5.3.23 GPB U13, Český Krumlov

O víkendu 4. a 5. března náš klub hostil celostátní turnaj GPB kategorie U13, na kterém se předvedli Elen Perníková, Zuzana Černá, Václav Půlpán a Martin Štika. Celý turnaj měla pod kontrolou jako vrchní rozhodčí Hana Milisová.

Ve dvouhře chlapců Václav Půlpán nestačil v prvním kole na Marka Zaňku (BR-Badminton Rychnov nad Kněžnou), kterému podlehl 15:21, 12:21. Stejně tak v prvním kole nestačil Martin Štika na Viléma Čavojského (TJ Slovan Vesec) po výsledku 20:22, 17:21 a oba skončili na sedmnáctém místě.

Ve dvouhře dívek Elen Perníková přehrála v prvním kole Lindu Vajdovou (TJ Orlová - Lutyně) 21:14, 21:11. O postup do čtvrtfinále pak Elen podlehla nasazené Anně Kábrtové (Sportovní centrum Nové Město nad Metují) 12:21, 14:21 a skončila devátá. Zuzana Černá v prvním kole nestačila na Sofii Mrázkovou (BK Goram Teplice) 11:21, 21:18, 13:21 a umístila se na sedmnáctém místě.

Václav Půlpán s Martinem Štikou ve čtyřhře skončili devátí, když nestačili v prvním zápase na dvojici Kristián Bíba - Vladimír Svoboda (SK Prosek Praha) 7:21, 8:21.

Jediný kov na turnaji vybojovala Elen Perníková po boku Šárky Dvořákové (TJ Sokol České Budějovice) ve čtyřhře. Po hladkém postupu do semifinále děvčata o postup do boje o zlato nestačila na pozdější vítězky Agátu Maixnerovou s Kristýnou Gerbelovou (SK Prosek Praha) 15:21, 11:21 a skončily třetí. Zuzana Černá s Amélií Kapustovou (TJ Sokol Vodňany) podlehly v prvním kole dvojici Alice Fendrichová - Karolína Maradová (Badminton Sharks Brno - SKP Kometa Brno) 19:21, 19:21 a skončily celkově deváté.

Ve smíšené čtyřhře dokázali výhru v prvním kole vybojovat Václav Půlpán s Jolanou Coufalovou (SK Prosek Praha), když přehráli pár Lukáš Zlínská - Stela Kuntová 21:18, 18:21, 21:19. Ve druhém kole pak podlehli nasazeným jedničkám Kristiánu Bíbovi s Agátou Maixnerovou (SK Prosek Praha) 4:21, 3:21 s umístili se na devátém místě. Elen Perníková s Jaroslavem Rothbauerem (SK Dobrá Voda u ČB) v prvním kole podlehli páru Jan Drlík - Alice Fendrichová 13:21, 21:15, 18:21. Martin Štika se Zuzanou Černou nestačili také v prvním kole na Kristiána Bíbu s Agátou Maixnerovou (SK Prosek Praha) po výsledku 9:21, 7:21. Oba páry tak obsadili sedmnáctou pozici.