Domů > Turnaje > Výsledky

7.5.17 Junior Cup, Radonice

V neděli 7.5. se početná skupinka českokrumlovských badmintonistů ve složení Viktorie Hulcová, Jolana Hulcová, Kateřina Berková, Eliška Mikešová, Vanessa Pražáková, Patrik Fuciman, Petr Jurný a Dennis Pražák zúčastnila již 8. kola tradičního dětského turnaje Junior Cup Radonice.

Nejlépe se tentokrát dařilo Petrovi, který se po několika druhých místech konečně dočkal a skvělou hrou si vybojoval vytoužené zlato. Hned ve druhém kole Petr nastoupil proti zatím neporaženému Jáchymu Novákovi. A od začátku byla na Petrovi vidět velká chuť vyhrát. Výbornou hrou a tvrdými údery zaslouženě Jýchyma 15:10 a 15:11 porazil. Od druhého kola byl Petr v čele skupiny a každým dalším vyhraným zápasem zvyšoval svůj náskok. V celém turnaji neztratil Petr ani set a tím s náskokem 3 bodů a přehledem svou skupinu nejmladších vyhrál.

Ani Eliška Mikešová se v silné, hlavně chlapecké konkurenci neztratila. Po několika sice nepovedených setech v závěru turnaje zabojovala a zaslouženě si odvezla krásné třetí místo. Škoda jen, že Elišce nepřálo trochu víc štěstí a dva těsně prohrané sety 14:15 neproměnila na svou stranu. Zamotala by tím výsledky a určitě minimálně o jednu příčku by si polepšila.

Ze sourozenců Pražákových se tentokrát víc dařilo mladší Vanessce, která svého staršího bratra  neporazila při vzájemném utkání, ale po závěrečném sečtení bodů a míčů porazila bratra o 4 příčky a obsadila slušné 10. místo. Po uzavření výsledků dokonce porazila i svou oddílovou spoluhráčku Kateřinu Berkovou, která si na tomto turnaji odehrála svůj zatím první přespolní turnaj. Velkým překvapením pro všechny bylo, že dokonce i hodně favorizovaná Stela Reitingerová  ze Sokola Křemže obsadila horší příčku než zmíněná Vanesska. V případě řízení turnaje švýcarským systémem se může klidně stát, že nakonec lepší místo obsadí slabší soupeř, jde o to jak silného soupeře Vám systém nalosuje.

Dalším, kdo si odvezl sice na míče těsné, ale zasloužené vítězství ve své skupině byl Patrik Fuciman. Patrik až na zaváhání ve 4. kole, kdy prohrál druhý set, prošel celým turnajem bez dalšího zaváhání a mezi druhým Bittmanem z TJ Astra Praha je dělilo pouze 10 míčů.

Z holek si největší zálusk na vítězství dělala Viktorie Hulcová. Až do posledního kola byla Viky společně s Kuptíkovou z SK Prosek Praha v čele své skupiny a o vítězce rozhodl v posledním kole vzájemný zápas. V prvním setu více štěstí přálo soupeřce a Viky jen těsně 14:15 prohrála, ve druhém setu držela se soupeřkou krok a až v závěru setu soupeřka o pád bodů odskočila a Viky už nestačila stav srovnat. Po hodně vyrovnaném boji prohrála i druhý set v poměru 12:15. Viky si ale i tak odváží krásné 2. místo.

Všem moc gratulujeme k výborné reprezentaci naše klubu.