Domů > Turnaje > Výsledky

7.7.18 ICH Ruska, Petrohrad

Ve dnech 4. až 8. července se v ruském městě Gatchina odehrál mezinárodní turnaj dospělých s tradičním názvem White Nights. Turnaj, který má dotaci 25000 USD, je zařazený do kategorie International Challenge. Na turnaji ve městě Gatchina, které je vzdálené 80 km od Petrohradu, z našeho klubu hráli Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou, které doprovázel jejich trenér Radek Votava. Na turnaji hájili ještě klubové barvy i Sabina Milová s Ondřejem Králem, kteří již ale několik dní trénují v tréninkové skupině Josefa Rubáše v Plzni, kam oba odcházejí studovat a během prázdnin změní i klubovou příslušnost.

Soutěž začala středeční kvalifikací, ve které hrál Tomáš dvouhru. V prvním kole se utkal s domácím reprezentantem Victorem Kokhanovem. Třísetový zápas nakonec skončil výhrou Rusa. Tomáš nedokázal po prvním vyhraném setu dotáhnout v koncovce druhého setu zápas do vítězného konce, když nevyužil dobře připravené příležitosti včetně jednoho mečbolu, což ho pak stálo nakonec celý zápas. Třetí set už byl jednoznačnou záležitostí domácího reprezentanta. Po 45 minutách byl konečný výsledek zápasu 21:16, 21:23 a 12:21. Tím pro Tomáše soutěž ve dvouhře skončila už v prvním kole kvalifikace. Velká škoda neproměněné možné příležitosti, protože jeho soupeř se následně dokázal dostat až do druhého kola hlavní soutěže!

Ve čtvrtek dopoledne nastoupil ke svému úvodnímu zápasu Míra se Sabčou v mixu. V prvním kole je čekal domácí pár Victor Kokhanov / Kirstina Vyrvich, který zvládli porazit kontrolovaně ve dvou setech 21:12 a 21:19. Ve čtvrtek hráli ještě debl Míra s Tomášem. Stejně jako v předchozích zápasech na turnaji je čekali ruští hráči Vladimir Nikulov / Artem Serpionov. Po nejistém začátku a konci jinak dokázali kontrolovat hru a dodržovat základní taktiku. Po výsledku 21:16 a 23:21 si mohli ulevit z důležitého postupu do druhého kola.

V pátek hráli další kolo mixa Míra se Sabčou hned ráno v 9 hodin. S anglickým juniorským párem Brandon Zhi Hao Yap / Sian Kelly si stejně jako v prvním kole poradili ve dvou setech 21:14 a 21:17, když až přes pár výjimek byli ti lepší na kurtu. Kromě podání a příjmu bylo velmi důležité, aby Sabča dokázala co nejaktivněji pokrývat sako a Míra kontroloval hru v zadní části. Tím tvořili velký tlak a z toho od soupeřů pramenilo mnoho chyb.

Kolem poledne odehrál Míra i svůj úvodní zápas ve dvouhře. Po prvním volném kole byl jeho soupeřem Seng Zoe Yeoh z Malajsie. Bohužel obě koncovky setů patřili jeho soupeři a zbytečně riskantní hrou se připravil Míra o možnost zisku alespoň jednoho setu. Odehrál určitě ale jeden ze svých lepších zápasů! Ještě pro úplnost sety 17/21, 17/21.

Odpoledne bojovali kluci ve čtyřhře proti asijské dvojici Jian Liang Lee / Guang Liang Jason Wong ze Singapuru. Více uvolněnou hrou než v prvním zápase, a hlavně kvalitním pokrytím přední části kurtu dokázali kreativní rozehrávku soupeře přehrávat. Kluci dokázali i lépe bránit, což se odvíjelo od dobrých kontrolovaných výhozů. Celkově jim tento zápas sedl a zvítězili 21:15 a 21:13.

Už postup do čtvrtfinále přinesl klukům i Mírovi se Sabčou velký bodový zisk (minimálně 2200 bodů) a posun ve světovém žebříčku směrem k první stovce na světě.

Všichni tři chtěli bojovat a postoupit v sobotních utkáních ještě dále. Ani jedno čtvrtfinále jim však nesedlo a na výhru nad kvalitními soupeře to nestačilo. Je třeba vědět, že i s takovými dvojicemilze hrát o vítězství!

V mixu prohráli Míra se Sabčou proti malajskému páru Jia Huo Chen / Qi Xuan Ng 21:23 a 11:21. V deblu kluci nestačili na německou dvojici a pozdějším celkovým vítězům Bjarne Geiss / Jan Colin Völker 14:21 a 18:21. Dále tak už nedokázali navázat na předchozí výhry a čtvrtfinále bylo pro ně jak v mixu, tak v deblu konečnou.

Radek Votava k vystoupení Mirka s Tomášem dodává: “ White Nights byly posledním turnaj před skoro dvouměsíční turnajovou pauzou a sám jsem byl zvědavý, jak budou Mirek s Tomášem hrát, a to zejména ve čtyřhře. Jsem rád, že se jim podařilo herně navázat na poslední turnaje a že to stačilo na dvě výhry, nejprve nad domácím párem a ve druhém kole na dvojicí ze Singapuru. Zajímavý byl i výkon ve čtvrtfinále, které se prakticky celé odvíjelo okolo podání a příjmu. Je potěšitelné, že v této činnosti kluci zvládají i takovéto dvojici vzdorovat 45/55 %. Ale bylo to velice těžké na koncentraci a v momentě, když si vybojovali dobrou pozici pro hru zezadu, již nebyly jejich údery tak klidné a jednoduše umístěné. Němečtí soupeři nakonec v semifinále porazili druhý nasazený pár z Indie a ve finále jejich reprezentační spoluhráče! Mirek se Sabčou zvládli velice dobře mixa, dva zajímavé výkony okořeněné o výhry a čtvrtfinále na turnaji ICH. To je jejich, stejně Mirka s Tomášem, nejvyšší bodový zisk na jednom turnaji! V konkurenci více než 250 hráčů hráček z více než 30 zemí z celého světa, kde se to hemžilo hráči z Číny, Indie, Singapuru, Japonska, Indonésie, Malajsie i Hong Kongu, se všem podařilo odehrát dobré zápasy a zakončit tuto část sezony maximálně dobře! Krátce se vrátím ke dvouhrám. Tomáš hraje dvouhru jako doplněk, i když bych ho raději viděl ve druhé disciplíně v mixu. Jeho zápas byl ale dobrý, odehraný poctivě a rozhodně pomohl k dobrému výkonu v deblu. Dvouhrou si přece jenom dobyl vstup do turnaje. I Mirek hrál zajímavý zápas, a i tady budeme do budoucna zvažovat, zda dvouhru hrát. Ale hodně to bude záležet i na tom, zda se podaří turnajově sladit mix se Sabčou, a to včetně srozumitelných cílů. Mirek již léta hraje všechny tři disciplíny, a i ve dvouhře se pohybuje těsně nad první světovou dvoustovkou. Myslím si, že se všichni tři těšíme na vydání čtvrtečního světového žebříčku, kde se oba páry, ale i Sabča opět výrazně posunou vpřed! Klukům děkuji za přístup k přípravě na turnaj i k průběhu samotného turnaje. Tato štace dopadla parádně!

Přihlášení našich hráčů:

Dvouhra muži: 33. Jaromír Janáček, kvalifikace Tomáš Švejda

Čtyřhra muži: 5. Jaromír Janáček - Tomáš Švejda

Smíšená čtyřhra: 5. Jaromír Janáček - Sabina Milová

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • FZ Fozra
  • Krumlováci
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
  • FZ Forza
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

Jaromír Janáček

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio