Domů > Turnaje > Výsledky

9.3.19 IS Portugalsko, Caldas da Rainha

Od čtvrtka 7. března se v portugalské Caldas da Rainhe se uskutečnil mezinárodní turnaj kategorie International Series, kterého se z našeho klubu zúčastnili Jaromír Janáček a Tomáš Švejda. Na turnaj s nimi měl odcestovat i trenér Radek Votava, který nakonec ze zdravotních důvodů musel zůstat doma. Kluci nastoupili do turnaje společně ve čtyřhře a Míra i ve smíšené čtyřhře se Sabinou Milovou (Sokol Radotín Meteor Praha).

Jako první v hlavní soutěží nastoupili ve smíšené čtyřhře Míra se Sabčou proti dánskému páru Andreas Sondergaard / Julie Finne-Ipsen, kterému podlehli jasně ve dvou setech 9:21 a 12:21. Soupeři byli celý zápas lepší dvojicí na podání, příjmu a v kontrolování rychlé hry.

Míra s Tomášem ke čtyřhře nastoupili v pátek ve večerních hodinách proti bulharské dvojice Ivan Rusev / Daniel Nikolov. Zápas nakonec po třech setech dokázali vyhrát 12:21, 21:14 a 21:12. Po prvním setu, kde podlehli jednoduché hře soupeřů, dokázali být daleko více soustředění na samostný základ deblu, od kterého se to následně nejvíce odvíjelo. Po druhé polovině druhé setu byli lepší dvojicí na kurtu a podařilo se jim lépe kontrolovat hru v přední části kurtu, čímž si vybojovali potřebný tlak pro útočnou hru.

V sobotním čtvrtfinále se kluci utkali proti asijské dvojici Fang-Chih Lee / Po Li-Wei z Tchaj-wanu. Zápas prohráli ve dvou setech 11:21 a 13:21, když nestíhali rychlé a uvolněné hře soupeřů, kteří drželi Tomáše s Mírou pod velkým tlakem. Škoda příliš mnoho zbytečných chyb, po kterých se kluci okrádali o možnost hrát výměny s tak kvalitní asijskou dvojicí. Po dvousetové prohře si kluci odvážejí z Portugalska 5. místo. Příští týden budou bojovat s klubovým extraligovým týmem o postup do semifinále play-off a následně je ještě čekají poslední dvě akce turnajového bloku – BWF Super 100 Orléans Masters ve Francii a ICH Polish Open.

Radek Votava hodnotí výkony: „Je pravda, že kromě tréninků jezdím s Mirkem a Tomášem hodně na mezinárodní turnaje. Je hodně důležité, kromě trénování, sledovat jejich hru v ostrých zápasech a pracovat společně přímo na kurtu. Stejně důležité je ale, aby pro oba nebylo překážkou hrát bez trenéra. Rozvíjí to jejich vnímání všech důležitých momentů před, v a i po zápase. Tyto momenty hráče posouvají dál. Máme mezi sebou velkou důvěru a to je dobrý základ naší spolupráce. Turnaj byl velice dobře obsazený a Mirka s Tomášem čekala po prvním volném kole velice dobrá dvojice z Bulharska, která na posledních turnajích hrála moc dobře a ve světovém žebříčku jsou na 94. místě na světě. Mirek s Tomášem jsou 81. První set klukům nesednul a vůbec se jim nedařilo dodržet taktiku – uzavřít kurt od poloviny k saku a nepouštět míček pod vlastní pás. Od druhého setu to bylo lepší a na soupeře to platilo. Hra byla najednou daleko jednoduší a Mirek s Tomášem převzali aktivitu. Od poloviny druhého setu už nebylo co řešit. Naše nálada stoupla a soupeřům odešla z raket jistota. Bulharský skalp je určitě cenný a klukům blahopřeji. Dnešní čtvrtfinále byla o něčem jiném. Soupeři z Tchaj-wanu jsou prostě lepší a na kurtu to bylo znát. Hrálo se o hodně rychleji a pestrost soupeřů na síti a ze střední vzdálenosti jim dělala problém. Ale ani tento výkon nebyl propadákem. Po roce společné práce je nastavena slušná výkonnost a je rozhodně kam se posouvat. Ani já jsem se doma ale nenudil a kromě sledování zápasů na internetu a komunikování, věnuji čas klubovým pracovním restům. Ještě jednou oběma díky a brzo se uvidíme".

Umístění našich hráčů:

Čtyřhra mužů: 5. místo Jaromír Janáček - Tomáš Švejda

 

Smíšená čtyřhra: 9. místo Jaromír Janáček - Sabina Milová ( Sokol Meteor Praha Radotín)

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • FZ Fozra
  • Krumlováci
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
  • FZ Forza
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

Jaromír Janáček

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio