8.11.15 U11 jednotlivci, ČK

VÝSLEDKY - DVOUHRA DÍVKY,

VÝSLEDKY - DVOUHRA CHLAPC

Robin Tancer vítězem CBT 2015

Jubilejní 10. ročník celostátního turnaje U11 s názvem Czech Badminton Talent se odehrál o tomto víkendu v Českém Krumlově. Po sobotní soutěži družstev, kterou ovládlo družstvo ze severních Čech, byl v neděli na program turnaje dvouher. Do té se nakonec přihlásilo 25 chlapců a 23 dívek. Hrálo se tzv. švýcarským systémem, díky kterému každý z hráčů sehrál stejný počet zápasů. Ty se hrály na dva sety do 11 b. Při výhře 11:6, 11:5 či vyšší získal vítěz setu 3 body a poražený žádný bod. Pokud však byl rozdíl ve skóre nižší, tj. 11:7, 11:8 atd., pak poražený získal 1 body a vítěz setu tentokrát pouze 2 body. Zápasy na dva sety tak mohly končit výsledkem 6:0 na body, ale třeba také 5:1, 4:2 nebo 3:3.

SKB Český Krumlově měl své zástupce pouze ve dvouhře chlapců. Jednalo se navíc o turnaj oblastních výběru, takže se do soutěže nedostal úplně každý, a silnější generace krumlovských badmintonistek přijdou až s ročníky 2007. Nicméně, naši 3 zástupci mezi chlapci, Jiří Šmikmátor, Patrik Fuciman a Robin Tancer nám udělali velkou radost a každý podle svých možností a adekvátně svému věku podali nejlepší možný výkon, jaký mohli. A na jaký výsledek že tyto výkony stačily?

Jiří Šmikmátor se snad vůbec poprvé představil na turnaji, kde jej čekala celostátní konkurence (s výjimkou jižní Moravy byly zastoupeny všechny oblasti ČR), a nezklamal. I když nastupoval často proti silnějším a zkušenějším soupeřům, bojoval ze všech sil a odměnou mu byl v jednom ze zápasů i vyhraný set, který pro něj na takovém turnaji byl malým vítězstvím.

Patrik Fuciman se od začátku sezóny již několikrát objevil na krajském turnaji v rámci kraje kategorie U13 a tahle zkušenost s hraním proti starším hráčům, stejně jako četná tréninková docházka byly znát. Patrik skončil na 12. místě, když z celkových šesti dokázal tři zápasy vyhrát a v jednom remizovat. Umístění v první polovině startovního pole je moc pěkným výsledkem a nechybělo mnoho (byl by stačil jeden jediný bod), aby Patrik nakoukl i do první desítky.

„Last but not least“, Robina Tancera jsme si nechali na konec. Ten do turnaje vstupoval jednoznačně jako nejzkušenější z krumlovských borců a nasazená čtyřka. Nasazení však v kategorii U11 nehraje příliš velkou roli, protože se nejedná o oficiální kategorii ČBaS. Předpoklady pro nasazení tak vycházejí z kategorie U13 a získat body mezi staršími je v tomto věku také hodně o štěstí. Velkým favoritem turnaje byl českobudějovický Daniel Dvořák, do bojů o medaile také výrazně promlouvali radotínský Petr Hnilica, liberecký Jan Rázl či rychnovský Pavel Maňásek. Před závěrečným šestým kolem byl Robin, byť po pěkných výkonech, „jen“ na třetím místě. Vedl Daniel Dvořák a druhý byl Petr Hnilica. Jejich vzájemný zápas dopadl v poměru 4:2 pro D. Dvořáka. A byla to právě ona ztráta dvou bodů, která rozhodla. Šesté kolo znamenalo, že se mezi sebou alespoň jednou utkali všichni hráči z čela průběžného pořadí turnaje. Robin nedal P. Maňáskovi ve vzájemném zápase o medaile šanci, vyhrál 11:5 a 11:1 a díky tomuto přesvědčivému
výkonu si zajistil celkové prvenství. Druhý Daniel Dvořák měl horší bilanci skóre. Podobně dopadl i boj o třetí místo, které také o lepší skóre nakonec vyhrál J. Rázl před P. Hnilicou. Na pátém místě skončil další českobudějovický zástupce David Dvořák a šestý Pavel Maňásek. Zbylí dva Jihočeši v soutěží Dominik Kryeziu a Maxim Podolka obsadili 17. a 24. místo.

Snad ještě větší radost než samotné Robinovo vítězství udělal jeho trenérům fakt, že dokázal pracovat s radami udílenými v průběhu turnaje i zápasů. To je totiž velice cenná vlastnost a nutný předpoklad pro budoucí práci a jediná cesta k možnému dalšímu úspěchu.

Mezi dívkami se z Jihočešek nejlépe prezentovala Barbora Kortusová (Badminton Na Výstavišti ČB) na 10. místě. Tereze Vondrové (SK Dobrá Voda), Heleně Novotné, Zuzaně Kočové a Heleně Maršíkové (všechny SKB Tábor) a Terezii Zavadilové (TJ Sokol ČB) se podařilo vybojovat umístění v druhé polovině startovního pole.

Soutěž dívek se jinak stala jasnou záležitostí Kristiny Kozempelové (Super Stars Most), za níž na 2. místě skončila Veronika Nováková (TJ Jiskra Nejdek) a 3. příčku obsadila Valérie Žurková (SK p.e.m.a. Opava).

Všem mladým badmintonistkám a badmintonistům gratulujeme k dosaženým úspěchům a úplně všem, hráčům, trenérům, rodičům pak děkujeme za účast a těšíme se s Vámi na viděnou i v příštím roce.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem rozhodčím a organizátorům, kteří se nejen v průběhu celého víkendu na chodu turnaje podíleli, a také všem našim klubovým partnerům a sponzorům v čele s městem Český Krumlov, protože jen díky nim jsme měli možnost tento turnaj, navíc již podesáté, uspořádat.

KONEČNÉ POŘADÍ JEDNOTLIVCŮ:

Dvouhra dívek: 1.Kristina Kozempelová (Super Stars Most) 32 bodů, 2. Veronika Nováková (TJ Jiskra Nejdek) 26 bodů, 3. Valérie Žurková (SK p.e.m.a. Opava)

Dvouhra chlapců: 1. Robin Tancer (SKB ČK) 28 bodů, 2. Daniel Dvořák (Sokol ČB) 28 bodů (horší poměr míčů), 3. Jan Rázl (BK TU v Liberci) 25 bodů, 12. Patrik Fuciman (SKB ČK) 19. bodů, 25. Jiří Šmikmátor SKB ČK) 6 bodů