votava.

Kluci vstoupili do turnaje v pátek večer, kde se po prvním volném kole utkali s norskou dvojici Carl Christian Mork - Frederik Kristensen. Zápas se ze strany kluků nesl v dost velké nervozitě nejenom z toho, že od poslední výhry uteklo hodně času, ale i faktu, jak je na ně nahlíženo. Zápas se jim nakonec podařilo ve třech setech vyhrát 15:21, 21:17 a 21:13, a postoupit tak do sobotního čtvrtfinále. "Ne úplně dobře sehraný zápas, o to důležitější výhra po dlouhé době," shrnují kluci zápas.

V souboji o medailové pozice je čekala malajská dvojice Muhammad Nurfirdaus Azman - Roy King Yap, stejní soupeři jako před týdnem v Lotyšsku, kde turnaj ovládli. "Uvolněnost, chuť hrát a důvěra jeden v druhého, to bylo, s čím nás trenér do zápasu docela důrazně poslal," říkají kluci k nastavení před zápasem. V první setu se jim podařilo zvládnout začátek, dobře spolupracovali, drželi krok se soupeři ve všech činnostech a lépe zahráli i důležitou koncovku. Ve druhém a třetím setu soupeři Malajci hru více zrychlili a lépe pracovali v přední části kurtu. "Nám chyběl větší důraz a zodpovědnost v udržení souboje o sako a dotáhnutí výměn do konce, což při kvalitě soupeřů bylo rozhodující," vysvětluje k dalšími dvěma setům českokrumlovská dvojice. Na malajskou dvojici po 51 minutách a setech 21:18, 10:21, 12:21 bohužel nestačili a z Řecka si odvážejí 5. místo. "Odjíždíme povzbuzení! Fakt, že na posledních dvou turnajích Future Series vyfasujete pár z Malajsie vám prostě nepřidá. Ale už se těšíme na další souboje," společně dodávají v závěru.

Další turnajovou zastávkou bude pro kluky za necelé dva týdny Mistrovství České republiky v Praze a následně Polish International.

Čtyřhra muži: 5. Tomáš Švejda - Jaromír Janáček