6.8.21 ICH Dánska, Esbjerg

Začátkem srpna se konal v dánském Esbjergu turnaj kategorie International Challenge. Tradičně skvělá konkurence a organizace, to vždy předchází TOP akcím v Dánsku. A nejinak tomu bylo i v Esbjergu.

Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou vstoupili pod vedením trenéra Radka Votavy do turnaje v pátek odpoledne. Soupeři jim byla švédská reprezentační dvojice Joel Hansson – Melker Z-Bexell. V třísetovém zápase trvajícím 47 minut se v prvním setu drželi a žhavili šanci na úspěch. Bohužel samotný závěr nevyšel podle představ 19:21. Ve druhém setu to bylo do stavu 12:12 vyrovnané, potom Mirek s Tomášem odehráli svou nejlepší pasáž a bylo z toho po setu 21:16 srovnání na 1 – 1 na sety. Dalo by se říci, hurá do třetího a dáme jim pěkně do těla. Bohužel opak byl pravdou. Nepochopitelný výpadek (10:21) a konec nadějím na postup dál. To by se stávat nemělo!

Předně se patří poděkovat vedení reprezentačního úseku dospělých za možnost dvou tréninkových dní před turnajem, které zapadly do dlouhodobé přípravy a popřát klukům hodně energie chutí do tréninků a dalších turnajů, které je čekají na přelomu srpna a září v Lotyšku a Řecku, teda, zda „covid dovolí"

Před zmiňovanými turnaji čeká oba naše hráče dvoutýdenní příprava v Národním centru v Rakousku ve Vídni. Nová výzva? Držíme palce.

Umístění načich hráčů:

Čtyřhra muži: 17. Tomáš Švejda - Jaromír Janáček

A nakonec pod čarou, jak to s takovým jedním turnajem je z jiného pohledu: "Ve čtvrtek vstáváme ve 2:00 hodin a ve 3:00 odjezd na letiště do Prahy. Odlet v hodin přes Frankfurt do města Billund a dál busem do Esbjergu. Na ubytování příjezd okolo 14. hodiny, hodinové čekání na pokoj, rychle se ubytovat a pěšky vyrážíme na trénink do cca 3 km vzdálené haly. Po tréninku rychle do zápasové haly pro akreditace, večeře a spát. Ráno vstáváme 6:50 hodin, trénink v turnajové hale a zpět na hotel, něco práce, odpočinek, příprava na zápas – video, procházka s lehkým obědem. Odjezd do haly, příprava na zápas, zápas, po zápase rozbor a cesta procházkou zpět. Večeře, zabalit a ráno jako ve čtvrtek, ve 2:00 hodin vstáváme, ve 3:00 hodiny busem na letiště a přes Frankfurt do Prahy přilétáme v 9:40 hodin. Rychle do auta a jedeme domů. Je sobota 14:00 hodin a za 26 hodin odjezd na první týden do Vídně"