9.12.18 kvalifikace ME smíšených družstev 2019

Od 7. do 9. prosince se v Polském městě Sobótka hraje kvalifikace Mistrovství Evropy smíšených družstev 2019, ve které se představí také Jaromír Janáček a Tomáš Šveja. Oba hráči byli nominováni jako jedničky v pánské čtyřhře. Celému turnaji bude předcházet také společné reptezentační soustředění, které proběhne od 2. do 5. prosince a pak celý tým společně odcestuje do Polska.

Český tým se ve třech hracích dnech utká s týmy Španělska, Litvy a domácího Polska.

Pátek 7.12. Česká republika - Polsko 2-3

• Tereza ŠVÁBÍKOVÁ - Karolina WLADZINSKA 21-19 18-21 21-15 (54 minut)
  • Milan LUDÍK - Michal ROGALSKI 21-17 18-21 18-21 (64 minut)
  • Alžběta BÁŠOVá / Michaela FUCHSOVÁ - Wiktoria DABCZYNSKA / Aleksandra GOSZCZYNSKA 15-21 14-21 (32 minut)
  • Jaromír JANÁČEK / Tomáš ŠVEJDA - Milosz BOCHAT / Pawel PIETRYJA 15-21 16-21 (29 minut)
  • Jakub BITMAN / Alžběta BÁŠOVÁ - Pawel SMILOWSKI / Magdalena SWIERCZYNSKA 22-20 21-19 (50 minut)

Tomáš Švejda přímo z dějiště dodává: "Dnes bohužel těsná prohra 2:3 proti Polsku. Já s Mírou jsme nestačili ve dvou setech 15:21 a 16:21 na dvojici Bochat/Pietryja. Dokázali jsme hrát výměny a pracovat hodně kolem předku, ale v útoku to mělo být více variabilní, aby museli více pracovat na nohou. Stále je ve hře moc chyb, protože tyto momenty rozhodují zápasy a s nimi nelze chtít vyhrávat. Jsem rád a vážím si, že jsme společně jako deblová dvojice dostali velkou příležitost reprezentovat Českou republiku na kvalifikaci Mistrovství Evropy smíšených družstev! Zítra se utkáme proti Španělsku. Děkujeme moc všem za podporu a pozdravujeme všechny do Č. Krumlova!"

... Komentář na stránkách ČBaS ...

Sobota: Španělsko - Česká republika 2-3

• Alberto ZAPICO / Lorena USLE - Jakub BITMAN / Alžběta BÁŠOVÁ 22-24, 10-21 (35 minut)
  • Pablo ABIAN / Adam MENDREK 21-8, 21-16 (33 minut)
  • Beatriz CORRALES / Tereza ŠVÁBÍKOVÁ 21-18, 21-17 (28 minut)
  • Luís Enrique PEñALVER / Alberto ZAPICO - Jaromír JANÁČEK / Tomáš ŠVEJDA 18-21, 21-9, 17-21 (48 minut)
  • Clara AZURMENDI / Sara PENALVER PEREIRA - Alžběta BÁŠOVÁ / Michaela FUCHSOVÁ 14-21, 21-13, 18-21 (49 minut)

Tomáš s Mirkem Janáčkem po utkání dodávají: “Zdravíme do Krumlova. Velice si vážíme, že jsme dostali i dnes příležitost hrát debla za Českou republiku a jsem šťastní, že jsme vyhráli jak svůj zápas, pak i celkově nad Španělskem. Děkujeme moc! Ve třech setech jsme porazili Zapica s Penalverem. Bylo to hodně nahoru dolu - spoustu dobrých momentů, ale na druhou stranu úplně zbytečně takticky zahrané údery, které nás rozhazovali, jak pohybově, tak psychicky. Když jsme si drželi kvalitní základ - podání, příjem a pokrytí přední části, byli jsme lepší dvojicí. Španělé hráli hodně aktivně a tlačili se v tempu. Druhý set nebyl vůbec dobrý. Třetí jsme naopak začali dobře a zodpovědně bez chyb a drželi si náskok do konce, který jsme vždy proměnili útokem a aktivně - důraz předního hráče. Dnes se o vítězství postarali celkově všechny páry, což je také zajímavé a potěšitelné. Zítra nás čeká utkání proti Litvě a ať nastoupíme či ne, věříme, že Česká republika potvrdí velice dobrý kvalifikační víkend a Litvu porazíme. Všechny zdraví Tomáš s Mírou“.

... Komentář na stránkách ČBaS ...

Sobota: Polsko – Litva 5:0

Neděle 9.12. Česká republika - Litva 5:0

• Tereza ŠVÁBÍKOVÁ – Vytaute FOMKINAITE 21/16. 21/13 (24 minut)
  • Milan LUDÍK – Mark SAMES 21/13, 21/12, (23 minut)
  • Alžběta BÁŠOVÁ / Michaela FUCHSOVÁ - Vytaute FOMKINAITE / Gerga VOITECHOVSKAJA 21/10, 21/17 (24 minut)
  • Jaromír JANÁČEK / Tomáš ŠVEJDA – Ignas REZNIKAS/ Mark SAMES 21/14. 21/18 (22 minut)
  • Jakub BITMAN / Alžběta BÁŠOVÁ – Povilas BARTUSIS / Gerga VOITECHOVSKAJA 21/12, 19/21, 21/10 (35 minut)

V nedělním utkání porazila Česká republika Litvu v poklidném výkonu 5-0. Tomáš s Mirkem nastoupili opět ve čtyřhře. První set zvládli s přehledem (až na úvod 1-4) 21/14. Druhý set byl do poloviny zcela bez hraní, o riskantním příjmu a chybách do prvních třech úderů. Po přestávce kluci hru postupně vyrovnali a po zvládnuté koncovce zaslouženě vyhráli 18.

Podle slov Tomáše s Mirkem to bylo špatné koncentraci a mnoha chybách, ale na druhou stranu o odehrání dobrých koncovek.

Pro oba to bylo potvrzení jejich nominace a nasazení do všech tří deblů, ve kterých se jim kromě páru z Polska podařilo vždy vyhrát.

Česká republika obsadila v kvalifikační skupině číslo 6 za postupujícím Španělskem, které porazila 3-2, druhé místo.

Pořadí v 6. kvalifikační skupině:

1. místo Španělsko 2 body (zápasy 11-4)
  2. místo Česká republika 2 body (zápasy 10-5)
  3. místo Polsko 2 body (zápasy 9-6)
  4. místo Litva 0 bodů

Domácí reprezentaci Dánska z jednotlivých kvalifikačních skupin na ME smíšených družstev doplňují reprezentace Ruska, Německa, Španělska, Holandska, Irska, Anglie a Francie.

Neděle 9.12. Španělsko - Polsko 4:1