5.2.17 MČR dospělých, Liberec

První únorový víkend se každý rok koná Mistrovství České republiky dospělých. Nejinak tomu bylo i letos, kdy osmičlenná skupina českokrumlovských badmintonistů Petr Beran, Jaromír Janáček, Ondřej Král, Tomáš Švejda, Hana Milisová, Sabina Milová, Bára Hadáčková a trenér Radek Votava ve čtvrtek odcestovala do Liberce, místa konání letošního mistrovství.

V pátek ve 12 hodin vše začalo všemi disciplínami, které se hráli až do čtvrtfinále. První na kurt se dostali Jaromír Janáček s Hanou Milisovou, které jasně po setech 21:11 a 21:4 přehráli pár Radek Pistulka/ Nikol Lodrová. Tomáš Švejda se Sabinou Milovou své první kolo ve smíšené čtyřhře také zvládli, když zdolali pár Jan Jurka/Dana Kykalová 21:17 a 21:16. Ve druhém kole smíšené čtyřhry Mirek s Hankou zvládli zápas s Jakubem Zahrádkou a Eliškou Maixnerovou po výsledku 21:11 a 21:18. Tomáš se Sabinou překvapili druhý nasazený pár soutěže Jana Hubáčka s Magdalénou Lajdovou, když po prvním vyhraném setu 21:14 ještě v přestávce vedli, ale potom se projevila síla a zkušenost soupeřů a Tomáš se Sabinou zbylé dva sety prohráli 17:21 a 16:21.

V prvním kole dvouher se postupně představili Ondřej Král, Petr Beran, Jaromír Janáček, Bára Hadáčková. Všichni svá první kola zvládli ve dvou setech. Druhá kola byla už mnohem zajímavější. Bára Hadáčková nestačila na třetí nasazenou Moniku Světničkovou dvakrát 13:21 a Sabina Milová těsně podlehla Magdaléně Lajdové 18:21 a 19:21. Mezi muži Ondřej Král podlehl ve třech setech 16:21, 21:15 a 17:21 Janu Loudovi. Petr Beran s Mirkem Janáčkem naopak ve třech setech své soupeře zdolali, když Petr odvrátil 3 mečboly proti Bedřichu Valentovi a Mirek zdolal zkušeného Reného Nedělu 21:18 ve třetím setu. Jak Petr, tak Mirek ve dvouhrách postoupili do sobotního čtvrtfinále.

Ve čtyřhrách Petr s Mirkem ve třech setech přehráli dvojici Jan Jirásek/Daniel Skrčený. Naopak Ondra Král se svým spoluhráčem Matějem Hubáčkem (Sokol Radotín Meteor Praha) ve třech setech podlehli Michalu Světničkovi s Ondřejem Králem ze Židlochovic. V dámské části se dařilo více. Hana Milisová s Eliškou Maixnerovou (TJ Astra Zahradní Město) si jasně poradili se Zuzanou Klusoňovou a Michaelou Myšákovou po setech 21:8 a 21:15. Sabina Milová s Bárou Hadáčkovu také soupeřkám Zuzaně Jeřichové a Nikol Lodrové nedaly šanci, když zvítězily 21:13 a 21:10.

V sobotu byly dopoledne na programu všechny čtvrtfinálové a odpoledne semifinálové zápasy. V devět hodin se ve smíšené čtyřhře utkali Mirek s Hankou proti třetí nasazené dvojici Vojtěch Šelong/Denisa Šikalová, kterým podlehli po setech 15:21 a 17:21. Následovala dvouhra Petra, který nedal vůbec žádnou šanci Lukáši Zevlovi a po setech 21:7 a 21:9 jako první postoupil do semifinále. Dále nastoupil do své dvouhry Mirek, který se utkal s druhým nasazeným Adamem Mendrekem, kterému podlehl po setech 16:21 a 11:21. V dalším utkání ve čtyřhře žen se utkaly Hanka s Eliškou proti Sabině s Bárou. Hanka s Eliškou zápas lépe zvládly, když vyhrály po setech 21:15 a 21:13 a postoupili do semifinále. Poslední zápas čtvrtfinále byla čtyřhra mužů, ve kterém po velmi dramatickém zápase Mirek s Petrem zdolali po setech 18:21, 22:20 a 21:19 dvojici Michal Světnička/Ondřej Král ze Židlochovic a probojovali se mezi čtyři nejlepší.

Semifinálová blok začal ve dvě hodiny. Jako první se na kurt podívali Mirek s Petrem ve čtyřhře, kteří se utkali s první nasazenou dvojicí Lukáš Holub/Jan Hubáček. Mirek s Petrem

první set prohráli 17:21, ale potom se koncentrovaným výkonem do zápasu vrátili a po setech 21:12 a 21:11 stejně jako minulý rok v Karviné postoupili do finále v mužské čtyřhře.

Petr po chvilce rozehrál svůj druhý semifinálový zápas a to dvouhru proti Adamu Mendrekovi, se kterým odehrál dobrý zápas. První set sice prohrál 15:21, ale ve druhém setu si hned od začátku vytvořil náskok, který udržel až do konce a druhý set zvládl poměrem 21:18. Třetí set už Petr bohužel nezvládl a po výsledku 9:21 odcházel z kurtu poražen.

Souběžně hrály Hanka s Eliškou semifinálový zápas ve čtyřhře žen, kde se utkaly s Kateřinou Tomalovu a Terezou Švábíkovou. Hanka s Eliškou předvedly výborný výkon plný nadšení a skvělých výměn a zaslouženě po setech 21:18 a 23:21 postoupily do finále.

Nedělní finálový blok začínal v deset hodin. Čtyřhra žen byla na programu až jako čtvrtý zápas a čtyřhra mužů jako úplně poslední. Hanka s Eliškou se utkaly s obhájkyněmi titulu Alžbětou Bášovou a Michaelou Fuchsovou. První set byl hodně vyrovnaný a plný neproměněných setbolů z obou stran. Nakonec se ale ze zisku první sady radovaly soupeřky výsledkem 22:24. Ve druhém setu už Hanka s Eliškou více skóre dotahovaly a výsledku 17:21 se musely spokojit i s tak výbornou stříbrnou medailí.

Ve čtyřhře mužů se Mirek s Petrem utkali s druhou nasazenou dvojicí Jan Louda/Michal Hubáček. Naši do zápasu vstoupili lépe a dobrou rozehrávkou nedali moc šanci na tvrdý útok a rychlé drajvové výměny a po setech 21:18 a 21:17 Mirek s Petrem vybojovali titul mistrů české republiky ve čtyřhře mužů.

Po úspěších na kurtu mělo mistrovství ještě jeden velký úspěch. Na sobotním společenském večeru byl trenér Radek Votava vyhlášen v anketě Badmintonista roku trenér roku 2016.

Trenér Radek Votava celý turnaj hodnotí: “Všichni hráči se na mistrovství zodpovědně připravovali a já jsem věřil, že se jim podaří uhrát skvělé výsledky. Jsem moc rád, že se všem podařilo na kurtech předvést výkony, na které mohou být hrdí. Ve většině případech to byly výkony na současné možné hranici. Medaile jsou nejenom osobním úspěchem Hanky Milisové, Jaromíra Janáčka a Petra Berana, ale všech našich hráčů. Tvoří tréninkovou skupinu, která je hodně dobrá a perspektivní. Kvalitní osobní přístup každého z nich a kvalitní tréninkový program, jim dává velké šance se dále zlepšovat. Ale takové výsledky nepřicházejí po 3 trénincích týdně. Je to o každodenní systematické práci všech členů týmu, je to o skvělém zázemí, který v klubu máme díky všem našim partnerům v čele s městem Český Krumlov. Za hráče a všechny v klubu moc děkuji za to, že nám pomáháte a umožňujete sportovat více než 100 dětem a to výkonnostně na všech úrovních.“

Radku Votavovi a všem medailistům blahopřejeme!!!