Domů > Turnaje > Výsledky

6.4.19 BEC U17, Český Krumlov

Záštitu starosty města Český Krumlov nad mezinárodním badmintonovým turnajem CZECH U17 INTERNATIONAL 2019 přejímá Mgr. Dalibor Carda - starosta města. Město Český Krumlov podpořilo turnaj finančním darem 5000 Kč.

Turnaj proběhne za finanční podpory Jihočeského kraje.

Od 4. do 6. dubna se v Českém Krumlově odehrál mezinárodní turnaj evropského okruhu kategorie U17 - FZ FORZA Czech U17 International. Jednalo se o třetí ročník tohoto turnaje, který náš klub uspořádal. Konkurence se sešla opravdu parádní. 17 reprezentací a více než 160 hráčů a háček přímo na kurtu, celkem potom přes 200 lidí zavítalo do Krumlova.

Náš klub a zároveň všechny pomocníky, organizátory a sponzory prezentovali Linda Šmikmátorová, Barbora Kortusová, Jaroslav Jelínek a Adam Ječmínek, pro které to byla opět po roce možnost hrát turnaj takovéto mezinárodní úrovně.

První do hry vstoupili Jára s Bárou, kteří odehráli třísetový zápas proti páru z Turecka Aybars Akeren / Bahar Sabanci. Oba si zaslouží pochvalu za odvahu a vybojovaný druhý set 21/19. První a třetí set byl ale pod kontrolu soupeřů, kteří po 31 minutách vyhráli 11/21, 21/19 a 13/21. 

Adam s Lindou narazili v prvním kole na pár z Polska Jakub Melaniuk / Martyna Kowalczyk. Pro ně rozhodně těžký soupeř, který každý zbytečný míč hraný nahoru v klidu potrestal. Cenné je, že Adam s Lindou od první přestávky hráli mix s maximální snahou hrát o lepší aktivní pozice a v prvních míčích nejít do pasivity. Po 19 minutách jsou 14 a 16 bodů ale maxima.

Ve dvouhrách reprezentovaly klub pouze Linda s Bárou. 

Bára narazila na druhou nasazenou hráčku turnaje, reprezentantku Polska Joannu Podedworny se kterou sehrála dva rozdílné sety. V tom prvním ji dala soupeřka docela dost prostoru a Bára toho dobře využívala a odehrála moc pěkný set 15/21. Ve druhém setu favoritka z Polska i po debatě s trenérem zabrala a ukázala Báře svou lepší stránku. I přes veškerou snahu to na více než 6 bodů a 20 minut strávených na kurtu nebylo.

Lindu čekala na kurtu reprezentantka Maďarska Anna Bereczkei, se kterou Linda bojovala 45 minut. Pozitivní je, že po prvním prohraném setu 19/21 dokázala druhý stejným poměrem vybojovat. Cenné je, že dokázala pracovat s taktikou ve svůj prospěch. Zápas byl úplně vyrovnaný i přes závěrečné skóre třetího setu 12/21 – velká škoda stále převelké nervozity v závěrech zápasů. V tomto to bylo od poloviny třetího setu za pár minut hotové a to díky jedné chybě za druhou bez výměn.

Obě společně odehrály i čtyřhru proti páru z Německa Julia Meyer / Tabea Tirschmann. Zápas měl podobný průběh jako Barči dvouhra. První set byl velice povedený, ale v tempu, kterému naše děvčata stíhala. Vybojovaná koncovka se ale cenní 26/24. Od prvního míčku druhého setu soupeřky zabraly a jasně dominovaly na podání a příjmu a prvních třech míčích – vše aktivní a útočné. Druhý set byl úplně jednoznačný 5/21. Ve třetím se přece jenom Bára s Lindou více správně přizpůsobily aktivní hře soupeřek a více se hrálo. Za toto jim je odměnou devět vybojovaných bodů a na kurtu strávených 31 minut.

Adam s Járou narazili na první nasazený pár Egor Borisov / Ilya Kim z Ruska. Jasná dominance soupeřů často rozesmála i naše dva borce. Uvolněnost, pestrost, včasné zásahy, variace podání a příjmů. Docela to byla radost se na to dívat. Sety 7/21 a 11/21 a na kurtu strávených 19 minut. 

Radek Votava k vystoupení našich hráčů dodává: „Jsem moc rád, že se všem čtyřem podařilo dostat do turnaje, který měl opravdu kvalitu, a jsem moc rád, že se jim podařilo odehrát, na jejich úroveň, velice dobré zápasy, i když bez výhry! Věřím, že účast na turnaji byla pro ně odměnou a zároveň zase nezbytnou motivací se zlepšovat. Osobně mám velkou radost z toho, jak se nám všem podařilo vše zorganizovat a kolik lidí se do přípravy a samotného průběhu zapojilo. To mě osobně dává naději a hlavně pocit, že nejsem na vše sám. Vím, už dávno to tak není! Potřebujeme organizovat podobný turnaj, lépe i dva a potom nějaké naše tradiční. To vše dává takovému klubu, jako je Sportovní klub Badminton Český Krumlov, daleko větší smysl. Máme i dva nové rozhodčí. Adam Ječmínek a Tomáš Švejda zvládli během turnaje složit rozhodcovské zkoušky, kluci díky a blahopřeji“.

Umístění hráčů na stupních vítězů a našich:

Dvouhra junioři: 1. Hasan Berkay Günbaz (Turecko), 2. Malik Bourakkadi (Německo), 3. - 4. Andrzej Niczyporuk (Polsko) a Nurullah Sarac (Turecko)

Dvouhra juniorky: 1. Mariia Golubeva (Rusko), 2. Ayca Özgük (Turecko), 3. - 4. Sofiia Doroshenko (Rusko) a Petra Meszeros (Maďarsko), 33. Linda Šmikmátorová, Bára Kortusová

Čtyřhra junioři: 1. Hasan Berkay Günbaz / Nurullah Sarac (Turecko), 2. Malik Bourakkadi / Kian-Yu Oei (Německo), 3. – 4. Egor Borisov / Ilya kim (Rusko) a Kerem Cinar / Kerem Ahmet Ozder (Turecko), 17. Adam Ječmínek / Jaroslav Jelínek

Čtyřhra juniorky: 1. Yasemen Bektas / Cansu Ercetin (Turecko), 2. Leonie Schindler / Florentine Schoffski (Německo), 3. – 4. Sofia Doroshenko / Mariia Golubeva a Ekaterina Kazantseva / Ekaterina Tarasova (všichni Rusko), 17. Linda Šmikmátorová / Bára Kortusová

Smíšená čtyřhra: 1. Vladislav Dobychkin / Sofiia Doroshenko (Rusko), 2. Taha Emirhan Budak / Yasemen Bektas (Turecko), 3. – 4. malik Bourakkadi / Tadea Tirschmann a Jarne Schlevoigt / Julia Meyer (všichni Německo), 33. Adam Ječmínek / Linda Šmikmátorová a Jaroslav Jelínek / Bára Kortusová

... více o turnaji ...

... fotogalerie (autor Karel Kotyza) ...

 

(autor Karel Kotyza)

(autor Karel Kotyza)

(autor Karel Kotyza)

(autor Karel Kotyza)

(autor Karel Kotyza)

(autor Karel Kotyza)

(autor Karel Kotyza)

 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • FZ Fozra
  • Krumlováci
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
  • FZ Forza
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

Jaromír Janáček

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio