Domů > Turnaje > Výsledky

7.9.19 GPB U19, Ivančice

V sobotu 7. 9. se Adam Ječmínek a s Lindou Šmikmátorovou zúčastnili celostátního turnaje GPB U19, který se hrál v Ivančicích.

V mixu společně v prvním kole čelili umění dvojici Reichman / Šmídová, které podlehli ve dvou setech 21:13 a 21:14. Zápas byl z jejich strany nevýrazný, chyběl útok a pestrost hry.

Společně k zápasu dodávají: „Zápas se nám moc nevyvedl, soupeř nás neustále dostával pod tlak a my se jen bránili. Když už jsme se dostali k útoku, tak to byla spíš taková polosmeč než pořádná rána".

Adam v singlu nastoupil proti Morávkovi, se kterým prohrál ve dvou setech 20:22 a 10:21. Za zmínku stojí hlavně první set, kdy Adam hrál velmi dobře, střídal údery v rozehrávce, snažil se útočit a až do koncovky s Morávkem držel krok. Ve druhém setu již soupeř nedal Adamovi moc šancí se prosadit, hru kontroloval a Adam prohrál.

Adamův komentář: „V Ivančicích se mi nehrálo špatně. Los mi přidělil 5. nasazeného Michala Morávka, takže jsem to lehké neměl, ale myslím si, že jsem předvedl obstojný výkon. V prvním setu jsem těžil hlavně z chyb soupeře a z toho, že jsem dokázal míč udržet déle ve hře. Ve druhém setu začal Michal hrát více "na jistotu" a hrát rychlé míče, které jsem nestíhal kvůli horší fyzické připravenosti. I přes to si myslím, že 20:22 a 10:21 není špatný výsledek".

Linda nastoupila ve dvouhře proti Pokorné. V zápase bylo znát, že Linda dlouho singla nehrála. Ve dvou setech prohrála dvakrát 14:21.

Linda ke svému zápasu dodává: „Zápas z mé strany doprovázelo hodně nevynucených chyb. Na mém výkonu nepřidalo ani to, že jsem se na kurtě cítila jako na bruslích. V zápase bylo mou jedinou výhodou podání, které jsem často střídala a soupeřka na něj často reagovala pozdě".

Ve čtyřhře dívek hrála Linda s Eliškou Šalomounovou. V prvním kole svedly třísetovou bitvu s dvojicí Šenfeldová / Všetečková, kterou dotáhly k vítěznému konci. Ve druhém kole na ně čekaly nasazené dvojky Petrušková / Závodná. Zápas byl vyrovnaný a plný zajímavých výměn. Bohužel pro Lindu s Eliškou byla v určitých chvílích znát jejich nesehranost. Zápas prohrály dvakrát 17:21.

Linda k zápasu dodává: „Zápasy ve čtyřhře pro mě byly fajn. S Eliškou na kurtě to bylo super, obě jsme takové „pohodářky" a zápasy jsme si užily. V prvním zápase se nám dařilo téměř vše, až na půlku druhého setu, kde nám soupeřky odskočily a my je již nestihly dohnat. Ve třetím setu jsme hru opět kontrolovaly a zápas vyhrály. Ve čtvrtfinále proti turnajovým dvojkám se nám již tolik nevedlo. Stále jsme se snažily útočit, ale soupeřky nás dobrou obranou několikrát překvapily. V zápase jsme také udělaly několik nevynucených chyb, které přicházely v okamžicích, kdy byl stav vyrovnaný a soupeřky se nám po nich o bod či dva vzdálily. I tak si ale myslím, že zápasy v deblu od nás byly velice dobré a děkuji Elišce za to, že se mnou hrála. Chtěl bych s Adamem poděkovat mým rodičům, že nás na turnaji doprovázeli a trenéru Radku Votavovi, který nás po celý rok připravuje."

Lindě s Adamem děkujeme za vzornou reprezentaci a k výkonům blahopřejeme.