6.4.19 BEC U17, Český Krumlov

Záštitu starosty města Český Krumlov nad mezinárodním badmintonovým turnajem CZECH U17 INTERNATIONAL 2019 přejímá Mgr. Dalibor Carda - starosta města. Město Český Krumlov podpořilo turnaj finančním darem 5000 Kč.

Turnaj proběhne za finanční podpory Jihočeského kraje.

Od 4. do 6. dubna se v Českém Krumlově odehrál mezinárodní turnaj evropského okruhu kategorie U17 - FZ FORZA Czech U17 International. Jednalo se o třetí ročník tohoto turnaje, který náš klub uspořádal. Konkurence se sešla opravdu parádní. 17 reprezentací a více než 160 hráčů a háček přímo na kurtu, celkem potom přes 200 lidí zavítalo do Krumlova.

Náš klub a zároveň všechny pomocníky, organizátory a sponzory prezentovali Linda Šmikmátorová, Barbora Kortusová, Jaroslav Jelínek a Adam Ječmínek, pro které to byla opět po roce možnost hrát turnaj takovéto mezinárodní úrovně.

První do hry vstoupili Jára s Bárou, kteří odehráli třísetový zápas proti páru z Turecka Aybars Akeren / Bahar Sabanci. Oba si zaslouží pochvalu za odvahu a vybojovaný druhý set 21/19. První a třetí set byl ale pod kontrolu soupeřů, kteří po 31 minutách vyhráli 11/21, 21/19 a 13/21.

Adam s Lindou narazili v prvním kole na pár z Polska Jakub Melaniuk / Martyna Kowalczyk. Pro ně rozhodně těžký soupeř, který každý zbytečný míč hraný nahoru v klidu potrestal. Cenné je, že Adam s Lindou od první přestávky hráli mix s maximální snahou hrát o lepší aktivní pozice a v prvních míčích nejít do pasivity. Po 19 minutách jsou 14 a 16 bodů ale maxima.

Ve dvouhrách reprezentovaly klub pouze Linda s Bárou.

Bára narazila na druhou nasazenou hráčku turnaje, reprezentantku Polska Joannu Podedworny se kterou sehrála dva rozdílné sety. V tom prvním ji dala soupeřka docela dost prostoru a Bára toho dobře využívala a odehrála moc pěkný set 15/21. Ve druhém setu favoritka z Polska i po debatě s trenérem zabrala a ukázala Báře svou lepší stránku. I přes veškerou snahu to na více než 6 bodů a 20 minut strávených na kurtu nebylo.

Lindu čekala na kurtu reprezentantka Maďarska Anna Bereczkei, se kterou Linda bojovala 45 minut. Pozitivní je, že po prvním prohraném setu 19/21 dokázala druhý stejným poměrem vybojovat. Cenné je, že dokázala pracovat s taktikou ve svůj prospěch. Zápas byl úplně vyrovnaný i přes závěrečné skóre třetího setu 12/21 – velká škoda stále převelké nervozity v závěrech zápasů. V tomto to bylo od poloviny třetího setu za pár minut hotové a to díky jedné chybě za druhou bez výměn.

Obě společně odehrály i čtyřhru proti páru z Německa Julia Meyer / Tabea Tirschmann. Zápas měl podobný průběh jako Barči dvouhra. První set byl velice povedený, ale v tempu, kterému naše děvčata stíhala. Vybojovaná koncovka se ale cenní 26/24. Od prvního míčku druhého setu soupeřky zabraly a jasně dominovaly na podání a příjmu a prvních třech míčích – vše aktivní a útočné. Druhý set byl úplně jednoznačný 5/21. Ve třetím se přece jenom Bára s Lindou více správně přizpůsobily aktivní hře soupeřek a více se hrálo. Za toto jim je odměnou devět vybojovaných bodů a na kurtu strávených 31 minut.

Adam s Járou narazili na první nasazený pár Egor Borisov / Ilya Kim z Ruska. Jasná dominance soupeřů často rozesmála i naše dva borce. Uvolněnost, pestrost, včasné zásahy, variace podání a příjmů. Docela to byla radost se na to dívat. Sety 7/21 a 11/21 a na kurtu strávených 19 minut.

Radek Votava k vystoupení našich hráčů dodává: „Jsem moc rád, že se všem čtyřem podařilo dostat do turnaje, který měl opravdu kvalitu, a jsem moc rád, že se jim podařilo odehrát, na jejich úroveň, velice dobré zápasy, i když bez výhry! Věřím, že účast na turnaji byla pro ně odměnou a zároveň zase nezbytnou motivací se zlepšovat. Osobně mám velkou radost z toho, jak se nám všem podařilo vše zorganizovat a kolik lidí se do přípravy a samotného průběhu zapojilo. To mě osobně dává naději a hlavně pocit, že nejsem na vše sám. Vím, už dávno to tak není! Potřebujeme organizovat podobný turnaj, lépe i dva a potom nějaké naše tradiční. To vše dává takovému klubu, jako je Sportovní klub Badminton Český Krumlov, daleko větší smysl. Máme i dva nové rozhodčí. Adam Ječmínek a Tomáš Švejda zvládli během turnaje složit rozhodcovské zkoušky, kluci díky a blahopřeji“.

Umístění hráčů na stupních vítězů a našich:

Dvouhra junioři: 1. Hasan Berkay Günbaz (Turecko), 2. Malik Bourakkadi (Německo), 3. - 4. Andrzej Niczyporuk (Polsko) a Nurullah Sarac (Turecko)

Dvouhra juniorky: 1. Mariia Golubeva (Rusko), 2. Ayca Özgük (Turecko), 3. - 4. Sofiia Doroshenko (Rusko) a Petra Meszeros (Maďarsko), 33. Linda Šmikmátorová, Bára Kortusová

Čtyřhra junioři: 1. Hasan Berkay Günbaz / Nurullah Sarac (Turecko), 2. Malik Bourakkadi / Kian-Yu Oei (Německo), 3. – 4. Egor Borisov / Ilya kim (Rusko) a Kerem Cinar / Kerem Ahmet Ozder (Turecko), 17. Adam Ječmínek / Jaroslav Jelínek

Čtyřhra juniorky: 1. Yasemen Bektas / Cansu Ercetin (Turecko), 2. Leonie Schindler / Florentine Schoffski (Německo), 3. – 4. Sofia Doroshenko / Mariia Golubeva a Ekaterina Kazantseva / Ekaterina Tarasova (všichni Rusko), 17. Linda Šmikmátorová / Bára Kortusová

Smíšená čtyřhra: 1. Vladislav Dobychkin / Sofiia Doroshenko (Rusko), 2. Taha Emirhan Budak / Yasemen Bektas (Turecko), 3. – 4. malik Bourakkadi / Tadea Tirschmann a Jarne Schlevoigt / Julia Meyer (všichni Německo), 33. Adam Ječmínek / Linda Šmikmátorová a Jaroslav Jelínek / Bára Kortusová