Domů > Turnaje > Výsledky

7.1.18 MČR U19, Most

V termínu od 6. do 7. ledna 2018 se v Mostě uskutečnilo Mistrovství České republiky juniorů do 19 let. Náš klub na turnaji, který společně skvěle uspořádaly kluby Baník Most a Super Stars Most, reprezentovali Ondřej Král, Tomáš Švejda a Linda Šmikmátorová, které v zápasech vedl a na turnaji doprovázel trenér Radek Votava.

První se představili Tomáš s Lindou ve smíšené čtyřhře. V prvním kole si hladce poradili s dvojicí Mráz/Otáhalová 21:8, 21:16. Ve druhém kole už nestačili na druhý nasazený pár Matěj Ehm/Pavlína Krpatová 20:22, 13:21. Škoda zejména koncovky prvního setu.

Tomáš s Lindou své zápasy hodnotí: „První zápas nám vyšel a výhra byla po dobré a koncentrované hře. Ve druhém zápase proti druhé nasazené dvojici Ehm/Krpatová jsme neměli co ztratit. V prvním setu byla hra velmi vyrovnaná, ale v koncovce bohužel přišlo pár nevynucených chyb, které nás stály výhru v prvním setu. Ve druhém setu se již projevila větší zkušenost a vyrovnanost soupeřů, kteří nás přehrávali klidnější a sehranější hrou. Pro Lindu to byla i tak další velká zkušenost na velkým turnaji a pro Tomáše zas jiný styl a zápas ve smíšené čtyřhře.“

Poté následovaly dvouhry, do kterých zasáhli Tomáš s Ondřejem a oba byli v roli nasazených hráčů. Ondra se po dvou jednoznačných výhrách nad Jaroslavem Chlubnou a Davidem Wallerem posunul do nedělního semifinále. Tomáš hrál v prvním kole proti svému spoluhráči z U17 reprezentace a ve velice pohledném zápase dokázal ve dvou setech zvítězit (21:10, 21:17). Ve druhém kole porazil Kristiana Leciána 21:10, 21:13, a také se mohl radovat z postupu do semifinále.

Tomáš nastoupil ještě do čtyřhry po boku svého spoluhráče Honzy Janoštíka. I v deblu prošli kluci bez větších problémů do nedělního semifinále, když porazili ve dvou setech dvojice Bhuiyan/Panocha a Kural/Šercl.

Nedělní program odstartovali Tomáš s Honzou třísetovým zápasem proti dvojici Kulíšek / Palán. První dva sety byly vyrovnané 21:15, 19:21, ale ve třetím už kluci od začátku dominovali a vyhráli 21:8. Ve finále Tomáš s Honzou nestačili na favority turnaje Matěje Hubáčka s Vojtěchem Lapáčkem 19:21, 12:21 a z Mostu si tak odvážejí stříbrné medaile.

Tomáš čtyřhru hodnotí: „S Honzou jsme dlouhou dobu spolu nehráli a ze začátku nám trvalo se dostat do našeho tempa. Postupem se naše hra zlepšovala a ve výměnách přicházeli dobré deblové prvky. V každém zápase jsme se soustředili pracovat dobře nahoře s raketami a zbytečně nezvedat. Pokaždé, pokud k tomu pomáhal přední hráč, jsme z toho těžili a dokázali výměny vyhrávat. Jsme rádi, že jsme zvládli zvítězit v semifinále proti reprezentačním spoluhráčům.“

V semifinále dvouhry Tomáš prohrál s Jiřím Králem ve dvou setech 11:21, 13:21 a ke stříbrné medaili ze čtyřhry přidal bronz ze dvouhry. Ondřej po výhře nad Janem Janoštíkem (21:7, 21:9) postoupil do finále, ve kterém se utkal s přemožitelem Tomáše a svým bratrem Jirkou Králem. Ondra podal koncentrovaný výkon a bráchu porazil 21:9, 21:14. Tím obhájil titul z minulého roku a stal se juniorským mistrem ČR!

Tomáš ke svému vystoupení ve dvouhře dodává: „Ve dvouhře jsem cestou do semifinále porazil Viktoru a Leciána. Jsem rád, že jsem zvládl oba dva zápasy a jako papírový favorit dokázal vyhrát. V nedělním semifinále jsem nastoupil proti Jirkovi Královi. Ze zápasu mám spíše smíšený pocit. Z mé strany přišlo až moc netrpělivých nevynucených chyb, které mě stály několik bodů. V několika případech mohla výměna pokračovat dále a zápas se tak mohl vyvíjet jinak. V zápase bylo i množství dobrý výměn, ve kterých jsem bohužel ještě nestačil na rychlejší hru Jirky."

Ondřej turnaj hodnotí: „Tento turnaj byl mým posledním v juniorské kategorii a velmi jsem se na něj těšil. Do turnaje jsem šel s jasným cílem a to vyhrát. Jsem rád, že se mi to povedlo a obhájil jsem titul z loňského roku. Všechny zápasy jsem měl hru pod kontrolou a určoval tempo výměn.“

Radek Votava k vystoupení Ondřeje, Tomáše a Lindy dodává: „Byl jsem na mistrovství hodně zvědavý a těšil jsem se na první zápasy nové sezony. Ondřej, při neúčasti Jana Loudy a Petra Berana obhájil loňský titul bez větších problémů. Zápasy odehrál v dobrém tempu, koncentrovaně a s dílčími úkoly z tréninku se popasoval dobře. Hrál doma a bratrské finále bylo velkou odměnou oběma domácím finalistům, pořádajícímu klubu Baníku Most a v neposlední řadě rodičům! Tomáš hrál všechny tři disciplíny a zvládl je při svém mládí, je mu patnáct let, také dobře. Mix s Lindou nebyl vůbec špatný a Linda i přes velký tréninkový výpadek hrála dobře. Občas bych přivítal více optimismu na kurtu, ale i v tomto udělala opravdu velký krok dopředu. Tomáš neměl v první letošní dvouhře nikoho na rozehrání, musel se popasovat s velice dobrým výkonem Jana Viktory. Zápas zvládl velice dobře, na kurtu podal soustředěný výkon. V semifinále nestačil na domácího Jiřího Krále, který hrál velice dobře, a na jeho výkonu bylo zjevné, že je doma a je hodně motivovaný. Tomáš tentokráte na Jirku nestačil. Ve čtyřhře s Honzou Janoštíkem zvládli první dva zápasy v naprostém klidu a v semifinále odehráli moc pěkný zápas proti dvojici Václav Palán / Vítek Kulíšek. To byl v prvních dvou setech kvalitní zápas od všech čtyř aktérů. Ve třetím setu už to byla jasná záležitost Jihočechů. Ve finále se prosadila zkušenost. Tomáš s Honzou hráli v takových vlnách, pár výměn skvěle, a potom o něco více výměn hodně pasivně. Ale i tak patnáctiletý Tomáš se čtrnáctiletým Honzou zaslouží pochvalu. Co stojí za zmínku, že ve dvouhře kluků bylo bratské finále domácích hráčů ve službách našeho klubu (Ondra tu druhým rokem studuje a trénuje a Jirka jezdí trénovat a hraje extraligu) a na třetím místě Tomáš s Honzou Janoštíkem. To je super výsledek! Pořadatelům se turnaj povedl a odměnou jim byly výkony domácích hráčů, nejenom Ondřeje s Jirkou, ale i Veroniky Dobiášové se Supr Stars Mostu, který zvítězila ve dvouhře! Našim děkuji za přístup a k vybojovaným medailím a předvedeným výkonům blahopřeji.“

Umístění našich hráčů:

Dvouhra junioři: 1. Ondřej Král, 3. Tomáš Švejda

Čtyřhra junioři: 2. Tomáš Švejda - Jan Janoštík (TJ Sokol České Budějovice)

Smíšená čtyřhra: 9. Tomáš Švejda - Linda Šmikmátorová

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • FZ Fozra
  • Krumlováci
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
  • FZ Forza
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

Jaromír Janáček

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio