7.1.18 Junior Cup, Radonice

Hned první lednovou neděli přijela změřit své síly do radonické haly skupinka šesti našich nejmladších badmintonistů ve složení Eliška Mikešová, Bára Krištofová, Jolana Hulcová, Petr Jurný, Jiří Šmikmátor a Matyáš Puffr. Někteří jeli nabrat zkušenosti a někteří se jeli poprat s novými a zároveň staršími soupeři. Loni suverénní Eliška Mikešová a Petr Jurný letos postoupily do starší kategorie, kde musí bojovat proti starším a zkušenějším hráčům. Hlavně u Elišky je věkový, a i výškový rozdíl znát. Pro Elišku je tento hendicap většinou výhoda, neboť o dvě hlavy vyšší soupeřka Elišku většinou podcení.

Celý turnaj se herně nejvíc povedl Elišce. Je na ní znát obrovské zlepšení, a proto nenechala nic náhodě a už na úvod celého turnaje se nebojácně pustila do své soupeřky Heleny Novotné z Tábora, kterou zaskočila skvělou hrou v přední části kurtu a poměrně rychle první set zaslouženě vyhrála. Ve druhém setu Eliška celou dobu držela mírný náskok, ale přeci jen zkušenější soupeřka postupně přicházela na její styl hry a začala snižovat náskok. V závěru druhého setu Elišce chybělo trochu víc herního štěstí a s malým rozdílem v poměru 13:15 set prohrála. Další těžkou soupeřku jí los přilosoval do třetího kola, kde nastoupila proti Nele Hálkové ze Sokola České Budějovice. Ani této o dvě hlavy větší a zkušenější soupeřky se Eliška nezalekla a výbornou hrou po celém kurtu první set vyhrála 15:9. Druhý set se Elišce vůbec nepovedl. Hned od začátku nedala soupeřka Elišce šanci hrát její styl hry a celou dobu se jen bránila. Hra se otočila a Eliška byla ta, co se musela bránit. Druhý se prohrála v poměru 4:15, ale i tak si zasloužila slova uznání od starší soupeřky. Eliška nakonec vybojovala v silné konkurenci 7. místo, ale jen jeden jediný bod (pouhé dva míče) dělil Elišku od stupně vítězů. Svou hrou si Eliška po zásluze vysloužila slova uznání nejen od starších soupeřek, ale i jejich trenérů.

Stejně tak jediný bod dělil od stupně vítězů i druhého nejúspěšnějšího hráče naší výpravy Matyáše Puffra. Matyáš nakonec skončil na shodném 7. místě jako Eliška, ale i on dokázal svou pěknou soustředěnou hrou potrápit nejednoho soupeře. Nejvíc Matyáše mrzela prohra v prvním setu s Tobiášem Zubrem, když vedl už 14:11 a chyběl mu jediný míč k vítězství v setu. Matyáš, který jel hlavně na zkušenou, ale nezvládl tlak soupeře a v závěru nervózně zahrál pár nevynucených chyb, které vedly k těsné porážce. Po ukončení celého turnaje jsme zjistili, že opravdu jediný míč rozhodl o tom, že neskončil na skvělém druhém místě. Ale i tím si děti uvědomí, že opravdu každý míč rozhoduje a každý zápas se hraje až do konce.

I ostatní děti Bára, Jolanka, Petr i Jirka předvedly krásnou zlepšující se hru. Každý odehrál svou porci 6 zápasů, všichni vědí, co bylo jejich slabinou a v čem je třeba se zlepšovat. „Nyní už hurá na tréninky, ať jsme zase o něco lepší" hlásí celá šestice ještě v hale v Radonicích (smajlík).

„Všem děkujeme za skvělé nasazení a předvedené výkony", chválí naděje českokrumlovský trenér Petr Jurný.

Mladší chlapci: 9. Petr Jurný, 12. Jiří Šmikmátor

Mladší dívky: 7. Eliška Mikešová, 18. Jolana Hulcová, 22. Bára Krištofová

Nejmladší: 7. Matyáš Puffr