8.1.17 Junior cup, Radonice

VÝSLEDKY

Krumlovský badmintonový potěr se už po několikáté zúčastnil tradičního dětského turnaje v Radonicích. Na turnaji si stejně jako den předtím v Benátkách nad Jizerou zahráli a svoje síly po vánočních svátcích změřili Vanessa Pražáková, Eliška Mikešová, Dennis Pražák a Petr Jurný. Všichni naši hráči se utkali v jedné věkové kategorii nejmladších, ve skupině C, kde jako pokaždé hrají chlapci a dívky dohromady. Jediná změna oproti minulým kolům bylo to, že se hrálo švýcarským systémem, ale počítal se pouze jediný bod za vyhraný set. V tomto případě nerozhodovalo kolik uhraje soupeř bodů v jednotlivém setu, ale opravdu pouze vítězství v jednotlivých setech. Zápas tak mohl skončit 2:0 nebo i 1:1 na body. Po odehraném turnaji se počítaly body za vyhrané sety, v případě shodných bodů pak celkový rozdíl míčů.

Tento systém vyhovoval malé Vanessce, která si tady odehrála myslím svůj zatím nejhezčí turnaj, co se týká výsledků a jednotlivých soupeřů. Systém tohoto turnaje přiřazuje jednotlivým hráčům srovnatelně silné hráče a na výsledcích to bylo u Vanessky vidět. Celkem odehrála 6 utkání, dva zápasy vyhrála, jeden remizovala a i v ostatních prohraných zápasech prokázala svůj herní posun a potrápila své soupeřky. Celkově obsadila pěkné 17.místo z celkových 24. hráčů.

Pěkná utkání odehrál i Dennis, který se v polovině turnaje pohyboval průběžně dokonce i na prvním místě.

Ale bohužel mu herní systém nalosoval těžké soupeře ze stejného oddílu. Nejprve změřil síly s Eliškou, která nedá nikomu nic zadarmo a tak to vypadalo i na hřišti. První set Dennis ještě dokázal Elišce vzdorovat, v druhém setu Eliška přitvrdila, ukázala svou sílu bojovat a Dennis prohrál teď už větším rozdílem bodů, celkově pak 0:2 na sety. Dalším, kdo se Dennisovi postavil do cesty byl Petr. V prvním setu byla mezi oběma vidět velká nervozita, téměř polovina míčů směřovala na hráče samotného a do poloviny hřiště, oba se báli udělat větší chybu. První set Dennis prohrál jen těsně 13:15. V druhém setu z Petra spadla nervozita a nedal Dennisovi šanci se prosadit. I druhý set Dennis prohrál, teď už hodně hladce 4:15. Po těchto dvou prohraných zápasech se Dennis propadl na konečné 11. místo.

Pěknou hru v Radonicích předvedla Eliška, která i přes hendikep, kdy hrála se samými chlapci, nenechala nikoho na pochybách, že se s ní musí počítat. Do prvního zápasu Eliška nastoupila proti Filipovi Titěrovi, který se bohužel pro naše hráče zlepšuje turnaj od turnaje. Eliška proti Filipovi odehrála krásný zápas, snažila se udržet míč co nejdéle ve hře a donutit tím Filipa udělat chybu, ale on byl snad všude, když už si Eliška myslela, že to nevezme, stejně to nějak doběhnul a odehrál. I přes velké odhodlání Eliška Filipovi podlehla ve dvou setech. Po tomto zápase měla Eliška šňůru 4 vyhraných zápasů a posunula se na přední příčky v celém turnaji. V posledním zápase, ale bohužel dostala vítěze celého turnaje Jáchyma Nováka, který potřeboval vyhrát a tak i do zápasu nastoupil, v každém setu si vytvořil náskok, který postupně navyšoval. Elliška nakonec nedokázala čelit velkému tlaku soupeře a poměrně hladce 6:15 a 5:15 podlehla.

Po sečtení bodů za jednotlivé sety a celkovém rozdílu bodů, obsadila Eliška slušné 5.místo.

Dalším z našich hráčů, kteří se chtěli opět porvat o pomyslnou bednu, byl Petr. První dva zápasy vyhrál. Tím se posunul na přední příčky v průběžném pořadí, ale zároveň musel v dalších zápasech čelit těm nejlepším.

Nejprve prohrál stejně jako Eliška s Filipem Titěrou a pak ve čtvrtém kole i s Jáchymem Novákem. Proti Jáchymovi začal Petr hodně dobře, vedl už 7:1, když do hry zasáhla Jáchymova maminka, která Petrovi neuznala dvě podání za sebou s tím, že hlavu rakety má při podání nad úrovní pasu. Petra to tak rozhodilo, že už nedokázal uhrát v prvním setu téměř žádný bod a prohrál. Ve druhém setu si dával na podání větší pozor, ale už se nedokázal dostat do herní pohody a prohrál i druhý set. V pátém utkání Petr ukázal, že pořád chce bojovat o medaili a přehrál svého soupeře poměrně hladce. V posledním kole proti němu nastopil Dennis. Na začátku to byl hodně nervózní zápas, po vyrovnaném prvním setu, Petr zvládl výborně druhý set a hladce Dennise přehrál. Díky tomuto vyhranému zápasu se Petr jako jediný mohl radovat z medaile.

Nakonec získal nádherné, pro něj cenné 3.místo.

Petrovi gratulujeme, hráčům velké poděkování za předvedené výkony a jejich rodičům za důležitou podporu našich nejmenších.