9.10.22 GPA dospělých, Praha

Od pátku 7. do neděle 9. října se v pražské Vinoři odehrál celostátní turnaj GPA dospělých, na kterém náš klub reprezentoval Lucie Černá a Patrik Fuciman ve dvouhrách.

Patrik Fuciman nastoupil už v páteční kvalifikaci, kde v prvním zápase přehrál Michala Hubáčka (TJ Sokol Radotín) po setech 21:15, 21:16. Ve finále kvalifikace pak Patrik nestačil na Marka Aubuse (TJ Montas Hradec Králové), se kterým podlehl 18:21, 13:21 a do hlavní soutěže nepostoupil.

Lucie Černá, jako nasazená dvojka, prošla turnajovým pavoukem hladce až do finále. Na své cestě porazila mimo jiné Kate Ludík (za svobodna Kate Foo Kune) 21:18, 21:16, která je dvojnásobnou vítězkou Afrických her, čtyřnásobnou mistryní afrického kontinentu a bývalou 57. hráčku světového žebříčku. Ve finále si pak Lucka poradila s nasazenou jedničkou Veronikou Dobiášovou (Super Stars Most) 21:17 a 21:14 a právem vybojovala první místo.

Oběma k dosaženým výsledkům blahopřejeme!

Dvouhra chlapci: finále kvalifikace Patrik Fuciman

Dvouhra dívky: 1. Lucie Černá