11.10.15 Extraliga - 1. kolo, USK Plzeň - SKB Český Krumlov

Extraliga 11.10.2015 - SKB Český Krumlov

V neděli v pokračování 1. kola zajížděli Krumlovští do Plzně proti USK. Tady šance obou soupeřů byly vyrovnané a tak se očekával tuhý duel. Utkání patřilo k nejvyrovnanějším tohoto kola extraligy. Hosté – SKB Český Krumlov sice po prohrané smíšené čtyřhře ve třetím setu 19:21, pak již další páry vyhráli a stav byl 3:1. Takže Jihočeši měli dobře nakročeno i k výhře. Ve dvouhře žen však Černá překvapivě prohrála s plzeňskou Nováčkovou po setech 20:22, 6:21 a zkáza Krumlovských byla dokonána ještě prohrami Delčeva, Berana a Kořeného. A tak Krumlovští odjížděli s druhou ztrátou 3:5.

Trenér Votava k utkání v Plzni dodává: "V Plzni se nám ale nepodařilo naplnit představu vybojovat vítězství. Domácí tým, nabuzený sobotní výhrou nad Sokolem Dobruška, odehrál všechny zápasy ve skvělé pohodě. Nám se naopak moc nedařilo. O lepším výsledku pravděpodobně rozhodnul mix, ve kterém to bylo ještě v polovině třetího setu 11/8 pro Mirka se Sabinou. Poté nastal velký obrat podpořený chybujícím Mirkem. Závěrečný nápor a snaha dohnat ztrátu už byl marný. Po čtyřhrách to bylo 3-1 pro nás. A po čtyřech prohraných dvouhrách hodně smutných 3-5. Nezbývá než hráčům domácího družstva sportovně pogratulovat. Nás čekají další utkání, která budou ještě těžší, než v ta v úvodním kole. Hráčům ještě jednou moc děkuji a do dalších týdnů přeji pevné zdraví a dobrou přípravu. V prosinci náš čekají další čtyři utkání a tak budou rozhodující o tom, zda nás bude čekat baráž, nebo se probojujeme do čtvrtfinále."

SKB Český Krumlov - USK Plzeň 3:5