9.9.17 GPB U13, Praha - Hamr

O minulém víkendu se skupinka 7 našich nejmladších nadějí zúčastnila turnaje kategorie GPB U13 v Praze Štěrboholech. Výprava ve složení Barbora Kortusová, Kateřina Berková, Eliška Mikešová, Patrik Fuciman, Jakub Šober, Kristián Kuzdas a Petr Jurný jela změřit své síly na první podzimní turnaj, který prověřil jejich letní přípravu. Ti starší a zkušenější měli za úkol potvrdit svá postavení na žebříčku a porvat se o přední příčky, ti mladší jeli na zkušenou a pokusit se o co nejlepší umístění.

Nejlépe se z našich dařilo Báře Kortusové (teda teprve bude naše), která tak bez sebemenšího zaváhání potvrdila roli favoritky a s přehledem bez ztráty setu postoupila až do finále dvouhry. Ve finále narazila na dobře hrající Lucii Krulovou. První set v poměru 16:21 Bára prohrála, ve druhém a třetím setu zabojovala a zaslouženě 2:1 na sety vybojovala zlatou medaili.

Dalším kdo se měl poprat o přední příčky a zúročit letní přípravu byl Patrik Fuciman. Po volném prvním kole Patrik nastoupil na Jana Urbana ze Zahradního Města. V závěru prvního setu Patrik trošku zaváhal a jen těsně 21:19 vyhrál, v druhém setu nenechal nic náhodě, zabral a poměrně snadno druhý set 21:13 vyhrál. Ve třetím kole Patrika potrápil dobře hrající Martin Šebesta, který hlavně výbornou hrou na síti dobře vzdoroval Patrikově hře. První set Patrik skvělou útočnou hrou soupeře hladce přehrál 21:12. Ve druhém setu si nechal Patrik soupeře hned na začátku odskočit o 6 míčů a už ho nedokázal ničím překvapit. Protože cítil, že bodovou ztrátu už těžko dožene, odevzdaně vypustil závěr druhého setu. Ve třetím setu ukázal, že když chce, dokáže se porvat o každý míč. První polovina třetího setu byla hodně vyrovnaná, soupeř byl z vítězství ve druhém setu trošku na koni, ale Patrik se nedal zadarmo. Po změně stran si Patrik udělal několikabodový náskok a už ho soustředěně udržel do vítězného konce. Konečnou se ve čtvrtfinále pro Patrika stalo utkání s výborně hrajícím Milanem Kovářem. Patrik svůj zápas o postup do semifinále prohrál už na začátku utkání, kdy po několika rychlých soupeřových bodech a vlastních nevynucených chybách zápas v tréninkovém tempu odehrál. Druhý set Patrik dokázal po sérii vydařených míčů zdramatizovat, když soupeř už s vidinou vítězství téměř vypustil závěr setu a Patrik šňůrou za sebou výborně zahraných míčů koncovku zdramatizoval a těsně 21:23 prohrál.

Ze starších hráčů naší výpravy se ještě slušně dařilo a do druhého kola zaslouženě postoupil Kristián Kuzdas, který ve druhém kole již nestačil na Pavla Jeništu z Pardubic. I tak Kristián odehrál krásné výměny a změřil své síly s lépe hrajícími soupeři. Kuba Šober se po dlouhé 3 měsíční odmlce, vlivem nešťastného úrazu, teprve na kurtu začíná rozkoukávat, ale i on zjistil, že je schopen, když se soustředí na hru a nedělá zbytečné nevynucené chyby vyrovnat minimálně polovině startovního pole. Výborný turnaj si z těch mladších ve velké konkurencí odehrál Petr Jurný, Eliška Mikešová a Kateřina Berková. Pro ně to byl první turnaj kategorie GPB, kdy mohli změřit své síly s těmi nejlepšími z celé republiky. Krásný zápas odehrál Petr už v prvním kole, kdy po dlouhých výměnách vždy do poloviny setu potrápil svého soupeře, který v závěru každého setu měl více sil a zaslouženě celý zápas vyhrál. Petrův nejhezčí zápas byl ten o umístění, kdy nastoupil proti místnímu Filipu Urbanovi. Petr byl po dobrém zápasu z prvního kola lačný po vítězství a i s tím nastoupil do zápasu. Hned od začátku diktoval tempo a výbornou útočnou hrou poměrně rychle vyhrál první set. Druhý set se Petrovi nevydařil a několika nevynucenými chybami při podání do autu znervózněl a nedokázal se už tak dostat do tempa. Druhý set v poměru 13:21 prohrál. Prohraný druhý set a hlavně přihlížející a fandící diváci dokázali Petra hodně motivovat a od začátku si šel za vítězstvím. Zaslouženě tak 2:1 na sety vyhrál svůj první zápas v takové silné konkurenci.

Krásné a pro diváky velmi atraktivní, nejen díky výškovému a váhovému rozdílu, byli zápasy talentované a ten víkend výborně hrající Elišky Mikešové. Eliška hlavně v obou prvních setech, jak v prvním kole, tak i v zápase o umístění hodně potrápila o několik let starší zkušenější soupeřky, které na začátku utkání jen těžko hledali Eliščinu slabinu. Eliška krásným dlouhým podáním dokázala soupeřku zatlačit do zadní části kurtu a otevřít si tím prostor a pak dobře umístěným míčem skórovat. Ve druhém setu obou zápasů soupeřky už věděly, jak na Elišku hrát a důraznější hrou ji přehrály. I přesto, že Eliška oba zápasy prohrála, ukázala všem, že s ní budou muset v krátké době počítat. Posledním z výpravy, kdo dokázal vzdorovat silné konkurenci, byla Kateřina Berková.

Kačka jela hlavně na zkušenou, ale i tak dokázala hlavně těm starším, že když bude poctivě trénovat, má na to odehrát vyrovnané zápasy s těmi nejlepšími soupeřkami. Kačka odehrála výborný turnaj, minimálně chybovala, výborně se pohybovala po kurtě a hlavně dokázala bojovat o každý míč a to se jí vyplácelo.

Všem hráčům a rodičům bych chtěl moc poděkovat za příkladnou reprezentaci našeho klubu!

Dvouhra chlapců: 5. Patrik Fuciman, 17. Kristián Kuzdas, 33. Petr Jurný, Jakub Šober

Dvouhra dívek: 1. Barbora Kortusová, 33. Eliška Mikešová, Kateřina Berková

Čtyřhra chlapců: 9. Patrik Fuciman - Kristián Kuzdas, 17. Petr Jurný - Jakub Šober

Čtyřhra dívek: 5. Barbora Kortusová - Nela Hálková (TJ Sokol České Budějovice), 17. Eliška Mikešová - Kateřina Berková

Smíšená čtyřhra:  5. Patrik Fuciman - Eliška Mikešová, 33. Kristián Kuzdas - Eliška Mikešová, Petr Jurný - Kateřina Berková, Jakub Šober - Eliška Šoljaková (BK TU v Liberci)