8.12.15 ICH Itálie

Posledním letošním mezinárodním turnajem je pro Jaromíra Janáčka mezinárodní mistrovství dospělých Itálie, na kterém Mirek nastoupil v prvním kole kvalifikaci dvouhry, ve které se utkal s Nikolajem Perssonem z Německa. Druhou disciplínou na turnaji byla smíšená čtyřhra, ve které společně s Kateřinou Tomalovou změřil síly s druhým nasazeným párem Mathias Christiansen / Lena Grebak z Dánska.

Kvalifikace dvouhry:

Jaromír Janáček - Nikolaj Persson (Německo) 20-22, 18/21 (27 minut)

Italský turnaj je každoročně hodně kvalitně obsazený a tak nešlo ani moc očekávat lehký los. Důležité je, že Mirek musel podat poměrně slušný výkon. Je velká škoda, že se Mirek nevyhrál první set, protože potřebuje odehrát co nejvíce kvalitních zápasů a to v délce třeba i přes 40 i více minut. Určitě se na výkonu podepsala i skutečnost, že musel nakonec do Milána cestovat sám a celou cestu řídil auto.

Smíšená čtyřhra:

Jaromír Janáček / Kateřina Tomalová - Mathias Christiansen / Lena Grebak (Dánsko) 21/15, 15/21, 10/21 (35 minut)

Smíšená čtyřhra a tři sety s druhým nasazeným párem pohybujícím se na začátku druhé padesátky světového žebříčku, nelze brát jinak, než jako úspěch. Po prvním vyhraném setu soupeř zařadil vyšší převodový stupeň a ukázal své nesporné kvality.

Mirek ke svému účinkování v Itálii dodává:"Hned po extralize jsem se hned druhý den brzy ráno vydal do Milána na poslední mezinárodní turnaj v tomto roce, na International Challenge Itálie. Los jsem měl dost obtížný, ve dvouhře v kvalifikaci jsem hrál se zkušeným Nikolajem Perssonem z Německa. Zápas to nebyl špatný, ale na kurtu jsem se necítil tak dobře, jako na extralize v neděli, byl jsem pomalejší. Bylo těžké číst hru soupeře, u kterého jsem pokaždé nevěděl, co zahraje. Oba dva jsme byli stejně vysocí, jak i on, tak já jsme se prosazovali v kvalitním útoku. S Němcem jsem odehrál dva vyrovnané sety, ale bohužel jsem 20:22 a 18:21 prohrál. S Kateřinou Tomalovou jsme se ve středu v hlavní soutěži smíšené čtyřhry utkali s druhým nasazeným dánským párem Mathias Christiansen / Lena Grebak. Do zápasu jsme vstoupili lépe, míče nebyly tak rychlé a Dánové se s tím v prvním setu nemohli srovnat. Oba se tlačili hodně na síť a nám se dařilo je prohazovat. První set jsme vyhráli 21:15. Druhý set byl už v jejich režii, po podání zrychlili rozehrávku, hřiště pokrývali lépe a přidali na útoku. Ve druhém setu jsme prohráli 10:21. Třetí set byl zase vyrovnanější, snažili jsme se zrychlit hned po příjmu a vycházelo nám to, stav byl ještě 14:15 a od té doby nás drtivým útokem rozstříleli. Třetí set jsme prohráli 15:21. Nakonec jsem na turnaji podal docela solidní výkon. Můj trenér Radek Votava bohužel musel zůstat doma kvůli klubovým povinnostem, ale i přes to jsem s ním byl přes telefon v kontaktu, za což mu děkuji."

Umístění Jaromíra Janáčka:

Dvouhra: 1. kolo kvalifikace

Smíšená čtyřhra: 17. místo Jaromír Janáček / Kateřina Tomalová (Sokol Klimkovice)

... účastníci - rozlosování - výsledky ...