7.1.17 U9,U11 - Benátky nad Jizerou

VÝSLEDKY

Eliška Mikešová, Petr Jurný, Dennis a malá Vanessa Pražákovi se v sobotu 7.1. zúčastnili dětského turnaje v Benátkách nad Jizerou. Vzhledem ke sněhové kalamitě, se spoustu dětí dodatečně odhlásila a turnaj nakonec odehrálo pouze 16 dětí ve třech kategoriích chlapci U11, dívky U11 a chlapci + dívky U9.

Ve všech třech kategoriích měl krumlovský badminton své zastoupení. V nejmladší kategorii U9, kde hrála nejmladší z výpravy Vanesska Pražáková, byly přihlášeny pouze tři děti, dvě dívky a jeden chlapec. Pořadatel se rozhodl pro malou účast v této kategorii děti zařadit do kategorií U11. Obě kategorie byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech hráčích, kde si zahrál každý s každým a dva první z každé skupiny hráli nejprve semifinále a pak i finále. Poražení v těchto zápasech se pak utkali o třetí místo. Pro malou účast se rozhodlo, že se bude hrát na dva vítězné sety do 21 bodů.

Nejlépe se ve skupině dařilo Elišce, která svou skupiny s přehledem vyhrála a postoupila do semifinále, kde narazila na dívku o dvě hlavy vyšší. Eliška se soupeřky nezalekla. Po prohraném prvním setu, zabojovala a krásnou hrou, dlouhými výměnami druhý set snadno v poměru 21:8 vyhrála. Ve třetím setu se obě soupeřky celý zápas přetahovali o každý bod. V závěru Elišce chybělo trošku sportovního štěstí a po vyrovnaném třetím setu nakonec těsně prohrála. Poslední zápas o třetí místo s přehledem Eliška vyhrála a domu si odvážela zasloužené 3. místo.

Ve stejné kategorii svoje první zkušenosti sbírala celkově nejmladší účastnice celého turnaje Vanesska. Ve skupině se Vanessce moc nedařilo a skončila celkově čtvrtá. Ale i přesto, že hrála oproti výrazně starším hráčkám, sehrála krásné zápasy a žádný míč nedala zadarmo. V posledním zápase o umístění si spravila chuť a vyhrála svůj první zápas na tomto turnaji. V kategorii dívky U11 obsadila 7. místo. Pořadatel se rozhodl i přes sloučení kategorií U9 a U11 odměnit nejmladší děti zvlášť a tím Vanesska obsadila pěkné třetí místo v nejmladší kategorii a domu odjížděla se svým vůbec prvním pohárem.

V kategorii chlapci U11 hráli Petr a Dennis. Dennisovi se ve skupině nedařilo. Každým zápasem se sice zlepšoval, ale nekonec skončil ve skupině na čtvrtém místě. Stejně jako jeho mladší sestra sehrál nakonec ještě zápas o umístění. První set Dennis poměrně snadno a rychle vyhrál v poměru 21:7, druhý set byl už hodně vyrovnaný a i výsledek 22:20 ve prospěch Dennise tomu nasvědčoval. Nakonec Dennis obsadil slušné 7. místo.

Poslední ze čtveřice se trunaje v Benátkách zúčastnil Petr. Začátek turnaje mu nevyšel podle představ.

Hned v prvním zápase ve své skupině narazil na pozdějšího celkového vítěze a lehce podlehl ve dvou setech. Soupeřům ve skupině už nedal šanci a poměrně snadno další zápasy vyhrál, tím ze skupiny postoupil jako druhý. V semifinále narazil na vítěze druhé skupiny Filipa Titěru. Petr nezačal ani jeden set dobře. Nervozita byla vidět hned v úvodu. Nechal soupeře vytvořit si veliký náskok, který už těžce stahoval.

Ve dvou setech pak svůj první letošní zápas o finále prohrál. Na zápas o třetí místo Petr nastoupil s chutí se porvat o každý mič. Tak i celý zápas vypadal, Petr si hned od začátku vytvářel slušný náskok několika bodů, který už pak jen v závěru obou setů navyšoval. Zápas nakonec vyhrál 2:0 na sety a odváží si krásné 3. místo.

Všem hráčům a rodičům děkujeme za příkladnou reprezentaci našeho oddílu a vítězům gratulujeme.