Domů > Turnaje > Výsledky

5.5.19 FS Řecka, Soluň

První víkend v květnu vyrazila deblová dvojice z našeho klubu Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou společně s trenérem Radkem Votavou na další mezinárodní turnaj evropského okruhu, Hellas International v Soluni. 

Ke svému úvodnímu zápasu nastoupili v pátek kolem jedné hodinu proti dvojici Andreas Ioannou/Christakis Temereas z Kypru. Zápas proti slabší dvojici zvládli kontrolovaně ve dvou setech 21:5 a 21:9 a odpoledne je tak čekalo čtvrtfinále proti Polákům Cybulskemu s Pietryjou. Po celý průběh zápasu se hrálo v přední části kurtu a rozhodovalo kvalitní podání a příjem. Kluci postupně začali být lepší dvojicí v prostoru od polovinu k saku a po výsledku 21:18 a 21:15 dokázali postoupit do semifinále. Tam je v neděli dopoledne čekala anglická dvojice Zach Russ/Steven Stallwood, proti které Míra s Tomášem hráli i před 14 dni na FS Chorvatska, kde zvítězili v koncovce třetího setu. V zápase se jim tentokrát nepodařilo zvítězit, když po prvním vyhraném setu nenavázali na kontrolovanou útočnou hru založenou na nátlaku na síti a kvalitním základu. Zápas rozhodl začátek druhého setu, kde Angličani začali o dost více číst údery od kluků a agresivně chodit do příjmů, které hráli převážně křížem. Ve druhém i třetím setu tvořili hru Angličané a od kluků přišlo zbytečně moc chyb a následně i nejistota v základních věcech. Konečný výsledek zápasu byl po necelých 50 minutách hry 21:16, 8:21 a 14:21. 

Radek Votava k turnaji v Řecku doplňuje: "Kluci si z turnaje Future Series v Řecku odvážejí bronzové medaile do světového žebříčku si připisují zajímavých 1170 bodů. Všichni tři máme na jednu stranu radost z velice cenného skalpu reprezentační dvojice z Polska Pietrayja / Cybulsky a na druhou nás hodně mrzí prohra opět v semifinále. Sportovně ale nutno dodat, že po výhře nad anglickým párem v Chorvatsku byli tentokrát Russ se Stalwoodem zejména ve druhém setu lepší. Druhý set kluky hodně vyvedl z rytmu a jindy precizní podání a velice slušný příjem tentokráte prostě nefungovaly, a to se podepsalo i na dalších činnostech. Máme společně na čem pracovat, a to je vždy dobře. Nyní nejde ani tak o umístění, jako o vylepšení stability hry a všech dovedností od prvního do posledního míče. Co se na kurtu povede se bere samozřejmě, ale zbytečné chyby jsou trestuhodné. Určitě dobře zvolený turnaj, na kterém byl potencionál uspět a třeba ho i celkově vyhrát! To je při plánování turnajů důležité a myslím si, že i pro leckteré naše singlisty pomýšlející na OH v Tokiu by bylo vítězství (na co jiného na FS pomýšlet) a 1700 bodů rozhodně zajímavé. K turnaji patří ale i cestování. Tvrdneme v neděli večer na letišti a náš let se stále posouvá dál do noci. Aktuálně odlétneme okolo 22:30 a ve Vídni budeme okolo 24. hodiny, poté sedneme do auta a hurá do Krumlova. Když to pude dobře, okolo třetí ráno jsme doma. Kluci jdou ráno v pondělí do školy a mají tréninkové volno a já začínám v 7:30 soustředění jihočeské mládeže. Nyní zpět do tréninku a příprava na IS Slovinska. Klukům ke třetímu místu blahopřeji!"

Výsledky hráčů našeho klubu:

Čtyřhra mužů: 3. místo Jaromír Janáček - Tomáš Švejda

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • FZ Fozra
  • Krumlováci
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
  • FZ Forza
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

Jaromír Janáček

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio